Размена на книги

Дискусија во 'Литература и уметност' започната од Marmalade, 7 април 2017.

 1. Marmalade

  Marmalade Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Возможно ли е да направиме нешто вакво?Сите имаме некоја книга дома која ни фаќа прашина,или ја преместуваме од едно на друго место,или можеби сме ја купиле со очекување дека ќе ни се допадне ,па останала само непрочитано разочарување....Или пак посакуваме некоја книга,но немаме доволно финансии да ја купиме...Во тек е саемот на книга,и лично немам моментално финансии да си купам некоја книга од оние што ги посакувам....па можеби не би било лошо да направиме некоја размена тука или продажба на книга која не ни треба за некоја сиболична цена...доколку сме подготвени да се откажеме од она што сме го купиле...
   
  На Novecento му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.692
  Допаѓања:
  50.093
  Пол:
  Женски
  Јас порано напишав во една од темите, еве и тука, сакам да подарам една книга. :) Пурпурен хибискус од Ч.М.Адичи. Здрава е, не е оштетена, но едноставно не сакам замена, само ја подарувам. :)
   
  На Marmalade му/ѝ се допаѓа ова.