Рамен задник

Дискусија во 'Тело' започната од Lisca, 12 јануари 2018.

 1. Lisca

  Lisca Нов член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2018
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Како прво, здраво:handshake:
  Нова сум на форумот и сакам да разговараме на оваа тема. Дали уште некоја го има овој проблем? Дали причината за рамен задник е слабоста?
   
 2. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  428
  Допаѓања:
  531
  Пол:
  Женски
  Здраво.
  Темата треба да се премести во Тело.
  Иначе јас мислам дека нема врска ова со тежината. И ја сум слаба но не сум "рамна". Со вежбање пробај, можда ќе има ефект.
   
 3. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.644
  Пол:
  Женски
  Да. Јас откако ослабев, ми го снема. Ама не беше, како што викаш, даска. Решение - вежбање. Тогаш ќе бидеш таман. :)
   
 4. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.774
  Допаѓања:
  25.259
  Пол:
  Женски
  Немам ваков 'проблем'. Додека бев во средно имав помал задник, ама баш рамен, не.
   
  На Nightwish11 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  381
  Допаѓања:
  1.978
  Пол:
  Женски
  NE. ete jas sum slaba no ne sum ramna ,a ne ni vezbam.
   
  На Firegirll му/ѝ се допаѓа ова.