1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ракомет

Дискусија во 'Спорт' започната од angel4e121, 25 февруари 2011.

  1. LovelyGirl

    LovelyGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    1.551
    Допаѓања:
    291
    Пол:
    Женски
    Ајде некој ако знае нека пише каква е состојбата на другите држави кои играт за квалификации за ЛОИ :)
     
  2. pafpaf

    pafpaf Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    109
    Во групата во Хрватска,Хрватска и Исланд се пласираа на Олимпијада откако денес ги победија Чиле и Јапонија.
    Во групата во Шпанија,Шпанија се пласираше,а вториот патник е неизвесен,Полска или Србија,во зависност од резултатите утре.
     
    На LovelyGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    Браво за Металург! Задоволна сум од натпреварот и покрај промаршените пенали и изненадното губење на водство од 5 разлика! Ајде после и Вардар нека победат, па ќе биде интересно да ги гледаме двата македонски клубови еден против друг во финале :D
     
  4. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Па да изгубеја Металург со Татран стварно ќе изгубеја огромна шанса... :worried: Dajnis Kristopans растури... Кузнеј колку му е лесно со 215 цм да дај гол :lol:
    Ајде сеа Вардар да видиме шо ќе напрат. И така времето е грдо арно барем шо има шо да гледаме за занимација :)
     
  5. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Македонско финале во Загребската арена. :party:
     
    На FortuneTeller.xD и Smilly им се допаѓа ова.
  6. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    Браво и за Вардар, одлична динамична игра! Интересно финале следува, нема што :)
     
  7. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Честитки за Вардар кој успеа да го порази хрватскиот првак Загреб со 30:29.Значи предобра игра на вардарци посебно во второто полувреме од натпреварот каде и го имаа првото водство.И баш ми е мило шо судиите не успеаа и овој пат да го споасат Загреб.Сега уште ни останува да го следиме македонското финале во регионалната СЕХА лига во 17 и 55 на МТВ.
     
    На FortuneTeller.xD му/ѝ се допаѓа ова.
  8. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Огромен успех за Металург и Вардар. Во секој случај, ќе биди многу интересно. Во 6 сатот е ? :)
     
  9. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    5 до 6 ;)
     
    На butterfly33 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hayley

    Hayley Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2011
    Пораки:
    327
    Допаѓања:
    899
    Кој пресфрт, алал да им е на Вардар. Иако јас бев за Металург, сепак сум задоволна од двете екипи!
     
  11. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Големи честитки за Вардар кој некако успеа да ја потисни несигурноста и лошата игра од првото и почетокот на второто полувреме и се врати за на крај да победи.Браво!!Мислам тоа и се очекуваше прекрасен меч во кој во поголемиот дел доминираше Металург(јас бев за нив) но на крајот изгледа се изгубија.Но сепак честитки за двата тима за постигнатите резултати оваа година во СЕХА лигата.
     
    На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
  12. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Искрено очекував дека Металург ќе победат. Ама си рекоја имаме многу предност, сигурно ќе победиме и се изгубија. Навивав за Металург, ама секоја чест за Вардар :)
     
  13. pafpaf

    pafpaf Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2011
    Пораки:
    173
    Допаѓања:
    109
    Честитки и за Вардар и за Металург :up:
    Ни донесоа малку радост во овие тмурни денови за Македонија.
     
  14. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Искрено очекував Металург да победи,но сепак ОК, браво и за Металург и за Вардар :clap:
     
  15. Pirana

    Pirana Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    1.507
    Јас очекував дека Металург ке влезе во финалето и ке игра со Загреб, и дека Загреб ке победи. Ама мнооооогу се израдував кога Вардар го отпиша Загреб од финале и тоа на домашен терен, абе ВАРДАР си е шампион. Во секој случај горда сум на ракометарите што гледавме македонско финале :)
     
  16. Pirana

    Pirana Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    1.507
    Гледа ли некој ракомет, се игра четвртфиналето Копенхаген - Барселона ???
     
  17. HANDBALLPLAYER

    HANDBALLPLAYER Активен член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    ангелче, дефинитивно феникс!
     
  18. Vikica.cuci

    Vikica.cuci Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2011
    Пораки:
    1.520
    Допаѓања:
    3.293
    Пол:
    Женски
    Јас гледав и заврши 29:23 за моите фаворити (копенхаген) кои се надевам дека ќе влезат во финале.Инаку знае ли некој како заврши мечот помеѓу Загреб-Кил?Загреб водеше а дали победи незнам :)
     
  19. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Денеска големото ракометно дерби Металург-Вардар Про

    Дерби натпреварот од 5.коло од Супер лигата во ракомет ќе се одигра попладнево во салата „Автокоманда“ во Скопје со почеток во 18 часот.
    [​IMG]
    Шампионот Металург го пречекува првакот од СЕХА лигата Вардар Про и со овој натпревар практично почнува директната борба за шампоионската титула во Македонија. Почетокот на натпреварот е во 18 часот, а ТВ пренос ќе има на МРТВ.

    Оваа сезона двата тима одиграа два натпревара во рамките на СЕХА лигата. Во Автокоманда дуелот заврши нерешено 18:18, додека во финалето на СЕХА лигата во Загреб, „црвено-црните“ славеа победа со 21:18.

    На чело на табелата е Вардар Про, пред Металург кој има и еден одложен натпревар дуелот со битолски Пелистер.
     
  20. esperanca

    esperanca Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.321
    Допаѓања:
    3.166
    Заслужена победа на Металург бидејќи во второто полувреме изиграа маестрално, за разлика од Вардарци кои беа катастрофални.
    За тоа што Мојсовски се дереше на Начевски нема да коментирам, тоа само уште еднаш ни ја покажа вистинската слика во репрезентацијата.
    Ама на теренот човекот се покажа одлично. Секоја чест. Тоа е Наумче кој сакам да го гледам и во репрезентацијата и на натпреварите во дресот на Металург. Се гледа колку добро му дошле неколкуте дена во Хрватска. И ќе се сложам со тоа дека кога игра Наумче игра и Металург.
    За Станич секоја чест.
    Ќе ми биде многу криво ако замине за Кил или Гепинген.
    За Манасков ќе кажам дека не му требаше пируетата на крајот. Тоа не беше ни малку фер од негова страна. Секоја чест за украдените топки и за неговата брзина. Еден од најбрзите ракометари кој ги имала Македонија. Само треба многу да поработи на шутот. И да не ги потценува толку противниците, па макар тие да губат и со 10 разлика.

    Мислам дека Металург е поблизу да го освои шампионатот на Македонија.
     
    На Hayley му/ѝ се допаѓа ова.