1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рамнодушни ДА или НЕ

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Marley, 21 јануари 2010.

  1. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    Na temata Klasichna muzika vekje najaviv...Ravnodushni DA ili NE...
    sushtinata e vashiot emotiven odnos kon odredeni nastani, drugite luge,
    predmeti, zivotni...emocii se javuvat i kaj zivotni...a CHUVSTVATA se emocii
    koi se javuvat samo kaj chovekot kako rezultat na negoviot socijalen zivot...
    kako shto se radost, taga, gnev...itd...Na primer ova video koga i da go
    poglednam ne me ostava ravnodushen...drug mozda ne...a zakluchokot e...
    Ravnodushni da ili ne...pogledni go ova ili daj neshto svoe pa kazi shto...
    ...chuvstvuvash...

    [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/y703tPc4PRk&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/y703tPc4PRk&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    ми се плачи кога го слушам човеков ;( :|
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ej covekov koga go vidov kako pee,boze se zaprepastiv,kako izgledase,kako da ne pee toj,toa e talent,nesto pred koe nemas zborovi i normalno ne si ravnodusen.
     
  4. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Уфф и по 100-ти пат да го гледам пак солзи ми идат на очите. Срцка е и многу жални очиња има, личи на добар човек. Мило ми е што тој победи (барем така мислам).
     
  5. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    100 Million users(..na YouTube..): The Paul Potts Phenomenon
    Temata ja izmeniv a tematikata treba da bide socijana a ne muzichka...
    se nadevam deka kje bide premestenaa od Muzika... Paul Potts go
    navedov kako drastichen pimer na emotivna reakcija na shto duri ni eden
    Deutsche Telekom...ne ostana ravnodushen...pa napravi reklamen spot...
    po mene najdobar shto sum go videl dosega...kako obichen gledach koj
    nekogash i profesionalno se zanimaval so dizajn, reklama i propaganda...
    a poshto nekogash mi falat zborovi da izrazam ona shto go chustvuvam...
    kje ja postiram reklamata na Deutsche Telekom...ako ja vidite...
    kje vidite shto sakav da kazam a nemozev da go napisham...

    [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/cKpVLA0JcsU&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/cKpVLA0JcsU&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

    Eve ushte edno video od mene...neshto slicno na koe mornici me lazt...
    od vas nemora da bide video moze da bide bilo sto povrzano so temava...

    [youtube]<object width="480" height="295"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/2cnRXmMn2Ag&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/2cnRXmMn2Ag&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="295"></embed></object>[/youtube]
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ангелчево со ангелски глас,срце,душица,го имам слушнато,и за него немам коментар...
     
  7. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Ако е некој равнодушен на ова,алал да му е :worried:hock: Јас се ежам и ме фаќа некоја убавина,милина од ова.
    Рамнодушноста не е особина,тоа е мана и не можам да сфатам како одредени луѓе можат да бидат рамнодушни за нешто што е околу нив.На пр. ова.
    А сум сретнала такви,и тоа многууууууу!!!Ама тие не знаат да ги ценат луѓето,еве баш за ова со една другарка полемизиравме баш кога ја пуштија рекламата-за неа било џабе кога имал прекрасен глас човекот ако бил таков на лик.Требало само на радио да го даваат :o СРАМОТА :o :worried:hock: :o :worried:hock:
    И искрено...тоа всушност е вид на бесчуствителност!

    Мене,и ситници ме расплакуваат ;(
     
  8. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    100 pati go imam gledano i 100 pati mi potekoa solzite. Stvarno covekov ima epten golem talent, a devojcevo lele srce da go izedes, i pretstoi fantasicna kariera. :)
     
  9. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Рамнодушна не можам да бидам и да сакам. 100 пати си имам речено дека нема да плачам на филмови, да се наежам можи, но без плачење. И никако не ми успева. Дури не ми успеа ни на ова видео што го гледам по 100-ти пат. Понекогаш сакам да можам да останам рамнодушна, понекогаш ми недостига таа силада се исконтролирам и да не заплачам. Е сега вие кажете ми мене - Како да бидам рамнодушна? Не сакам да бидам секогаш, но кога треба. Како да ги сокријам моите емоции и да бидам „силна“ во очите на „некои“? Поздравче
     
  10. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Nekogash premnogu emotivna.. Deneska premnogu ramnodushna.. Stignav do pregolema promena.. Nitu jas samata ne znam zoshto..
    Vo petok se emituvashe filmot Titanic na A1 .. Koga prv pat go gledav filmot toa beshe nekade pred 5 godini.. Se isturiv od plakanje.. A koga vo petog go gledav pak filmot ostanav ramnodushna duri i po zavrshuvanjeto na filmot pochnav histerichno da se smejam.. Ne znam nitu jas samata shto se sluchuva so mene.. Mozebi taa promena e poradi toa shto pregolemata emocionalnost i premnogute povreduvanja, navreduvanja vlijaat vrz nea..
     
  11. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Па Пипито и самата имаш кажано, незнам точно во која тема беше, дека сакаш да одиш од крајност во крајност.
     
  12. Pipito

    Pipito Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    58
    Dada taka e.. A toa e kazano na mojata tema.. Kako da gi osvojam drugite neshto taka..:):)
     
  13. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57
    Утринава добив еден од оние верижни писма што се препраѓаат по маил. Имаше некои прашања на коишто требаше да се одговори и читав што одговорила другарка ми. Едно прашање ме натера да подразмислам малку, а е многу поврзано со темава. Прашањето беше сосема обично: Кога сте плачеле последен пат? Таа одговорила: Кога се случи земјотресот на Хаити. Се зачудив. Мене искрено, воопшто не ме потресе. Се запрашав дали сум отрпнала што би се рекло, на вакви работи? Па премногу земјотреси има. Пред неколку години беше и цунамито во Азија. Веројатно и тогаш не сум се претргнала нешто со емоции...Не велам дека не сум чувствителна, но како да не ме погодуваат настани кои не се поврзани со мене...Донирав пари за Хаити преку една студентска организација, но пак останав со она чувство-па добро...секаде може да се случи земјотрес...
     
  14. Marley

    Marley Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.093
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Машки
    [​IMG]
    za LaFille&postot
     
  15. LaFille

    LaFille Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    57

    И како сега да останам рамнодушна на една ваква прегратка :oops:
     
  16. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Зависи... Некогаш да, некогаш не! За иста ситуација, некогаш може да паднам во несвест од емоции, а пак во друг временски период само да се насмеам и да си речам, леле како сум можела за ова да се потресам! Факт е дека како созреваме, не се дешаваат работи кои не не оставаат рамнодушни тогаш, но со тек на време, стануваме имуни на таков вид на случување. Тоа е нормално...
     
  17. fairytale

    fairytale Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    201
    Допаѓања:
    24
    oh my god.. што изнавидов.. :(
     
  18. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Не можам да останам рамнодушна на некои работи колку и да се трудам.

    Настапов на Скид Роу никако не ме остава рамнодушна, посебно делот 5:09. Се ежам тотално, секогаш се раѓа по некоја нова емоција додека го гледам.
    http://www.youtube.com/watch?v=P0TwmP0lA2Y
     
  19. girl12

    girl12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    43
    se soglasuvam so tebe bokicka ;)
     
  20. broken099

    broken099 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2010
    Пораки:
    566
    Допаѓања:
    434
    и јас ;) :*