1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разлика помеѓу девојка за една ноќ и девојка за озбилно

Дискусија во 'Сингл' започната од MaceMacee, 22 ноември 2014.

  1. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Темава вришти. Како демек не може жена која имала авантура за една вечер да има сериозна врска или пак жена која има сериозна врска да имала некогаш или би можела да има авантури за една вечер. Ко во продавница во различен отсек да стојат двете, а не може двете работи една жена да ги има.

    Простачки муабет, синкир мажите ги подели некој на такви и такви. ама не жените смеат така да се делат.

    На крај краева се зависи од она што двајцата го сакаат во моментот. Не гледам некоја филозофија во темава.

    А тоа дека жените во врска се грди, а другиве со авантурите се лепотици, не знам како да го искоментирам.:x
     
    На Dabria, MissDior, crazylady и 8 други им се допаѓа ова.
  2. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Денес сум подобро, малце си накачив самодоверба и позитивни мисли.

    Така да фали ви и на двајцата што се трудите на свој начин да ми помогнете, тешко е да се долови ама ви ги применувам советите (денес или во иднина, некој работи бараат време да се интернализирааат) и ми значат.

    Мислам дека си во право, особено со жени над 22-23, каде што веќе знаат што сакаат. Освен карактер и забава и потенцијал, не носам доволно, незз како да наречам, "есенција", нешто што би им покачило нивна животна вредност. Заради ќе добијам makeout или слично, а врзување мало тешко.

    Пр. завчер однесов на кафе нова познаничка во бруклин, и се онака топ и зборев дека закон што има шорцеви на ладново, кај и се хеланките, па се газиме од смеење дека сум бил луд, зошо сум зборел срања, па ја ставив во скут и такви работи си правевме, и сега два дена подоцна нигде ја нема. Не е смешно така да ти прават луѓе!! Си играат со емоциите и очекувања

    [​IMG]

    Јуп, ќе го фурам тоа. Ќе поларизирам повеќе, ќе си бидам свој, нема да се замарам што мислат, но во повредна верзија / по зрел на некој начин да имам есенција. Ко да бидам ем луд, ем целосен карактер.

    Онака, my lips are sealed :D
     
    На galapce и tessie им се допаѓа ова.
  3. macovska

    macovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 мај 2014
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
  4. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ова нешто му иде девојките го возвраќаат ударот. :D Очекувам анализа како што имаше за машкава анкета. :D
     
  5. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.224
    Допаѓања:
    124.276
    Да работиш за црно бело и да имаш обврска за пишување статии и да седиш цел ден да измислуваш што би рекла некоја :) 100% никој не прашале за анкетава, си ја измислила некоја седејќи дома.
    Ме мрзи да ги цитирам и реплицирам, оти се работи за една девојка која мака мачела да измисли толку глупости за една статија. И нормално се потпишала Е.П, кога се е нејзино.
     
    На mims-89 и tessie им се допаѓа ова.
  6. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    Некој кажа темава вришти,.. нема врска овде за разлика од друга една тема има разлика... (facepalm)
    нормално е ако е девојка за озбилно да биде озбилна нели,.. тогаш логично е другата да не е озбилна...
    тоа од прилика е разликата,.. нешто као твое ауто и рента кар на пример.
     
  7. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.086
    Пол:
    Женски
    Не успеав да издржам да не се приклучам на дискусијата сега откако утврдив дека "преживеала" дури 4 смешни страници.
    И мислев тука да споделам мудри цитати нешто околу емотивно поврзување, хемија, потенцијална импотенција и невешто флертување but I guess I should let it go.
    Енормен фејспалм е мојата реакција на темава.

    Поздрав до девојката која специјално креираше профил да не потсети дека едно ладно попладне пишувала статија дома, за ЦрноБело |((facepalm)
     
    На Dabria, Daleron, senza.parole и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. MaceMacee

    MaceMacee Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6
    i jas magnet za samo da te iskoristat zosto taka ?? zosto ne mozes na nikogo da veruvas poveke sakaat samo provod i nisto drugo od kade ke znaes ti deka saka samo provod ili nesto poveke . Primer se dogovarate izleguvate i sto ne treba da se muvate togas za da ne ostane samo na avantura da ima i vtor pat da se zapoznaete pa da stane nesto poveke ? a?
     
  9. Igrata

    Igrata Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2013
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    306
    Пол:
    Машки
    Изгледа треба да се збори за таа граница од напред, ама ме збунува дека ваљда тоа би звучело чудно на прв дејт?

    Иначе мојте другари се исти такви, тотално неврзливи, само провод, итн., така да сваќам низ што поминуваш. Мислам дека се шири колективна свест дека во модерно време не постои љубов, и колку успееш повеќе време да поминеш сам и да бираш подобар партнер, толку подобро ќе ти се врати во иднина, па така никој не се брза за ништо :) Мислам евентуално тоа ќе пукне и ќе настанат поголеми проблеми али ај.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  10. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Јас мислам дека овде се е до психологијата на машкото.. Ако тој не е спремен за врска и ако сака да си се забавува, во секоја ќе гледа девојка за забава била таа таква или не.. А ако е типот стабилен, сериозен и изживеан.. ако му работи мозокот пред тоа долу тогаш не е битно каква е девојката, дали е поопуштена во смисла имала повеќе партнери.. не се однесувала сериозно, тогаш пак тој може да ја гледа како девојка со која би имал сериозна врска..
    Не е сечиј мозок и размислување исто, има машки кои ги гледаат девојките како облека со етикети, одма даваат заклучок за некоја пред да ја запознаат.. Ете пример ќе видат убава девојка во ноќен клуб, дотерана, згодна.. и одма би легнале со неа и толку, а има такви кои прво би сакале да ја запознаат..
    Нема некое правило, се е до свеста. :)
     
    На SAMIRA, buba4e89 и tessie им се допаѓа ова.
  11. MaceMacee

    MaceMacee Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6
    епа тоа и ми е прашањето како ќе познаеш дека сака провод или нешто посериозно ? пример ти пишува на чат ссе договарате се ова она како ќе знаеш што сака? :(:D
     
  12. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.688
    Допаѓања:
    1.988
    Кога ќе го запознаеш во живо поубаво, кога ќе направите муабет кога ќе му ги слушниш размислувањата, погледите кон нештата ќе знаеш колку пари чини дечкото.. Дали е карактер на сериозен или на некој шарлатан кого не го интересира ништо освен да се излапа и да си оди. А тоа и се гледа по однесувањето најмногу, ќе забележиш ако се однесува некултурно нападно спрема тебе.. ако ти иди одма да те бацва, да те допира сегде се знае што сака... А ако е културен, фин, разговара убаво, те прашува прашања, сака да знае нешто повеќе за тебе, се интересира.. што значи сака да те запознае поубаво и можеби да има нешто повеќе со тебе. Затоа викам се е до психологијата на машкото, и како тој во моментот се чувствува и бара, :)
     
    На buba4e89, Naked Gun, MaceMacee и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.015
    Допаѓања:
    198.830
    Пол:
    Женски
    Нема договарање однапред, сè тече спонтано. Инаку не е интересно 8)
    Секако дека се гледа од однесувањето кој што сака, ова важи и за двајцата. И после сексот, ако ептен бил добар, може да падне флерт, неврзан муабет, размена на телефончиња, ти реков, ми рече. И оп, може да дојде и до врска. Ништо не е исклучено.
     
    На Naked Gun и Џони Џип им се допаѓа ова.
  14. MaceMacee

    MaceMacee Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    6
    во право си! :)
     
  15. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Нема разлика во девојката туку во дечкото дали е на место или дебил...
     
    На Petar80, realGirl и SAMIRA им се допаѓа ова.
  16. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.121
    Допаѓања:
    76.432
    Пол:
    Женски
    Не би рекла дека е до дечкото, има многу девојки кои сакаат само авантура а не нешто повеќе од тоа, кои самите поставуваат граница колку и да е дечкото добар или лош. Имам примери такви.
     
    На Petar80, realGirl и srcence1607 им се допаѓа ова.
  17. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    Девојка за една ноќ само фејкчето Благодушка. 8)
     
  18. Semih-Al

    Semih-Al Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Машки
    Јас како машко ќе признаам дека не сум имал девојка за една вечер.Не дека не сум можел туку не сум сакал да имам некоја што многу други машки ја имале.Ја сакам таа што скоро никој не можел да ја има.И да се намачеш додека ја добиеш а не лесен начин веднаш да ја имаш.
     
    На Doris123, EdnaDevojka21, Zeynep и 2 други им се допаѓа ова.
  19. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    А каде тоа на женските им пишува -Ме имале -ме немале, тазе или бајата, употребена или неупотребена:rofl::rofl::P:P
     
    На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Semih-Al

    Semih-Al Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    113
    Пол:
    Машки
    Па мислам можеш да препознаеш која е девојка за 1 вечер и девојка за озбилно:)
    Според тоа како се понаша,според гласот што ја бие ако ја работеле повеќе и така.