1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разочарани од љубовта...

Дискусија во 'Сингл' започната од kamikazus, 6 јуни 2011.

  1. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Драга, имаш 16 години не смееш да кажуваш дека животот ти е за никаде затоа што немаш дечко. Јасно ми е дека тоа се врти сега во глава на тие години, дечковци, муватори бла бла, ама во никој случај не смееш да запаѓаш толку ниско. Зошто излегуваш ти навечер? За да ти се пушти некој, за дечко да најдеш? Немој така, делува многу вулгарно - да не го кажам лошиот збор го знаеме сите. Тебе не ти ни треба сега дечко, ВЕРУВАЈ! Излегувај за да се забавуваш, после ќе немаш толку време за такви журки, т.е. нема никогаш веќе да имаш средношколски журки, уживај во забавата која сега ти ја нудат. Секој период од животот е убав, а во ниеден не е најбитно дали имаш дечко или некој ти се пуштил. И од каде знаеш дека другарките не лажат дека некој им се пушта? Како и да е, не се замарај едноставно со такви работи. Не дозволувај да имаш вакво мислење извади го од глава, јас ти гарантирам ова на некој лично да му го кажеш за тебе ќе има мислење дека си глупава девојка без никаква цел, што поима неам што треба во животот да направи. Значи стварно, нема поглупаво нешто од тоа се да ти се врти околу дечковци. Најди си некое хоби, запознавај нови луѓе, дружи се. А кога најмалку ќе очекуваш
    ќе се појави некој дечко ;)
     
  2. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Проблемот е во твојот став.
    Најпрво да престанеш да се сметаш себеси за некоја со досаден живот, ако така се осеќаш во моментот ТИ си таа која треба да си го направи својот живот поинтересен а не некој дечко.. Едноставно погледни се себеси од машки аспект и колку мислиш дека со овие мисли кои ги искажа си ти привлечна за дечките околу тебе? Колку и да сакаш да ја скриеш таа енергија се чувствува, и затоа кога излегуваш наместо да чекаш и да се надеваш некој да ти пријде, ти едноставно опушти се и забавувај се ! Кога ќе престанеш да се замараш со тоа прашање и ќе почнеш да уживаш во животот, веќе ќе бидеш (сигурна сум) опкружена со дечки :) .
    Треба да си се посветиш на себе, да се изградиш како личност, да бидеш исполнета и задоволна од својот живот, бидејки тоа е тоа што е привлечно :) .
    Значи акција за себе 8)
    Менувајки го ставот ќе ти се промени животот :*
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  3. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Ако зад тебе веќе имаш двајца кретени, зошто пак се залетуваш во таков? :^)
    И потоа пак ќе страдаш!
    И не очекувај дека некој мора да ти пријди навечер кога излегуваш. Мораш и ти да се потрудиш да се запознаеш со некој, да иницираш средба или другарките нека те запознаат со нивни познаници.
    Со седење и вкрстени раце не очекувај ништо да добиеш. ;)
     
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    немој да ми се налутиш за ова што ке ти го кажам, ама звучиш како жена после 30тите години која и покрај толку обиди не може да најде партнер за себе. Имаш само 16 години-ЖИВОТОТ и МЛАДОСТА се пред тебе, уживај, и посвети се на себе и својот живот, ке видиш како се ке се смени :) и можно е другарките да измислуваат, а ти будалче им веруваш, и повеке се разочаруваш, па измисли и ти нешто-нека им биде малку криво-употребија твојата фантазија :)

    п.с.
    и јас бев лани како тебе-ептен разочарана во љубовта, и кога се обидував да заборавам еден бивш, излегував со надеж дека ке запознаам некој што навистина вреди :fubar: колку сум била глупава :D
     
    На sweet25 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rock.Girl

    Rock.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2011
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    48
    Далеку од тоа дека мислам дека ми се врти светот околу дечковци. Напротив, никогаш не сум се грижела околу таа работа. Порано бев позитивна, насмеана, бев сосема друга личност. Но откако ми се случија некои неубави нешта тотално се променив. Не знам како да си ја вратам старата јас. Пробав се заинтересирав за неколку момчиња и сите ме одбија тоа уште толку ми ја уништи самодовербата. Кога имав 14 години имав поинтересен живот, сега ништо ново не се случува, ништо интересно не се случува. Не велам дека морам да имам дечко, ама лошото е тоа што никој не се интересира за мене. Кога ќе се потсетам каков ми беше животот пред 2 години, а каков ми е сега се осеќам толку сама. Пробувам бидам пооптимистична, кога сум во друштво се смеам се шегувам и не дозволувам да дознаат сите како се осеќам, но кога ќе останам сама повторно ми се враќа тоа лошо чувство дека сите имаат многу позабавен и поинтересен живот од мојот.

    Ви благодарам сепак на одговорите, не знам колку ќе успеам да ги применам вашите совети, но сепак ќе се обидам :) :*
     
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Lubov????? :?: сто е тоа????..
     
    На DEBELUSKA и meche им се допаѓа ова.
  7. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Сум се разочарала, сум помислила дека љубовта не постои, исто така сум мислела а и сеуште мислам дека неможеш да најдеш некого на кого ќе му можеш да му веруваш. Но сепак тоа разочарување бргу ми минува кога ќе сватам дека има и други убави работи во животот. :)
     
  8. si.exs

    si.exs Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    139
    Rock.Girl
    немој да правиш споредби никогаш .Порано за порано,сега за сега.Се си имало своја причина,свое време и место. Потруди се да се насочиш кон твоите доблести и да ги негуваш,да се надокнадиш самата себе.Проработи на физичкиот изглед ,тоа ќе ти придонесе исто така резултат плус.Ако друштвото те прави да се осеќаш депримирачко,смени го.Има многу работи кои можиш да ги направиш за да направиш да изгледаш по атрактивно. Запамти,грешка е доколку ја правиш една иста работа на ист начин а притоа да очекуваш други резултати. :)
     
  9. u.m.e.t.n.i.k

    u.m.e.t.n.i.k Активен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    4
    kakva ljubov be ne me j*bi :D da si doe od provod od nova godina dodeka sum rabotel... zenskata da mi pobara pauza od 2 nedeli za da se osigura dali saka da bide so tipot :D da mi raskine... demek se kjarile posle 3 dena :D i koa bev vo najgolem ocaj da mi kaze deka ne moze da me podnese :D a 3 godini unazad za nea DEMEK sum bil cel univerzum i soncinja i moncinja i so ti ne :D ljubov ?? HA ! :D niso niso ... radi nea se plasam deka ke stanam eden od tie kreteni so samo ke gi iskoristuvaat zenskite ... a ne e deka ne mi se moze ... pa radi mene nekoja druga ke stane takva... i taka ide toa ... gnsna rabota ... taka se gubi doverba vo lugje i vo ljubovta ... kojznae dal ke poveruvam vo ljubov i PRAVATA ZENSKA pak ... ali momentalno ... strogo f*ck friends za da ne varam na veliko devojcinja so mozebi ne zasluzile... i prazen sum ko izedena tegla ajvar... ama toa e toa xD poz :)
     
    На esperansa777 и meche им се допаѓа ова.
  10. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    За првпат олку многу...

    Цели 6 месеци исполнети со „Те сакам, стварно те сакам, како да ти докажам..“ а завршиме со едно „Ај ок срце чао пријатно еби си и ти матер у гз“

    Толку сум разочарана. Не од љубовта, туку лично од него. Лицемер. Неможам да го препознаам..

    Тоа е, живот иде даље.

    Јас изгубив некој на кој што не сум му значела, а тој изгуби некој што го сакаше најмногу и направи истиот да го мрази повеќе од се` на светот. :)
     
  11. thegirl2

    thegirl2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    155
    Допаѓања:
    39
    и јас истото си го мислам :worried:
     
  12. Butterfly15

    Butterfly15 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1.145
    Допаѓања:
    2.620
    Секој во животот ќе си ја најде својата сродна душа, па било тоа сега или понатаму во животот. Нема потреба од брзање, а и од откажување ако некој ве повредил. Не значи дека ако еднаш-двапати сте биле повредени од некој кој што не заслужува ни името да му го спомнувате и понатаму во животот ќе ве повредуваат. Не се откажувајте уште од првата пречка. Размислувајте позитивно и сигурно еден ден ќе бидете среќни во нечија прегратка. :)
     
  13. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    И домашните дома почнаа да ме караат, ради мојот став околу врските. Неколку пати им напоменав дека во наредните неколку години јас нема да имам дечко и да не ми споменуваат ништо во врска со таа тема. Беа мн натажени поради тој мој став. Ама што да правам од првиот дечко што го имав во животот до последниот сите ме изневериле, ама буквално сите со ред. Во последнава година доживеав работи од типот седење на две столици, сум одела 2 години со бифшиот а тој ме изневерил безброј пати и многумина што ги познавам знаеле за тоа, ама неќеле да се мешаат. Па како да не сум разочарана, или очигледно проблемот е во мене што одбирам погрешни личности, затоа одреден подолг период сакам да сум сама, без разлика што мислат другите за мене.
     
  14. RedWine

    RedWine Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2012
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    61
    Е браво за ова!!! :clap: :clap: :clap:
    И ти благодарам што го напиша,да не морам јас :D
     
  15. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    ... :inlove: ..љубовта е прекрасно чуство на милина,нежност,среќа,исполнетост,искреност,доверба,....
    ...мислам дека љубовта не може да разочара...тоа се луѓето кои ги сакаме или сме ги сакале....луѓето се тие што ни задаваат болка и не повредуваат...љубовта е присутна во сите нас,но секоја личност во нашите животи е испит,среќа или казна за нас...ништо не е случајно се е со причина и последица....
    ..имав врска 2 год,мислев дека е тоа љубов која никогаш нема да умри,која се случува еднаш во векот,...но,ама....следните две години имаше само болка и солзи,не од љубов,туку од личноста мојот најмил сакан кој ме лажеше,се криеше,изневеруваше....знаши цело време лицемерие и дволичност...
    ....веќе една година се трудам да заборавам,да преболам,го затворив срцето,не верувам на никој......сама..одам понатака....со срце и душа полни со љубов за некој иден непознат... |-)
    .. :clap: .имаше сега скоро една изрека на фб...позади секоја кучка/жена,стои маж кој ја направил да е таква.....

    :clap:
     
    На esperansa777 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    што значи во буквален превод ?
     
  17. esperansa777

    esperansa777 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јули 2012
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    1.858
    Пол:
    Женски
    не да сум разочарана,ептен сум разочарана,а што е најлошо никој не ми се допага,не дека сум многу пребирлива туку ми е страв ако ми се допадне да не се разочарам,после да не дознаам таков бил онаков бил има женска,ако би се разочарала повторно мислам дека тоа ке ме докрајчи,а машките ги гледам како восочни фигури празни незнам дали е во ред тоа чувство,значи никој не ме интересира,си мислам дека никогаш повеке нема да бидам во врска,а за мувач не ни помислувам,несакам такви
     
  18. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    Добро до кога ние машките ке ви бидеме криви? вие сте цвекиња за мирисање,што да кажеме ние како да излеземе на крај со вас.
     
  19. kikav

    kikav Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    2.711
    Допаѓања:
    2.034
    шо и да кажиш исто ти се фаќа секој гледа вината да му ја наметнии на некој а некогаш е и до нас ама сепак се зависи од ситуација.
     
  20. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски
    не постое љубов за мене, не верувам во љубовта