1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Разочарани од љубовта...

Дискусија во 'Сингл' започната од kamikazus, 6 јуни 2011.

  1. Greeen

    Greeen Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2012
    Пораки:
    728
    Допаѓања:
    568
    Постои љубов.Немој толку лесно да се разочаруваш ако едно машко не успеало да те направи среќна и заљубена.

    Мислам дека најголемата грешка е што луѓето многу брзаат.Сакаат во истиот момент кога ќе запознаат некој,одма да се фатат или муваат со истиот.Не знам зашто брзање.
    Според мене,треба време,најпрво да го запознаеш и да те запознае,и да има време двајцата да почнете да си се допаѓате.На почеток ништо не е совршено.Ама со тек на време се средува се. :)
    Ова е мое мислење и кажувам од мое искуство.
     
    На barbyyy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. barbyyy

    barbyyy Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2012
    Пораки:
    801
    Допаѓања:
    297
    Пол:
    Женски

    незнам според мене не постои еден сакав ама ме разочара од тогаш не сакав никој се до сега кога имам дечко веке година и нешто ама не е којзнае што не сум срекна нема љубов тука
     
  3. Kajafeminka

    Kajafeminka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2012
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    26
    Читам и неможам да се изначудам ако еден ве повредил немора да значи дека е крај на светот ке го сваите сето тоа одкога ке помине некој период дека се не се врти околу тој што го сакате и ве повредил.И јас сум била 1000000 пати повредена од човек кој сум го сакала или некоја личност што ми значела али до пред 2 години сватив дека не вреди за никој да се нервираш и солза да пролееш.А тоа ме научи една личност која ја запознав пред 2 години и се гледав со него до скоро едноставно ми го испра мозокот ме научи да мислам позитивно и да не гледам секогаш лошо на работите. Како од господ ми беше испратен можам да кажам ;)
     
  4. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    На 18 години разочарани од љубовта.
    На 18 години не верувале во љубовта.
    Мрш бе. |(
     
    На xoxo.Martina, Ella.313 и SlAtKi4ka.SlAtKi4ka им се допаѓа ова.
  5. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Нема љубов, а пробувате да направите бебе, како што читав низ темите ?
    Епа тогаш, сами си го барате.
    Сакате да пробате од сите колачиња, па после тешко - е тешко, брате.
    Не од љубов, ами од све по списак ќе бидете разочарани ако така размислувате.
     
  6. Gosling

    Gosling Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    147
    Допаѓања:
    257
    Пол:
    Машки
    Па откачете се, ако ни тебе не ти одговара зашто воопшто му го трошиш времето на типот :fubar:
     
  7. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Не сум се разочаруела од љубовта :wasntme: Се додека имам љубов во себе, нема да дозволам некој што бил на поминување во мојот живот, да ми го смени мислењето. Со некој ќе се сакаме, со друг ќе се мразиме, со трет нема да се тепаме, зашто ако сака такво нешто молим врата напоље...Се е тоа дел од животот.
     
    На XMaN му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Skromna

    Skromna Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2012
    Пораки:
    338
    Допаѓања:
    118
    . :^) ....љубовта не разочарува никогаш...тоа се луѓето......секој на различен начин ја прима и дава љубовта...туак е разликата...тука е тоа што не боли и не прави несреќни......никој не може да знае дали е тоа правото или не однапред... :^)
    . 8) .совет.....никогаш не се откажувајте,кога најмалку се надевате ќе ви се случи нешто убаво... 8) ..
     
  9. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Сум се разочарувала од постапките на луѓето а никогаш од љубовта..Движечка сила која те менува,ти дава сила се да направиш,ти буди емоции-пожртвуваност,сочувствување,наклонетост,грижење,среќа,спокој...неможе да биде нешто од кое би се разочарала.Луѓето се тие кои незнаат да уживаат во љубовта,да ја почитуваат,негуваат,да и го дадат местото кое го заслужува во нивниот живот и стануваат недостојни да ја имаат па тука настанува изневерување,навреди,физички и вербални пресметки,омраза...што дефинитивно не е љубов.
     
    На H.VAGA, angelce1 и Marjan007 им се допаѓа ова.
  10. Marjan007

    Marjan007 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    340
    Допаѓања:
    3.926
    Девојко ти симнувам капа за пишаниот коментар 100% вистина и реалност.....значи има сеуште вистински личности на планетава кој ценат вистинска љубов, секоја чест :clap:
     
    На Ella.313 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Ма не ме разочарала љубовта, ниту луѓето, јас сум се разочарала самата себеси бидејќи премногу сум очекувала од тие мали луѓе.
     
  12. Ph0enix

    Ph0enix Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    325
    Читајќи ги на темава повеќето (млади) девојки што после едно повредување свечено изјавуваат дека не веруваат во љубов и не постои, дојдов до следниов заклучок -
    Love? Is that some kind of Pokemon or something? o.O

    Море пилиња едни повредени (не)искубани, ајде слушајте си ја песнава и не туку ми запаѓајте во депресии, глупости! :) :lol:

    http://www.youtube.com/watch?v=VVmbhYKDKfU
     
    На Srce01 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ella.313

    Ella.313 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2012
    Пораки:
    337
    Допаѓања:
    149
    Пол:
    Женски
    Фала Марјан007,и мене ми е мило што има уште еден истомисленик како мене.Секоја чест што и ти и даваш шанса на вистинската љубов.
     
  14. skylimit

    skylimit Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    ljubovta e zatvoren krug. Ako vo toj zatvoren krug se davas sebe si so 70% (emotivno) togas mozes da ocekuvas da dobies najmnogu 30% od drugata strana. Poradi toa optimalnata ubavina vo ljubovta e da se dava i prima 50 -50. Za zal toa tesko se postignuva no dobro e da se proba. Nekogas so samospoznavanjeto udiras kocnici vrz emociite so cel da ja dolovis realnosta na odnosot vo dadeniot moment.
     
    На babyblond му/ѝ се допаѓа ова.
  15. skylimit

    skylimit Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    2
    posle dozd gree sonce samo sto zemjata stanuva potvrda
     
  16. Mrs.Styels

    Mrs.Styels Популарен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2012
    Пораки:
    481
    Допаѓања:
    7.554
    Разочарана ?? |(
    Да... разочарана од тоа колку машките повеќе не се машки , не знаат да изјават љубов , не се храбри како порано итн :worried: ако е во оваа смисла да ...
    Во другата смисла ?? |(
    Пак да , разговараат , даваат надеж и ненадејно испаруваат и тоа ... :geek:
     
  17. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Не сум разочарана затоа што научив од никого да не очекувам премногу кога е во прашање љубовта и вака ми е супер. ;)
     
    На glosipgirl и Hipica им се допаѓа ова.
  18. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Разочарана, па бев, ама не знам дали сум се уште. Разочаранa сум од луѓето и од тоа колку не можам да му верувам на никого.

    Ми изјавија љубов пред 4 дена, ама не знам дали да верувам во тоа или да сум постојан скептик како секогаш. Мислам дека ќе се држам до ова второто, бидејќи досега научив дека сите околу мене сакаат да бидат во моја близина поради некаква корист, почнувајќи од купот лажни пријатели, па се до последниот дечко.
    Тој кој ми изјави љубов изгледа премногу вистинско за да верувам во него, затоа и не знам што да мислам, што да очекувам и дали воопшто вреди да се надевам. Не би можела да издржам уште едно разочарување.
     
  19. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Не се разочарувам од љубовта како чувство,бидејќи не не разочарува таа,туку човекот со кој сме ја споделувале.Ретки се случаите каде од прва се погодил партнерот и завршиле со брак.Јас секогаш сум раскинувала поради причини кои не секогаш зависеле од мене.Партнерите били ок особи,нормално со некои маани кои јас сум можела да ги толерирам ,но едноставно не си било судено.За секого на светов има сродна душа,затоа не губете надеж и надевајте се на подобро утре :)
     
    На EleMental му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Cataleya

    Cataleya Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    621
    Неможеш да бидеш разочаран од љубовта туку разочаран од личноста која си ја љубел ...
    те откачил некој клошар и ајде сеа ке сечеме вени ,пих.... како не ...
    ке ти биде тешко некое време ама и тоа ке помине , гледај на позитивната страна секој крај означува нов почеток колку и да звучи клише така е . љубовта е насекаде околу нас ,нешто драгоцено и не вреди да престанеме да веруваме во нејзе само поради некој НЕчовек кој си поиграл со нас .
     
    На babyblond и Srce01 им се допаѓа ова.