1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Размена на семинарски

Дискусија во 'Образование' започната од LoVeR, 28 февруари 2011.

 1. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Разменувам семинарски,ако некој сака семинарска или се совпаѓа неговата тема со долу наведените нека пише...за да ја земи ќе треба да прати една негова.
  Моментални теми се:

  -Векторска графика Corew Draw-изработка на визит карта-(во областа на информатиката)
  -Глобално затоплување-(во областа на физиката)
  -Графичка доработка(во областа на графичарството)
  -Изработка на табели и графикони во МC Excel-(во областа на информатиката)
  -Кујаната во Франција
  -Лекови-општо-(во областа на медицината)
  -Лекови за срце(во областа на медицината)
  -Ознаки на табаците-(во областа на графичарството)
  -Печатарски машини и уреди-(во областа на графичарството)
  -Репрофотографија-(во областа на графичарството)
  -Фотометрија-(во областа на физиката)
  -Закон на Планк-(во областа на физиката)
  -Звук и звични бранови-(во областа на физиката)
   
  На anneyy и Macufkata им се допаѓа ова.
 2. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  -Загадување на воздухот од транспорт
  -Женски фактори за стерилитет (од областа на медицината)
  -Гравирање на печатарскиот цилиндар кај длабок печат(од областа на графиката)
  -Загадување на воздухот од сообраќајот
  -Планови - производ на процесот на планирање
  -Кариера и развој на кариера
  -Труд
  -Хемичари нобеловци
  -Потези за успешен бизнис
   
 3. macole

  macole Активен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  14
  pravam razmena na seminarski od oblasta menadzment !
   
 4. gocedelcevstip

  gocedelcevstip Активен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  moze li nekoj da dade nekoja tema za seminarska
  od treta godina turizam vo Stip za 6 semestar po bilo koj predmet treba mi po site predmeti
  fala mn
  ve cekam :$
   
 5. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  ИТНО ми треба семинарска (научно истражувачки труд) по можност да содржи некој експеримент или истражување за храна, пијалоци или било што само да содржи некакво истражување (статистичко, експериментално....)
   
 6. Miki22

  Miki22 Активен член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  семинарската на тема:Загадување на воздухот од транспорт ми е потребна. за размена ги имам следниве теми:
  SQL server
  помнење и заборавање
  невработеноста во ЕУ
  диода
  крвни клетки
   
 7. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Семинарската веќе е испратена на мејлот кој го пуштивте...
   
 8. Ale.Ambrosio4

  Ale.Ambrosio4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2011
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  48
  Одлична тема :D
  Имам семинарски по следниве предмети:
  -социологија;
  -право;
  -филозофија;
  :D
   
 9. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.092
  И јас имам семинарски и материјали за размена од областа на економијата,бизнис,менаџмент...А на англиски имам за Профит и Бизнис план :)
   
 10. barby

  barby Популарен член

  Се зачлени на:
  22 мај 2010
  Пораки:
  830
  Допаѓања:
  8.450
  Девојки би сакала да ве замолам ако некоја има статистика семинарска било каква тема да ми испрати да видам што треба како. Овој професоров е ѓубре невидено и ништо ни нема кажано, што треба како треба. Јас не сум студент на економски, на штулов сум, така што нема шанса да испадне како копирана. Јас имам семинарски од маркетинг, TQM, бизнис план и т.н
   
 11. Serpentina

  Serpentina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  306
  Допаѓања:
  137
  дали има некој да ми прати бизнис план ве молам помогнете ми за утре ми е ! :)
   
 12. babaDara

  babaDara Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2011
  Пораки:
  515
  Допаѓања:
  622
  Пол:
  Женски
  Јас ти пратив го прочита?
   
 13. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.366
  дали може некој на кратко да објасни како се прават семинарските и што им е суштината ? јас треба да правам две ама досега не сум правела па незнам какви се правилата што треба да содржи итн.

  благодарам однапред
   
 14. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.629
  Допаѓања:
  21.965
  Пол:
  Женски
  @joelle Секој професор/институција си бараат свои финеси и модели, но главното е дека треба содржински да се состои од вовед, разработка на темата со поднаслови за секоја подтема и заклучок, на почетокот по насловната страница обично оди содржината, а на крајот користената литература.

  За другиве шо бараат друг да им ги пишува семинарските морам да промрчам малце, сфатете ме како сакате. Де бре толку години учите, се надградувате, не ви е шубе бре да земете диплома, а не знаете една семинарска да напишете. После школскиот систем ни` бил крив, а со некои наши навики самите си пукаме во здрава нога и си ствараме хендикеп за кој после Цацко ни` е крив кога ќе не` прашаат „Абе кој тебе можел да ти даде диплома?“. Не за џабе викаше баба ми „На тој што сака да учи, лист и пенкало му се доволни, а на тој што сака да забушава, се` му е тешко.“
   
  На Gordana10 и joelle им се допаѓа ова.
 15. srce-9

  srce-9 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  1.064
  Пол:
  Женски
  здраво ќе ве замолам ако некој има бизнис идеја да ми помогне, ми теба за потпис на факултет, ми бара бизнис идеја на две страни ве молам за помош како да ја направам ако некој знае нека ми пише Благодарам однапред :)
   
 16. D-a-n-i

  D-a-n-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 март 2013
  Пораки:
  102
  Допаѓања:
  32
  Девојки, дали некој има нешто на тема царински поедноставени постапки, ми треба за семинарска. :)
   
 17. homealone

  homealone Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2012
  Пораки:
  1.286
  Допаѓања:
  361
  Пол:
  Женски
  Девојќи да не има некоја материјал за Теории на лидерство семинарската ми е за во понеделник а неможам материјал да си најдам
   
 18. aquarius.F

  aquarius.F Активен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Девојки да не има некој маркетинг план, јас имам бизнис план во случај да треба .. Итно ми е :)
   
 19. Tina94

  Tina94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  3
  Ај ако сакаш прати ми го бизнис планот.
  http://ripni.weebly.com/uploads/4/9/7/5 ... keting.pdf се надевам ќе ти помогни
   
 20. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.166
  Допаѓања:
  23.025
  Пол:
  Женски
  Ми треба семинарска нешто по социологија, ај тој шо има, нека ми пиши лп да се договориме :)