1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Размус (The Rasmus)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од Divinebutterfly, 2 февруари 2012.

 1. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.974
  Пол:
  Женски
  The Rasmus е финска рок група која била оформена во 1994 во Хелсинки додека членовите на бендот биле дел од вишата музичка шлока. Првичните членови на бендот биле Лаури Илонен (водечки вокал/текстописец), Еро Хеинонен (бас), Паули Рантасалми (гитара) и Јане Хеисканен (тапани). Хеисканен го напуштил бендот во 1998 и бил заменет со Аки Хакала.

  [​IMG]


  Мене ми е една од омилените групи,со нив израснав,ги следам стално кога издаваат албум,но првиот најмногу ми се допаѓа,омилени песни ми се In the shadows, Not like the other girls и Living in the wolrd without you.Има уште многу,но да не ги набројувам сите :)

  http://www.youtube.com/watch?v=wiAx2i9I ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=PO4t41za1pc :inlove:
  В срце ме годи текстот...

  http://www.youtube.com/watch?v=lGdLmDbcnk8&ob=av2e

  Јас мислам дека имаат доста квалитетни и убави песни :)


  Ајде да видам и прочитам вие што мислите за нив :)
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.148
  Размус ( The Rasmus )

  Ги сакам, имаат многу убави песни,ама некако како да се изгубија во последно време :?:
  Инаку најомилена дефинитивно: :)
  http://www.youtube.com/watch?v=1MzCMa2wcuo
   
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски
 4. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 5. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.722
  Пред неколку години мнооогу ги слушав. Одлични песни, во текстовите се пронаоѓав целосно, ми се допаѓаше и нивниот стил. Лошо е тоа што некако се загубија, навистина ми се допаѓаа.

  http://www.youtube.com/watch?v=PvJFByxC4Sc

  омилена :inlove:
   
  На Divinebutterfly и k.i.m им се допаѓа ова.
 6. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  11.346
 7. crtanfilm

  crtanfilm Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2012
  Пораки:
  581
  Допаѓања:
  79
  In the shadows <3
  Porano ja znaev samo kako eo eo :D
   
 8. theAristoCat

  theAristoCat Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  435
  Допаѓања:
  372
  Пол:
  Женски
  ГИ ОБОЖУВААААМ :) :)
  мојата омилена група,сите песни им имаат прекрасни текстови.
  еве една колку да ве поздравам
  http://www.youtube.com/watch?v=UnhaB5ZHCsU
   
 9. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.974
  Пол:
  Женски
  Лелеееееее мене колку ми е криво што не сум можела да одам! А и незнаев ;( мхмх...
   
 10. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.476
  Ги дознав преку братучетка ми.
  Лаури и беше неостварена љубов, а со цела соба залепена со постери од The Rasmus беше невозможно да не дознаам за бендов. :D
  Ги слушав одамна, односно им ги слушав тие неколку песни што ми се допаднаа и ми беа најпевливи.

  Уште си ја памтам :wasntme:
  http://www.youtube.com/watch?v=PvJFByxC4Sc
   
 11. Divinebutterfly

  Divinebutterfly Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  2.964
  Допаѓања:
  9.974
  Пол:
  Женски
  ХАхаха и јас многу си го сакав :D Многу убави песни имаа,сега некако ги снема,се надевам пак да имаат нешто ново :)
   
 12. Aniston

  Aniston Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  235
  Размусссссссссссссссс :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: Кралеви!
   
 13. princess11ska

  princess11ska Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  64
  Леле колку си ги сакав ко мала, па и уште си ги сакам, некни ги слушав... Ко мала се највував на онаа емисијана на МС( мислам така се викаше) само колку да ми ја пуштат песната :)
   
  На Divinebutterfly му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.931
  Допаѓања:
  41.049
  Пол:
  Женски
  Од неодамна почнав да ги слушам,убави песни имаат,а најомилени ми се(сега-засега ,додека не откријам некои нови од истиов бенд :D ): living in a world without you,sail away,time to burn,not like the other girls. :)
   
 15. vrapce.b

  vrapce.b Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2014
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Омилени песни од Размус:Lost and lonely, Save me once again, 10 black roses, Not like the other girls :inlove:
   
 16. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.234
  Допаѓања:
  63.534
  Пол:
  Женски
  Ги слушам уште откако ја слушнав In The Shadows и во срце ми влегоа. Lauri па каков е.. :mm: