1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разочарани од љубовта...

Дискусија во 'Сингл' започната од kamikazus, 6 јуни 2011.

  1. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Од денес и јас се приклучувам тука :( баш тоа што вчера ми се случи најмалку го очекував,а сеуште сум без никакво објаснување од спротивната страна.Од толку сериозна врска пред брак наеднаш се смени се.Немам ни одговор на повиците,ни на пораките.Скршена сум.Не очекував вакво нешто.
    Не знам дали ќе можам да верувам некому понатака.Денес зборовите изгледа не вредат ништо.
    Душата ме боли,ова е шок за мене,не можам да се приберам и сеуште неможам да верувам.Само чудо Господово може да ме спаси.
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Рокафела, тогаш значи не те разочарала Љубовта, туку личноста која не ти ја возвратила :)
    А жално е да осудуваш таква Убавина од чувство поради еден човек.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Лола, гледај на тоа дека сепак не бил вистинскиот избор за тебе. Кога една врата се затвора , друга се отвора. Иако сите бараат некој завршеток, објаснување, што и нормално е заслужено. Само гледај на тоа дека нешто поубаво те чека од другата страна. Пробај расчисти за да можеш да си продолжиш понатака. А најважно е да си расчистиш со себе си. Само немој мн да се исцрпуваш со солзи и нервози. Не е вредно ништо толку многу колку твоето здравје. Да откачи и да се разболи лесно е за сите, ама болен не те сакаат здрав се бараш. Само напред стисни заби а ние сме тука да те поддржуваме
     
    На tessie, DEBELUSKA, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Благодарам на вашата поддршка и внимание.Да,морам да бидам силна,сум поминала многу тешкотии во животов,а ќе помине и ова,за се треба време...
    Било и поболно и полошо,а од лошото стално има и уште полошо,му Благодарам на Господ за секоја состојба во која се наоѓам,и добра и лоша,не може да биде стално убаво.Тоа е животот,таков е,мора да бидеме силни и да не се предаваме.Само што мислев дека овој пат е поинаку.
    Не знам како може да постојат такви луѓе што до завчера се колнеа во својата љубов и ме убедуваа да бидам сигурна во неговите чувства а сега наеднаш Бум!Несватливо и болно ама ќе се опоравам.Но секој заслужува објаснување,секој.Посебно кога некој се однесувал стално убаво и љубезно со нас,а јас останав,јас останав без ниеден кажан збор зошто? ;(
    Благодарам,и потребно ќе ми биде вашето друштво во наредниот период.Потребни ми сте. :*
     
    На srcekrsacka и NoellePage им се допаѓа ова.
  5. Rock-a-Fella

    Rock-a-Fella Популарен член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    1.392
    Допаѓања:
    1.384
    Ëëmm... not true. Всушност жалното е тоа што
    Тоа воопшто нема врска. Кога ќе дојде љубовта, нема да те праша што чувствуваш/мислиш, всушност веќе ништо нема да мислиш, само ќе чувствуваш... :|
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ^ Been there, won nothing ;)
     
    На RedWine му/ѝ се допаѓа ова.
  7. independent123

    independent123 Активен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    го предавам и не се борам..и заради тоа форевер алоун!

    Проблеми,проблеми..сите ги имаме.Но јас имам посебен.Не сум таква како останатите.Обична,средна класа.Девојка со амбиции,но без надеж.ЉУБОВ?Ма каква љубов.Штом ќе ми се засвиѓа некој одма го наоѓам на фб,се распрашувам и на крај како и секогаш дознавам дека има девојка!Едни ми кажуваат ајде можеш ти твој е,другите не ,не остај го како би ти било ако некој на тебе така ти направи?Иако го чувтвувам дека ме свиѓа,јас секогаш грешам.Како да се поправам?
     
  8. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    го предавам и не се борам..и заради тоа форевер алоун!

    Не ги мањачи на фејсбук, туку во реалноста стапи во контакт со нив.
    Не се распрашувај кај стигнеш за него и не барај совети од секое живо суштество на планетава, не ти мислат сите добро запамти, туку одете на кафе седнете и распрашај си го него што сакаш.
    18 години имаш не се занесувај дека си разочарана од љубовта.
    Туку животот е пред тебе уживај, излегувај со другарките, запознавај момци, учи си, запиши си се на факултет ќе сретнеш таму нови лица.
    Има полоши проблеми љубовни него една обична девојка која дури уште е и во доцен пубертет неможе да најде слободен тип на фејсбук, којшто не е никаков релевантен фактор.
     
    На tessie, srcekrsacka, Annath и 2 други им се допаѓа ова.
  9. lola-86

    lola-86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    729
    Допаѓања:
    198
    Чувствувам должност да ве известам.
    Се средија работите со дечко ми,се слушнав и со него и со мајкаму.Татко му се правел операција и затоа тој 2 дена не ми се јавил,бил избезумен...разговарав и со мајка му.Сепак можел да ме извести затоа што бев премногу загрижена,дури помислив дека на тој начин сака да ме откачи,незнаев што да мислам,ма да со оглед на нашата сериозна врска се беше чудно,не ми се веруваше.Рече дека ни телефонот не знаел каде му бил во тие моменти,ми се извини многу,ми објасни,и сега се е во ред.
    Бев запрепастена од неговото ненадејно исчезнување,а затоа што сме далеку неможев да отидам дома кај него и да видам што е работата.
    Многу се смирив,и ми олесни на душата,Благодарение на Господ.Тие денови бев како срамнета со земјата,едноставно неможев да поверувам што се случува,затоа што секој ден се слушавме.
    Не сум веќе разочарана :)
    Ви благодарам на вашите совети ,и се најдобро.
     
  10. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    I'm the same here.. :(
    По две годишна врска тој наеднаш се смени како воопшто да не сме биле заедно..
    Му пишав синоќе баш порака да расчистиме ако веќе завршуваме барем да завршиме на подобар начин,а тој ми врати само нема зошто на подобар начин чао се најубаво.. Му пишав јас уште две пораки тој не ми врати..
    Не можам да се помирам со тоа дека толку лесно се откажа.Се трудам секој ден да се смеам и да се однесувам како ништо да не ми се случува и како да сум најсреќна и како да не ме интересира ништо за него, но тешко е.. Многу е тешко. ;(
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.051
    Ете се е како треба. Ама пуста женска природа мора триста филма да направи и да се мисли на најлошо. Ова го имав, за секое не појавување на било кој начин јас мислев крај. Избрзана реакција и глупави режирани филмови од моја страна. Научив дека не треба за се нешто паника да се дига туку да се остави времето да каже. Не секогаш се работи за крај. Ама жени не се жени ако не искомплицираат и не направат филмови со промашено сценарио. :wasntme:
     
    На tessie, srcekrsacka и lola-86 им се допаѓа ова.
  12. s.t.e.f.a.n.j.a

    s.t.e.f.a.n.j.a Нов член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2012
    Пораки:
    365
    Допаѓања:
    51
    да кога бев тинејџерка
     
    На amberr му/ѝ се допаѓа ова.
  13. zhap4e

    zhap4e Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 март 2011
    Пораки:
    7.113
    Допаѓања:
    107.122
    Пол:
    Женски
    Паднуваш, и потоа стануваш.
    Само што, ќе го нема потоа, оној, безгрижен чекор и поглед втренчен во облаци.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  14. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
    I JAS SE PRASUVAM KOLKU PATI TREBA DA SE RAZOCRAS PA ZA DA SE OTKAZES...SEKOGAS SIVIKAS E SEGA PRAVILNO KE POSTAPAM AMA PAK NISTO
     
  15. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    ДА!. сум се поцуствувала и се цуствувам сеусте...кога ке се слуци тоа разоцарувајне назад нема!.
    ни со тој ни со никој,се породолзува напред само онака :(
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
    DA SUM SE POCUSTUVALA EVE TOKMU SEGA TAKA SE CUSTVUVAM....I JAS PONEKOGAS SE CUSTVUVAM DEKA NIKOJ NE ME SAKA I VO KOGO E PROBLEMOT VO MENE ILI VO DRIGITE I SAMA TA NEZNAM DO DEN DENS
     
  17. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
    znam kako se custvuvas jas go pominav toa pred tocno tri godini....i nasata vrska bese sjajna i den denes nemozam da kazam so se sluci od sprotivnata strana....ali eve kolku vreme pomina nisto od toa....toj si prodolze so zivoto a jas ostanav da taguvam po nego kako nekoja budala.....moj sovet nemoj da go baras zasto nema da vredi ako toj resil da te ostavi...ti go kazuvam od licno iskustvo....i jas posle raskinot go barav go molev barav pricina da mi objasni zosto...no ni ednas ne najdov odgovor....se nadevam deka tvojot e po pamet i ke ti se vrati ali mene me iskoristi i me batali :(
     
  18. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
     
  19. DEBELUSKA

    DEBELUSKA Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2012
    Пораки:
    393
    Допаѓања:
    273
    остави тие тебе нека те бркаат и нека те бараат а не ти нив и ке видиш твојот ке се појави и кога намалце очекуваш
     
  20. Rock.Girl

    Rock.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    48
    Темава ко направена за мене .. не да сум разочарана скроз се откажав од љубов. Досега сум имала 2 врски и од двете излегов толку понижена, разочарана и со скршено срце. Сега сум заљубена во еден кретен што воопшто не ме приметува, а јас како будала сеуште мислам на него. Од последната врска наваму сите кои ми се пуштија ги одбив, не дека се преценувам или мислам дека сум нешто посебно, едноставно не ми одговарале. Порано барем ми се пушташе некој, сега никој не ме ни погледува. Имам чувство дека сум невидлива за другите. Во сабота навечер се спремам, се шминкам, се дотерувам, излегувам со надеж дека конечно ќе запознаам некого и ќе престанам да бидам онаа со досаден живот и се враќам дома толку безнадежно. Моите другарки се фалат овој им пишува, оној им пишува јас како 13 прасе. Порано си мислев дека ќе помине дека се ќе се среди ама сега веќе почнувам да мислам дека нешто дефинитивно не е во ред со мене .... животот ми е толку заникаде ..