1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ракомет

Дискусија во 'Спорт' започната од angel4e121, 25 февруари 2011.

  1. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    Металург 32- 19 Ст.Петерсбург
    Металург е меѓу најдобрите 16 екипи во Европа . Преубав натпревар, многу ми беше криво што не сум таму... каква атмосфера само имаше на трибините ама тоа е во наредна прилика. Инаку многу ги засакав сите играчи на Металург, а едно големо браво за голманот Станиќ за денешниот натпревар :clap:
     
    На Hipica и esperanca им се допаѓа ова.
  2. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Одличен натпревар. Браво :clap:
    Сите беа предобри.

    За вас не знам, ама Жарко Маркович ми е преубав. Се заљубив во дечково. :inlove:
    [​IMG]
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Браво, само едно големо браво. :clap:
    Додека стагнира женскиот ракомет за голема штета, машкиве се борат јуначки, а и ја имаат подршката наша.
    Секоја им чест на момциве.
    Се надевам дека во следната фаза ќе играат во Борис Трајковски, поголема е салата и поголема подршка ќе имаат.
    Срам да ми е никогаш не сум отишла Металург да ги бодрам :$, но во следнава фаза ќе се потрудам да отидам :)
     
  4. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    Сите натпревари досега во ЛШ ги играа во Борис Трајковски и таму ќе продолжат, а натпреварите од регионалната СЕХА лига се играат во салата во Автокоманда.
     
    На esperanca и rossonerka им се допаѓа ова.
  5. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    колку голема грешка направив што се отпишав.. ќе ме гледавте на тв после некоу години :D хаха
    инаку прекасно е да се почне да се тренира на 16год?
     
  6. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    Денес започнува продажбата на картите за натпреварот на Металур со Хамбург што ќе се одржи на 26 февруари...Јас веќе имам карта, па се гледаме со сите феминки што ќе дојдат да го бодрат нашиот шампион :)
     
  7. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    најубав е да и јас ќе се заљубам
    знаете ли кога ќе е следниот натпревар на металург наредната ли сабота ?
    а на 26 сме домаќин камоли да можев да одам ќе бев најсреќна ;(
     
  8. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    ^^Нареден натпревар Металург игра во СЕХА лига со Металопластика во вторник во 20:00ч ќе има пренос на Собраниски канал, а во ЛШ играат во недела со Висла Плок од Полска во 17:30 најверојатно ќе има пренос на Сител3.
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    заборавив да се пофалам :rofl: :rofl: :rofl: тренирав ракомет скоро цела година за жал не продолжив од пуста мрза :lol: ехх да си тренирав сеа ќе си бев во близина на Металург :lol: :rofl:
    многу го сакам ракометот како спорт и ми е најубав спорт што постои, тогаш кога тренирав идоли ми беа Кастратович, Будимир, Малахова, Радулович :rofl: :lol:
     
  10. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Натпреварот на Металург против Металопластика во СЕХА лигата е презакажан за во четврток во 20 часот.
    А дали ќе има тв пренос уште не се знае.
     
    На Greenny му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Greenny

    Greenny Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    39
    Нема да има ТВ пренос од натпреварот со Металопластика :(
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    Ајде уште малку Металург
     
  13. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Честитки Металург.
    Заслужена победа.
    Одлични бевте. :clap:
     
    На Amelia му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    Ќе има ли пренос во среда што ќе игра Металург во рамките на СЕХА? Ќе биде во салата на Автокоманда на домашен терен а средствата од билетите ќе бида наменети за хуманитарни цели
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Девојки, ќе оди некоја во недела?
     
  16. Nine25

    Nine25 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    210
    Допаѓања:
    1.726
    Пол:
    Женски
    РАКОМЕТ една од моите најголеми љубови Почнав да тренирам на 11 год бев 5 одделение и не да се фалам ама толку многу ме биваше :clap: :clap: уфффф :rofl: :rofl: Колку само со љубов со енергија со среќа тренирав играв ама за жал клубот каде што бев престана да функционира и неславно завршив на 16 год Колку ноќи неспани пред натпревар (помеѓу училиштата во нашиот град) колку желби неостварени во врска со тој спорт Од се срце го сакав спортот сакав да тренирам но за жал во мојот град нема ракометен клуб и премногу таленти не се докажавме а толку многу можевме
    Ако имам 26 год и вишок килограми :D ако во нашиот град се отвори клуб јас ке бидам прва што ќе се запише да тренира иако сум мајка иако вработена иако со премногу обврски би сакала ама стварно би сакала од срце би сакала да тренирам ракомет
    :!: Јас мислам дека сета моја љубов што ја имам према овој спорт ќе ја насочам на моите деца ако од мене не било успешна ракометарка (нормално не по моја вина )моите деца да успеат во тој или евентуално во некој друг спорт.
     
  17. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.113
    Допаѓања:
    1.559
    За жал нема да можам, а колку би сакала, но има мала надеж дека можеби ќе успеам да одам, но картите веќе се распродадени, ти Хипице ќе одиш ли ?
     
  18. Spell

    Spell Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2011
    Пораки:
    550
    Допаѓања:
    400
    Пол:
    Женски
  19. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Редовно ги следам сите можни ракометни натпревари. Се заљубив во ракометот уште од 7мо оддление и ден денес ми е спорт број 1. Од нашите тимови мислам дека најдобри се Металург и имаат многу добри играчи... Утре дефинитивно натпреварот со Хамбург не смее да се пропушти :D А од странските тимови навивам за THW Kiel од Германија :angel:
     
  20. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    THW Kiel-AG København
    Леле бе на овие од AG København,салата им е направена како диско.Па и по секој погодок,или пропуштена топка на противникот, одма се пуштаат некои си диско ефекти :rofl: Разбирам јас за песните,ама овие ефектите..
    Интересен меч..11-11,полувреме.
    Јас од овие си навивам за THW Kiel ^_^
     
    На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.