Размена на книги во ПДФ формат

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од ninja35, 30 август 2015.

 1. butterfly6223

  butterfly6223 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2012
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  114
  Фала најмногу. Не е проблем, ако на српски. Те гушкам
   
  На *Bridget Jones* му/ѝ се допаѓа ова.
 2. *Bridget Jones*

  *Bridget Jones* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  183
  Пол:
  Женски
  datoteke.online/index.php/s/NzccI3jPVDlDlmH
  :*:*:*
   
 3. Pretty Woman

  Pretty Woman Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2018
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  139
  Пол:
  Женски
  Вејка на ветрот ??
   
 4. DevilGirl212

  DevilGirl212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 август 2019
  Пораки:
  425
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Женски
  Дали ја имате случајно jace od grijeha?
   
 5. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  3.266
  Пол:
  Женски
  "Bogomdana domacica" od Sofi Kinsela na srpski? :$
   
 6. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  3.375
  Пол:
  Женски
  Ја имам на англиски, ако сакаш.
   
 7. Пале 345

  Пале 345 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2017
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  3.266
  Пол:
  Женски
  фала ти, ама пре би на српски, зашто другите од неа ги читав така :)
   
 8. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.616
  Допаѓања:
  68.440
 9. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  3.375
  Пол:
  Женски
  @Mishela What Alice Forgot - Liane Moriarty ќе може да ја прикачиш? :)
   
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.100
  Допаѓања:
  74.426
  Пол:
  Женски
  Еве ја. :)
   

  Прикачени фајлови:

  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Д.Чобанова

  Д.Чобанова Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Женски
  Сите страници пребарав, плус и сите линкови што ги имате објавено и само на едно место ја сретнав Дениција од Андреевски, но не можам да ја отворам.
  До душа ве молам, до колку некој ја има да ми ја прати или барем да даде линк од каде да ја симнам.
  Фала ви однапред.
  Поздрав!
   
 12. jok

  jok Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  811
  Допаѓања:
  750

  https://www.scribd.com/document/258715346/Petre-M-Andreevski-Denicija
  Мораш да се зачлениш да симнеш или прочиташ било што.
   
 13. Д.Чобанова

  Д.Чобанова Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Женски
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.091
  Допаѓања:
  47.137
  Дениција? anyone?
  ахахаха, дал је могуче и пред мене Дениција да ја барале :D
   
 15. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.596
  Допаѓања:
  132.917
  Пол:
  Женски
  На Македоника ја нема?
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  9.091
  Допаѓања:
  47.137
  Еве што најдов. Ама јас сакав онака како на скрибд ако има некој pdf.
  Може ќе си ја купам, не сум по љубовната поезија, ама Дениција си е Дениција :l:
  https://chudesensvet.wordpress.com/2013/09/17/дениција-петре-м-андреевски/
  На македоника не ми ја дава :?:
   
  На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
 17. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  776
  Допаѓања:
  3.375
  Пол:
  Женски
  Ги има некој новата од Ruta Sepetys - The Fountains of Silence и од B.A. Paris - The Breakdown?
   
 18. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.100
  Допаѓања:
  74.426
  Пол:
  Женски
  Јас ги имам и двете, ама таа од Рута е преголема и не можам да ја прикачам. Ја симнав од mobilism.
   

  Прикачени фајлови:

  На smooch му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Dzevelekova

  Dzevelekova Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2016
  Пораки:
  335
  Допаѓања:
  1.301
  Пол:
  Женски
  Дали некој ја има книгата Другиот брег на Босфор од Тереза Ревај во Пдф?
   
 20. Billy Idol

  Billy Idol Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2018
  Пораки:
  810
  Допаѓања:
  11.308
  Пол:
  Машки