1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разочарани од љубовта...

Дискусија во 'Сингл' започната од kamikazus, 6 јуни 2011.

  1. Barron

    Barron Активен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2015
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Машки
    @mili4ka122 (и сите останати со овој проблем): Чекорите се следни:

     
    На Bogoeska B му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.150
    Допаѓања:
    76.563
    Пол:
    Женски
    Сум се разочарала и таква разочарана влетав во врска ( со сегашниот) но не очекував дека ќе го добијам тоа што го добив/ам и тој почна да ми ја враќа вербата. Всушност, знам колку е ретка вистинската љубов и дека имав среќа што налетав на него.
     
    На Ivanna23., hermosa, HUNK и 2 други им се допаѓа ова.
  3. HoneyAxl

    HoneyAxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    151
    истоо :D :D
     
  4. teffi.tkm

    teffi.tkm Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2015
    Пораки:
    121
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Не да сум разочарана...Немате појма колку значи до сега сум се запознавала допишувала излегувала со пет шест мина и значи сум заклучила дека 99% од машките се исти само сакаат да те искористат само за мување или нешто друго и ако најдат на пречка стануваат идиоти ако не најдат на пречка пак исто плус еве сеа еден што 99% сум сигурна дека ме свиѓа и другарките и другарите ми го викаат тоа и тој индиректно ми рекол ама ништо конкретно не вика јас мислам дека треба да бидеш маш па со извињење да имаш муда да кажеш ако сакаш некоја а не сеа почна да ми пишуа еден негов другар а он директно уште нејќе да ми каже кажи те ми воедно и совет за ситуацијава плс
    Значи како и да е кој и да било тип се се сведува на исто сите се исти...
     
    На Tanjamm му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    2.872
    Пол:
    Женски
    @teffi.tkm Сигурна си дека проблемот не е до тебе? Или до твојот пристап кон спротивниот пол? Јас сум се запознала со повеќе од пет-шест мина и секој имал свој посебен карактер, нешто негово што ме привлекло за да излезам макар и да било разочарување тоа го гледам како лекција на која некој ме научил. Не мора на првиот состанок или на вториот да се муваш - излези дозволи му да ја запознај вистинската ти, сите имаме нешто посебно, нека ги запознае и ''пречките'' исто и ти па на крај и да не бидне извлечиго најдоброто од ситуацијата.
    Во врска со типот што ти се допаѓа...можеби е страмежлив, можеби си мисли дека ќе го одбиеш итн..Мој совет игнор другарите, другарките, другарот негов бла бла и викни го дечкото што ти се допаѓа на кафе , напрајте муабет , шетајте, смејте се ништо не губиш.
     
    На blond.bunny и Anon им се допаѓа ова.
  6. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Не, не се сите мaшки исти, исти се oние кoи штo сaкaaт сaмo дa те искoристaт, дефинитивнo сеуште не си гo зaпoзнaлa oнoј вистинскиoт пa зaтoa тaкa мислиш, не се рaзoчaрувaј, кaкo и дa е мoрa и низ вaкви мaшки дa пoминеш зa кoгa ќе се пoјaви вистинскиoт дa знaеш декa тoa е тoa, тoј е тoј oнoј прaвиoт:)
     
    На Traveler91, hermosa и teffi.tkm им се допаѓа ова.
  7. Таа од соништата

    Таа од соништата Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    31
    Пол:
    Женски
    sum bila razocaruvana no nikogas nemam izgubeno verba vo ljubovta kako i da e ke dojdi se so treba da dojdi pa taka i ljubovta
     
    На mila1111 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. jasmina00

    jasmina00 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 февруари 2012
    Пораки:
    961
    Допаѓања:
    1.376
    Пол:
    Женски
    Колку години имате вие разочараните во љубовта???? мислам на овие погорните коментари
     
  9. Кавалер

    Кавалер Активен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2019
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    202
    Пол:
    Машки
    После 30.
    Пред тоа е само проби :D
     
    На FridaodaMk и Justicija им се допаѓа ова.
  10. prominent

    prominent Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 март 2014
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    61.219
    Да, сум се почувствувала разочарана, дури и сум губела надеж дека некогаш ќе засакам пак.
    За среќа, не беше така.
    Во најнеочекуваниот момент може да се појави нова љубов.
     
    На Роберт 7, Justicija, Bellaa1234 и 6 други им се допаѓа ова.
  11. Bellaa1234

    Bellaa1234 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2020
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    823
    Пол:
    Женски
    Da, dosega 2pati.
    Posledniot pat bolese, i uste boli.
    Zasto bese vistinsko, i dvajcata se sakavme. No ljubovta ne e dovolna mili moi, treba mnogu poveke.
    I znaete sto me tesi?
    Onoj koj saka da e do vas, ke najde nacin, kolku i da e nevozmozno.
    Onoj koj se bori so iljada prepreki, da bide so vas, e toa e ljubov.
    Barem ova e moeto moto
     
    На Indiegurl, Benjamins, Traveler91 и 10 други им се допаѓа ова.
  12. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.974
    Допаѓања:
    8.735
    Пол:
    Женски
    Сите сме разочарани на одредени периоди во животот од љубовта, но не е во ред разочараноста да ни ја диктира нашата состојба.
     
    На sunshinebabe, thelittle17, Ivanna23. и 3 други им се допаѓа ова.
  13. Ivanna23.

    Ivanna23. Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 септември 2019
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.020
    Пол:
    Женски
    Да, сум била разочарана и сум...
    Тешко ми е да признаам, но толку многу сум разочарана, а најмногу се каам за тоа дека секогаш сум спремна да разберам и да простам, да прогледам низ прсти дури и правам будала од себе и на крајот секогаш ама баш секогаш сум јас разочарана. Најдобро од се е дека имам надеж, јас знам да сакам затоа ќе се појави некој што ќе знае да ме сака и цени како што заслужувам, периодот и така ми е катастрофа па не ми требаше и ова ама ајде сум поминала и потешко...
    Не знам како успеав да пишам и да се искажам тука, но морав некаде, камо да можев да му раскажам на некој се и да се чуствувам полесно
    Како и да е ќе пробам да останам позитивна:f:
     
    На sunshinebabe, Elf, FridaodaMk и 4 други им се допаѓа ова.
  14. dim4e12

    dim4e12 Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Машки
    Zasto koga se si okej prema zenskiot pol i vnimanie,pocit i pak ne si im dobar dalo se smeni vremeto ili sakat da bides po strog mislenje?
     
    На Guns N` Roses му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Ах, уште еден најс гај.
    Најдобар, највнимателен, најпочитувач на женскиот пол, најдобра душа, најсупер.
    А ваму не се нашла ниту ЕДНА девојка да цени таква добричина, види ти, све вештерки сме биле. :D

    Само строго и ќе видиш како ... уште помали шанси ќе имаш.
    Наместо да не' убедуваш нас овде колку си златен, земи и преиспитај се дали е тоа вистина.
     
    На sunshinebabe, thelittle17, CoverGirl10 и 7 други им се допаѓа ова.
  16. dim4e12

    dim4e12 Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Машки
    Fala za ova sto mi kaza pred se respect sto si iskrena mozebi i kaj mene e greskata a kako da ispitam dali e toa taka ako vekje zborime mislam ako sakas izjasnise ako ne ziva i zdrava bidi
     
  17. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.470
    Допаѓања:
    17.430
    Пол:
    Женски
    Како да се испиташ? Па отиди на доктор ако не, најсигурно ќе биде тогаш. :wasntme:

    Грешката не може да ти ја каже некој на фроум, освен тоа дека не си толку "најс гај" како што мислиш дека си.

    Кога бараш партнер, се' зависи од конкретната личност во тој момент, нема универзално правило. Освен да не си превише нападен и да мислиш оти си риал кеч.
    Понатаму е како ќе се поклопите, или нема да се поклопите.
    Обично е толку просто.

    Ајде сега јас да сум жива и здрава. :makeup:
     
    На mode-kristina и eliesaab им се допаѓа ова.
  18. Purplelilac

    Purplelilac Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 септември 2016
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    34.774
    Пол:
    Женски
    Вака најопшто прво и основно е битен пристапот кој го имаш.
    Не треба да е нападен, не треба да е со некои селски фори и никако да не е со zdr kakosi (ако станува збор за почнување на комуникација на социјални мрежи).

    Кога станува збор за кога си во врска, да нема опсесивност и љубомора, да нема контрола, да нема ограничувања и барање да заборави на друштво заради тоа што е во врска, да нема тинејџерски игри топло-ладно (си комуницирате нормално два дена, па те нема пет дена без збор и објаснување).

    И секако најбитно е да имаш заеднички интереси, хобија, да можете да дискутирате на различни теми.
    Види дали можеби во овие аспекти ти треба да поработиш на себеси.
     
    На sunshinebabe, theowndemon, tinka-mace и 6 други им се допаѓа ова.
  19. dim4e12

    dim4e12 Активен член

    Се зачлени на:
    7 март 2020
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Машки
     
  20. Mantub

    Mantub Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    10.800
    Допаѓања:
    97.074
    Пол:
    Женски
    Раскажи ни ти во детали од почеток до крај како изгледа кога имаш контакт со некоја девојка и завршува неуспешно, и може ќе ти кажеме во што е проблемот.
     
    На cresa-jagoda и eliesaab им се допаѓа ова.