1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разделба (Bidaai)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од dragan4eDR, 1 април 2012.

  1. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Ја гледам,интересна ми е.Алекс најдобро глуми :)
    Ранвир ми е најзгоден :)
    А Рагини па и не е толку грда,има лик,симпатична фаца е..:)
    Сега се убави епизодиве а натака ако умри Ранвир или Садха ќе биде чиста глупост :?:
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Smiley96

    Smiley96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    Значи, Садха навистина ќе умре баш кога ќе треба да го крстат нејзиното дете(девојче) со Алек. Ќе умре кога една бомба ќе експлодира блиску до неа. Алек ќе биде сведок на нејзината смрт и баш поради тоа ќе доживее траума и нема да се сеќава на Садха и не е свесен дека таа умрела. На крајот на серијата ќе се омажи за друга девојка која личи на Садха но НЕ Е Садха и заедно ќе ја одгледуваат нивната ќерка.
    Во наредната епизода веднаш после смртта на Садха се прикажува после неколку години и тогаш се дознава дека Ранвир умрел во обид да спаси еден негов пријател Анмол кој поради последната желба на Ранвир пред да умре ќе се омажи за Рагини а ќерката на Рагини и Ранвир ќе мисли дека Анмол и е татко. Рагини и Анмол на почетокот нема да се сакаат и Васу нема да им ја одобрува врската но подоцна таа ќе ги спои.
    Во последната епизода се прикажани венчавките на Рагини и Анмол и Алек и другата девојка и таму е последната сцена кога стојат пред сликите на Садха и Ранвир и се молат.
     
    На dragan4eDR и Ammy.Lee им се допаѓа ова.
  3. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    А дали знаеш колку епизоди има и до која с екај нас?
     
  4. Smiley96

    Smiley96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    34
    Пол:
    Женски
    па незнам баш доста време немам гледано кај нас, веќе не ми е интересно бидејки ги имам изгледано сите :D но мислам дека има уште доста епизоди
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  5. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    денес баш беше добра епизодава утре ќе дознаеме дали мажите знаат да готват :D
     
  6. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Јас не гледав. Се успав... :(
     
  7. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Ова со готвењето е копија од серијата Бандини!!
     
  8. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Денешната епизода мн интересна,а Ранвир со капата само колку згоден беше :$ :D .Садха е мн убава,ама ме потсека на робинката од бандини(нз како се викаше),она е или само ми личи? :)
     
  9. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    ти личи затоа што таа од Бандини- Сантѕ во приватниот живот се вика Асија Кази, а Садна во приватниот живот се вика Сара Кхан ;)
     
  10. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Хахахаххахаах..Каква врска имат имињатаа?????? :D :D :D :rofl: :rofl: :rofl: Леле се изнасмеав.Имињата Сара и Асија немаат благе везеее.
     
  11. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Мајувченце погрешно ја разбра... Драганче сака да каже дека само личи, дека не е таа. Затоа ги пишала имињата на двете актерки, за да укаже дека не се работи за иста актерка. :) Само што заборавила да стави запирка, па вака излегува дека личат поради имињата. :lol: Се случува...
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Хахахах ок така нека е..Ама според мене ни малку не личат двете глумици.Ни во име ни во ништо.

    Серијава не ја гледам веќе гледам дека останатото е копија од Бандини,целосно исто и мразам копирање на исти работи така да ај папа.Одпрвин ми беше интересна сега не ми е веќе.А и оној Ранвир глупакот ме нервира се заљуби во една обична циганка а можеше да бира која сака.
     

    Прикачени фајлови:

  13. Danilela

    Danilela Популарен член

    Се зачлени на:
    3 март 2010
    Пораки:
    2.256
    Допаѓања:
    1.807
    Е не знам, не сум гледала бандини. Т.е. ни една индиска серија не сум почнала од почеток да ја гледам. И оваа брзо почнав и не ни знам што се случувало пред тоа, ама интересна ми е што знам... А инаку и јас не сакам копии. ;)
     
  14. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Мене ни малку не ми наликува серијава на Бандини,ич!
    Сум ја гледала редовно Бандини,а и оваа редовно ја гледам,
    никоја сцена до сега не ме потсетилиа на неа :?:
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Majuv4ence13

    Majuv4ence13 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2012
    Пораки:
    798
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Ај сега реални да бидиме,те молам.

    1.Санто беше сиромашна а Дарамраџ богат(постар од неа)и Санто се жртвуваше за семејството и се омажи за него.
    2.Садна Сиромашна а Алек богат(умноболен) и таа се жртвува за куќата за семејството и се мажи за него.

    3.Санто има ладни односи на почетокот со Дарамраџ и после се вљубуваат.
    4.Садна на почетоко има ладни односи со Алек,потоа тој се лечи и стануваат прав маж и жена.

    5.Никој од семејството на Дарамраџ не ја прифаќа Санто но подоцна ја засакуваат.
    6.Никој од семејството на Алек на почетоко не е близок со Садна а подоцна ја прифаќаат како нивна снаа.

    7.Сестрата на Санто се мажи баш за синот на Дарамраџ и влегува во семејството на својата сестра.
    8.Рагини се мажи за братот на Алек и влегува во семејството на Садна)својата сестра.

    9.Санто се жртвува за сите и Садна исто.

    10.Она со готвачите беше целосно копија од Бандини.



    Има уште мноогуу сцении кои што се копија..Серијава е целосна копија на Бандини.Да бидеме реални!
     
  16. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Незнам мене не ми наликува многу многу.
    Плус во филмов Садха и Алек не се главни личности,туку Рагини и Ранвир.
    И плус тоа Садха и е братучеда на Рагини а не сестра.
    Како и да е,секој си имаме различно мислење,тебе ти наликува мене не, и така :)
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  17. kristince51

    kristince51 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    1.021
    јас не сум ја гледала серијата таа како се викаше ама инф.. за разделба ти се погрешни садаха кога се омажи сите ја сакаа највеке мајка и на алекс плус таа направи тие да дојдат до банкрот за да нема избор садаха и да се омажи за неговиот син плус незнам дали во другииот филм психички е нестабиле како алек и тој со кој ке се омажи таа санито ли незнам како и е името , ми се допага разделба зошто дава реална слика, зошто ли ако стварно немаш избор за да го зачуваш семејството и да избегнеш голема сиромаштија и тоа од тебе да зависи јас мислам секој со чисто срце и добрина исто би направил без да се мисли и без да биде заљубен и без разлика каков е кога знае дека така е најдобро за нејзиното семејство секој ке се жртвува, плус ранивер беше слепо заљубен во друга т.с. во нејзиниот изглед како секое друго машко ноккога откри каква е за што е со него несакаше да ја види типично секој би реагирал,потоа спонтано почнаа да се слуша а мобилен со друга лишност не ја знаеше која е и самоит заклучи дека витинската љубов не е само надворешно допаганње туку внатрешно духовно да се има заеднички теми на разговарање да се сложуваат да имаат исти ставови да се смееат заедно ,и така тој созреа и науци колку некој надворешно е убав ако нема добра душа ти се гади од таков човек и обратно, зар на секој тоа се нема случено немора да значи само за вљубување туку и за пријателство ,незнам јас така мислам па сега
     
    На dragan4eDR му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Не.Садха е главен лик.Садха е таа што ги средува работите,Садха е таа што ке му помогне на Алек да се излечи,Садха е таа што отпочеток сака Рагини и Ранвир да се земат и се правеше за неа и за вујко и.И Садха е најзаслужна за се,ама апсолутно се.Таа на сите им помагаше.Како и да е секој си има различно милење,а ова е мое. :)
     
  19. dragan4eDR

    dragan4eDR Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    977
    Допаѓања:
    213
    Пол:
    Женски
    денес епизодата беше многу интересна само ме изнервира ,,најдобрата,, другарка на Васу да и беше другарка немаше да зборува пред неа такви работи не само пред неа не треба нигде да збори така :@ наскоро иде многу смешна сцена само незнам кога точно е :)
     
    На Danilela му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Emche-kremche

    Emche-kremche Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    112
    Рагини е стварно глупа.Како може некоја да ја навредува и понижува,а она да си плаче? |( Глупа е Рагини,нема што.
    А за Васу баш ми е жал што сите пријателки ја откачија,ама сега се виде како богатата Васу има искрени пријатели. :x
    А јас погрешно слушнав или Васу и Амбика биле сестри? :o
    Ај да се сестри,ама мора да има нешто што криеја... :talk: