1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разделба (Bidaai)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 1 април 2012.

  1. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    па вака на Ранвир му текна да направи претстава мислејќи дека Васу ќе се предомисли и Алек беше така облечен затоа што го претставуваше Кришна кој истотака имал темен тен и се заљубил во бела девојка ,а и она се заљубила во него и нивната љубов победила ;)

    Утре Васу ќе оди во куќата на Рагини и Рагини ќе ја прифати како снаа конечно да дојдат интерсните епизоди :)
     
    На kristince51 и Danilela им се допаѓа ова.
  2. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    да ја загледаш малце серијата ќе сватиш дека интересна ако не ти се свиѓа немора ни да ја гледаш ни да коментираш тоа што не ти се свиѓа има на некои што им се свиѓа серијата и на кои им е интерсна ;)
     
  3. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
  4. Nenasitni

    Nenasitni Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    36
    a знае некој што уствари се има десено ,што алек е ваков? Нели како мал нешто се има случено.. :)
     
    На dragan4eDR и kristince51 им се допаѓа ова.
  5. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    и јас сакам да знам
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148

    Немој д асфаќаш се лично ;) јас ја гледав амаа сега во последно време не ,ми стана досадна.Инаку ти не сфаќај за навреда тоа што некој ке го каже. ;) Се разбира ако не сакаш да ставаат клуч на темава... :)
     
  7. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    може некој да ми каже што се случи денес? денес не можев да ја гледам епизодата ми дојде внукот , а баш сакав да ја гледам денешната епизода :(
     
  8. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    И јас не ја гледав баш цела ама ќе ти го кажам она што го видов. :)
    Нели Алек отиде во собата на Васу со нож, зборуваа но тој не успеа да ја убеди да се предомисли. Сите се собраа околу нив и Алек рече дека не му е таа мајка бидејќи не мисли на нив, туку дека стрина му му е мајка. Тоа изгледа ја повреди Васу. Алек се разболе, качи температура и бараше да ја доведат Рагини. Ранвир му објасни дека тоа не е можно. Мајката на Рагини му предложи на мажот и повторно да одат кај семејството на Шишир за да разговараат. Но кај нив дома дојдоа Васу и маж и, и им рекоа дека дошле да ја бараат раката на Рагини. Васу беше насмеана и изгледа искрена па овој таткото прифати да ја даде. Снаата го слушна разговорот и отиде во соба кај Рагини да и каже. И така, сите среќни беа. :D
    А во понеделник ќе биде она кога Ранвир и Рагини ќе зборуваат на телефон и ќе има играње и пеење. :dance:
    :)
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  9. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Фала ти Даниела јеее одвај чекам Понеделник :D со нетрпение ќе го чекам :D може да се каже дека од Понеделник ќе има играње а не во понеделник :rock: :) :D

    http://www.youtube.com/watch?v=v6Ia1WNQ ... re=related
     
  10. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
  11. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    На dragan4eDR и Danilela им се допаѓа ова.
  12. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    одвај чекам утре разделба да гледам :D
     
    На kristince51 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    денес епизодата беше преубава од денес ќе следат уште поинтересни и смешни епизоди
     
  14. tea4e

    tea4e Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2012
    Пораки:
    3.410
    Допаѓања:
    3.148
    Леле колку сте заразени со серијава.Едно време ја гледав ама сега не.А и да ја загледам сега ,незнам што се случува... :D :D :P
     
  15. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    се надевам дека утре венчавката мирно ќе помине и се надевам дека мајка и на Рагини ќе омекне утре :)
     
  16. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    конечно свршувачката утре ќе биде одвај чекам :P
     
  17. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Е да, а јас нема да можам да ја гледам :sweat: Ќе ми раскажеш ти ако гледаш? :$
     
  18. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    Eпа вака се се одвиваше во ред само оваа Авни се избаци.Децата нејзини трчаа и несакајќи се бутнаа кај мајката на Рагини и падна вазната и се скрши и оваа Авни одма кажа дека се скршила вазна од 80 000 рупии и ги искара Пратам и Гуни.А сеа најсмешното со Малти нели она сака да се одмазди на Авни и побара вода ко божем е жедна и Авни прво го викна слугата откако слугата не дојде Авни отиде и и донесе вода после откако Ранвир и Рагини си ги ставија прстените малти и понуди на Авни слатко а бе смешки. Сеа со рагини и ранвир, ранвир сакаше да и ја покаже куќата на Рагини многу беше убава епизодата. Даниела ако гледаше денес ќе можеш да ми кажеш што се случи денес не можев да гледам :D
     
  19. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Плановите ми се сменија па ја гледав. :$ Ама ти благодарам во секој случај, те измачив. :*

    Денес:
    Малку испуштив и јас, ама главно немаше ништо посебно. Онака сите опуштени и весели. Мајката и таткото на Рагини разговараа меѓу себе, мајката е загрижена дали Рагини ќе се снајде во новото семејство, повторно поради убавината и плус поради разликите меѓу семејствата. Таткото рече дека ќе го надмине тоа исто како и Садха што се снашла. Садха, Ранвир и Алек нешто се зафркаваа и не знам како дојде до тоа не видов, ама отидоа пред куќата на Рагини и Ранвир преку терасата се качи во нејзината соба, а овие двајца надвор го чекаа. Гулапчињата си кажуваа убави и романтични зборови, ама во меѓувреме братот ги виде овие двајца надвор. Ги виде и Малти па го тераше мажот и и тој да се качи од тарасата ако ја сака. :D Ама тој падна... :D Слушнаа мајката и таткото на Рагини и помислија дека е крадец, станаа и баш тогаш нешто падна и во собата на Рагини. Тие отидоа кај неа, а Ранвир се скри под креветот. И утре ќе видиме што ќе биде.
    Инаку мажот и ја караше Авни зошто така кажала за вазната, а таа му одговори да не се грижи за ништо дека таа многу добро ја познава Васу и знае дека пак ќе и засмета што снаата и е црна. И Васу навистина беше нешто замислена, ама ништо не рече сега за сега, после се нормално си беше. Ете толку :)
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  20. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    ухх оваа последнава епизода баш ме развесели сега уште повеке сакам да ја гледам а и онаа камо ли се викаше колку ме изнервира кога кажа дека рагина е грда ух сакав да ја задавам да беше тука , рагина колку беше убава на свршувачката како ангел беше и баш незнам што и фали имала темен тен па што луге плакаат солариум за нејзиниот тен плус ако размиислат нивните претции каков тен се имале ухх
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.