1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разочарани од љубовта...

Дискусија во 'Сингл' започната од kamikazus, 6 јуни 2011.

  1. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    A jas kakva sum, ne sum i jas neodolzna? Jas zasluziv da se ponasaat sprema mene kako sprema gjubre? Ke se odmazdam i toa kako, ama prvo e prvo, prvo ke gi nateram site moi dolznici da platat, koga togas, nema da ostani ni edna smetka neplatena i toa so kamata. Ne e samo do tie kopilinja koi mislat deka me iskoristile, i do drugi osobi e. Ama ke si pocnam so red. Ne se tie prvi na spisokot.
     
    На melissa му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.251
    Пол:
    Машки
    Тажно...
     
  3. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    4.439
    Пол:
    Женски
    Продолжување со животот, како да не биле ни дел од него, е најдобра одмазда. Главата горе и само гордо напред. Немој да се правиш еден од нив, зачувај си ги вредностите во животот и дај му шанса на некој кој ќе те цени. Сигурно има таков. Не заборавај, како зрачиш - така привлекуваш.
     
  4. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.968
    Допаѓања:
    8.726
    Пол:
    Женски
    Не можеш да дозволуваш да ти се лигави било кој, за било што. Ако си разочарана, тоа во најголема мера зависи само од тебе и од никој друг (колку и да звучи грубо). Ниту тебе треба некој да те третира како ѓубре, ниту ти некој друг. Пази, не во врска, туку во било што. Сами си поставуваме граници за секоја можна ситуација, а ако сама дозволиш да некој те згазе еднаш - ќе те гази секој нареден пат. И тука битното е да знаеш да пресечеш чим некој те гази и не те цени - оти после секако ќе сака да ти се врати ама тебе баш ќе те боли онаму долу. Биди карактер, прво заради љубов спрема себе, а после за сите други.

    Терај го животот, пошто е стварно убав и покрај секакви разочарувања.
     
    На melissa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. macencef

    macencef Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2011
    Пораки:
    2.083
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Spored ova pogore kazano to, trebase sekoja vrska da mi trae do mesec ili dva. Daaaa ubav e zivotot. Singl. Nemas so koj da spodelis, so koj da se skaras, so koj uz kafe da si se po zalis i svatis. Legnuvas i osekas dupka. Ama postaviv novi celi, ke odam na ebeniot praven i ke go zavrsham i si odam od mojot grad vo skopje bez ogled na se. Ke stanam advokat i ke kinam na profesonalno pole. Samo taka ke im se odmazdam na site sto me spustile dolu i me gazele.
     
    На melissa, ThePharmacist и eliesaab им се допаѓа ова.
  6. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    2.968
    Допаѓања:
    8.726
    Пол:
    Женски
    Има. Во меѓувреме остварувај си ги твоите цели. И само храбро. :f:
     
  7. ThePharmacist

    ThePharmacist Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    762
    Пол:
    Машки
    Ова веќе се позитивни цели и конкретни мотиви. А позитивните мотиви секогаш ти даваат сила и среќа да ги исполниш. Со среќа. И запамети. За образование никогаш не е доцна...но за воспитување некогаш е доцна.
     
    На eliesaab му/ѝ се допаѓа ова.