babylove овошни кашички

Размена на книги во ПДФ формат

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од ninja35, 30 август 2015.

 1. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  87.169
  Не можев да најдам соодветна тема па затоа ја отворив оваа за тие што имаат потреба за одредена литература во ПДФ , да ја побараат тука...и тие што имаат таква литерарура да ја понудат.
  Како за почеток, Јас да понудам....имам голем број на книги во пдф, од С. Шелдон, Р. Ладлам и слични писатели
   
  На Draginja, Tajnaotrovna, sesilija и 8 други им се допаѓа ова.
 2. MemoriesKill

  MemoriesKill Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  Јас имам неколку книги во PDF формат од John Green, ако му требаат на некој-ЛП. :)
   
  На tessie, the.vampire.girl и ninja35 им се допаѓа ова.
 3. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.412
  Пол:
  Женски
  ^ Ќе може да напишете кои книги ги имате и на кој јазик?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  87.169
  Јас се што имам е на српски и на хрватски. На македонски е речиси невозможно да најдеш а и тоа што ќе се најде е толку лошо преведено, што губи секаков смисол.
  Мал проблем преставува размената на пдф формат преку лични пораки, односно форумот
  не дава техничка можност за
  такво нешто.
  Можно е јавно постирање на
  книгата, само не знам дали има
  законски пречки за тоа. Ако има
  некој правник, може да не
  просветли....
  @Jenniffer @MemoriesKill
  @Dust
   
 5. MemoriesKill

  MemoriesKill Активен член

  Се зачлени на:
  14 август 2015
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  11
  Пол:
  Женски
  На англиски:
  -The fault in our stars
  -Looking for Alaska
  -Paper towns
   
 6. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.203
  ај пратете ми некоја добра психолошка книга .....однапред благодарам :D
   
 7. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  87.169
  Имаш некој наслов или барем од кој писател/ка ?
   
 8. presiosaP

  presiosaP Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  854
  Допаѓања:
  2.203
  ако имаш на пр од Спенсер Џонсон -една минута за себе или др ....Психологија на успехот-Дејл Карнеги ...или нешто др што е добро за подигање на самодовербата...нешто од џозеф марфи...
   
  На CarrieBradshow и simoncelicius им се допаѓа ова.
 9. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  87.169
   

  Прикачени фајлови:

  На presiosaP и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 10. ton4ica

  ton4ica Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2013
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  172
  Пол:
  Женски
  Nekoj da ja ima vo pdf "mala crna kniga na stilot" ?
  Me zaintrigira knigava, no nemozam nikade da ja najdam
   
 11. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  87.169
  Секаде кај што знам дека има можност ја побарав, не ја најдов...
   
  На ton4ica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Igrata

  Igrata Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2013
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  304
  Пол:
  Машки
  Добра мотивација за во 6 сабајле :D
   
  На melnicanecot му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Peco

  Peco Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2015
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  101.964
  Пол:
  Машки
  Само на англиски
   

  Прикачени фајлови:

  На Gosh, Robin25 и ton4ica им се допаѓа ова.
 14. dafe993

  dafe993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  332
  Пол:
  Женски
  Дали може некако да се најдат книгите "Слатки мали лажливки ", само не на англиски јазик?
   
  На CarrieBradshow му/ѝ се допаѓа ова.
 15. fashion.girl.13

  fashion.girl.13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  262
  Допаѓања:
  358
  Пол:
  Женски
  може ли некако да ми ја пратиш или да ја објавиш тука The fault in our stars?
   
 16. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  5.092
  Допаѓања:
  36.413
  Пол:
  Женски
  ja imam jas na srpski. Prati mi e mail vo privatna poraka . Vaka e pregolem fajlot da ti ja pratam.
   
  На CameliaMiller му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ccca

  ccca Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2013
  Пораки:
  682
  Допаѓања:
  1.198
  На Albertalibra и CameliaMiller им се допаѓа ова.
 18. rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

  rrrrrrrrrrrrrrrrrrrr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  859
  Допаѓања:
  3.858
  Пол:
  Женски
  Некој ако има нешто од Пауло Коејло на спркси или хрватски да ми прате.
   
  На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
 19. ninja35

  ninja35 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 декември 2011
  Пораки:
  1.908
  Допаѓања:
  87.169
  ако сакаш, пиши ми некој мејл да ти ги пратам...во word ми се, не можам тука да ги залепам...
   
 20. Idealista

  Idealista Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2013
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  550
  Пол:
  Женски
  Од John Green ја имам Paper Towns, а од Gillian Flynn ги имам Gone Girl, Dark Places и Sharp Objects. Ако сте заинтересирани за некоја пишете ми ЛП и ќе ви ја пратам :)