1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Размислување пред спиење

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од theunforgiven, 9 септември 2016.

  1. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    2.605
    Допаѓања:
    34.260
    Ах, понекогаш ми поминува целиот живот пред очи, и што треба и што не треба, па ќе се изнервирам, и толку од спиењето...

    Понекогаш, по неколку часа спиење, ќе станам по вода или до ве-це, и пак истото, од нигде никаде - думај три саати, па преморена ќе заспијам, и ќе спијам до доцна...

    А неколку пати годишно, намерно размислувам за лошите искуства, за да си ја исчистам душава, и за некое чудо, заспивам ко бебе...
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  2. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Еве ме, еве ме! Реков јас дека ништо од бизнисот нема да се случи вечерва :))) Каква медитација какви бакрачи... Ококорен сум стотка! Хах... Хиперактивен левел утре ќе правам свадба. А, што е најстрашно, треба рано да станам. Тогаш највеќе се нервирам, оти знам дека ќе се разбудам ненаспан (со 3-4 саати спиење само) и после цел ден ќе бидам како був, ќе ми се спие... Тоа е.
     
  3. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.977
    Допаѓања:
    8.749
    Пол:
    Женски
    Не само пред спиење, преку цел ден..:tmi:

    Единствено најмирно спијам кога ќе добијам вест дека некому му тргнало конечно во животов покрај еден куп нервози.

    Кога станува збор за размислувањето, секогаш ме караат.
    Демек премногу: анализирам, се замарам за некој кој не би му текнало на мене.
    Совет добивам често: да бидам себична и да не се замарам.

    И така, пак не спијам ноќе.Ко ме фаќа несоница..8-|
    Секој со своето.
     
    На christinnn, kjukli, Tatjana95 и 2 други им се допаѓа ова.
  4. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150

    Јас изморен сум, од 20:00 ми се спие и еве ме - очите отворени и денгубам. Страшнo. И само мислам, нон-стоп, де ова де она де вака да онака. Се` живо ми минува низ глава. Ама се` !
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.
  5. krofnicka27

    krofnicka27 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2016
    Пораки:
    811
    Допаѓања:
    12.567
    Пол:
    Женски
    Легнувам во кревет околу 3, заспивам во 7..Па сега вие видете колку јас размислувам :?: Најчесто за работи кои најверојатно нема да се случат, ама убаво е да си фантазираш, а и секогаш го сонувам тоа за што размислувам па зошто да не :D Исто и за некои проблеми кои мнооогу ги преувеличувам и одам многу далеку, па размислувам што ако биде вака, што ако биде така и ете ти дополнителен проблем |( Така да во тие 4 саати размислувам за се и сешто, уште за имево како ќе го решиме со Грција немам размислувано :lol:
     
    На fallenangel, Petar80 и theunforgiven им се допаѓа ова.
  6. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.977
    Допаѓања:
    8.749
    Пол:
    Женски
    @theunforgiven знам како е :( често се мачам во кревет, ќе легнам и само се вртам..очите печат, сон се бара, ама не бива :|
     
    На theunforgiven и КикиМаус им се допаѓа ова.
  7. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.804
    Пол:
    Женски
    Сериозното мислење ми е за под туш, ова пред заспивање поќе се како фантазии, некои неотстварливи работи или гледање серии дур заспијам над лаптоп па немам многу време за мислење. Ако мислам, сериозно како под туш, тука не би имала индикатор кога да престанам, за разлика од под туш кога ми мава ладна вода.
     
    На kjukli и theunforgiven им се допаѓа ова.
  8. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Кога ќе легнам секогаш се едно исто мислам.На минатото :)
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Tatjana95

    Tatjana95 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2014
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.115
    Пол:
    Женски
    Cheryl Cole викаше во една песна - don't believe the things you tell your self so late at night... и сеа, да верувам или да не верувам?

    Кога имам бар трошка сила размислувам.. прво свесно, после веќе автоматски, несвесно ми се ројат мисли во главата. И можам да ви кажам - не се баш пријатни. Во тие моменти за себе сум најголемата пропалица, немам поим што правам со животот, ги изневерувам очекувањата на сите а најмногу на себе си. Тогаш ми се појавуваат конкретно пробемите што ме мачат, оние кои свесно во текот на денот не сакам да си ги признаам. Излегуваат чудовиштата од под кревет и имаат конкретен облик. Реално ме плашат. Од сите работи на светов, со нив навистина не знам што треба да правам. Бидејќи тие се оние суштинските, тоа е с'ржта на она што ме мачи, моите животни прашања, центарот на моето постоење. Во тие моменти конкретно го знам прашањето, ставот, тезата, без цензура искажан,онака од дното на душата, сосема несвесно, голо, како што во мене постои. После тоа заспивам... Сабајлето меѓу сон и јаве повтпрно јасно и чисто ги знам проблемите, ама како се раазбудувам стравот ми ги крие истите, свеста не сака да ги знае и повторно се закопуваат таму длабоко - се до доцна вечер...

    Секогаш истото и истото.. Потсвеста не може да ме трпи веќе. Ги задржав истите проблеми предолго.. Морам да превземам нештo- повеќе од јасно.
     
    На Petar80 и theunforgiven им се допаѓа ова.
  10. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    Најмногу размислувам и анализирам некои ситуации пред спиење. Најмногу размислувам за тоа што било, што е, што ќе биде и како ќе биде.
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Babyby

    Babyby Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јуни 2012
    Пораки:
    453
    Допаѓања:
    2.549
    Пол:
    Женски
    Мислам како да се наместам .. Вака , па овака , .. Оп сум заспала :yawn:
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  12. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150

    Е, ова ти е добро :)))) Такво размислување/двоумење и ја би сакал да имам, ама ништо повеќе од тоа ахаах
     
  13. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Ехх, последно време мислам многу дури тешко ми е да заспијам од тоа што толку мисли имам во глава. Моментално не сум ни свесна за што размислувам, туку само знам дека мислам на мн работи. А општо ми се вртат мисли за "Јас во иднината" :)
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  14. westt

    westt Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2015
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    163
    mislam na sakaniot
     
    На Petar80 и theunforgiven им се допаѓа ова.
  15. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150
    Тоа се оние „убави мисли“ , би ги нарекол јас. Истите не ги ни вметнувам во категоријата „проблематични“ зашто, благодарение на нив послатко заспиваме. Кога сме заљубени - светот е поубав.
    Тешко е со оние другите мисли, беспотребните...
     
    На fallenangel, Petar80 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  16. ninorta

    ninorta Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2016
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    Па од непотребното сум сигурна и дека испадна оваа тема нели ?:) Кога човекот е заљубен и двете страни се искрени и сигурни, тоа е најубавото размислување пред спиење :inlove:
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Порано повеќе се измачував да заспијам,премногу размислував. За се, најмногу за иднината и кој чекор да ми биде следен. Се нервирав, дали е правилно или не итн.
    Ама сега ми е полабаво. Сфатив дека се ќе биде како што треба да биде. Коцките ќе се наместат, вака или онака. Премногу размислување нема да ви помогне. :)
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.
  18. theunforgiven

    theunforgiven Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2012
    Пораки:
    1.303
    Допаѓања:
    2.150

    Ти има помогнато нешто конкретно, или времето лечи се` ? :)
     
    На Wahnsinn му/ѝ се допаѓа ова.
  19. SamovilkaH

    SamovilkaH Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2012
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    2.037
    Пол:
    Женски
    Ја секоја вечер размислувам како четвртото да го напраиме да биде женско (имаме три синчиња) 8)

    Шала на страна, се случува некогаш многу да размислувам, ама исклучиво за иднината, со минатото сум скарана. И на крај си викам спиј си, шо треба да биде ќе биде, џабе мислиш :emo:

    Ве гушкам, имајте мирна ноќ :*
     
    На fallenangel, joy1 и theunforgiven им се допаѓа ова.
  20. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Зависи што проблем имаш...ама да седиш и да се нервираш и да размислуваш ништо нема да смениш.
     
    На theunforgiven му/ѝ се допаѓа ова.