1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рамо за плачење

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 8 септември 2010.

  1. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Прво рамо за плачење ми е дечко ми...секогаш тука за мене,секогаш ме слуша ме советува,се бори да бидам цврста и пред никој да не потклекнувам...тука е и мајка ми и сестра ми ,но со нив двете имаме секогаш спротивставени мислења,па затоа тие во некои ситуации ми се рамо за плачење..исто и мојата најдобра другарка...таа и кога не сум во право име храброст да ми го каже тоа во очи и често кога ми е тешко и да заплаче со мене...во друг немам доверба,ретко денес некој правилно да те советува,секој ќе ти го каже полошиот начин за да преживееш,секој ќе се сити на твојата несреќа затоа секому не се верува...тоа верувам сите сме го осетиле на своја кожа некогаш....
     
  2. Fearless

    Fearless Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2010
    Пораки:
    944
    Допаѓања:
    1.344
    Јас премногу се затворам, најмногу што може да се отворам е на дечко ми, и тоа со граници.
    Многу ретко се жалам по другарки, нема шанса за тоа. Најчесто слушам, и тешам, или советувам.
    Сама на себе сум си рамо за плачење кога ке ми прекипи од се :)
     
  3. lady05

    lady05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2011
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    48
    Јас не се жалам многу, фала му на господ добро е, но кога ке има нешто разговарам со дечкоми.
    Зошто во денешно време ретко можеш да најдеш човек на кого можеш да се довериш
     
  4. IndieGirl

    IndieGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    13 октомври 2010
    Пораки:
    846
    Допаѓања:
    707
    не знам, не ми е удобно пред други да плачам.. Обично се заклучувам во веце па таму липам и слично.. Утеха во храна после си барам :lol: . Најчесто слушање по весела музика ме расположува или излегување со другарки :)
     
  5. Dulce

    Dulce Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2011
    Пораки:
    134
    Допаѓања:
    35
    Кога сум тажна јас ... никој не знае ... едноставно се затварам во себе не сакам да плачам пред некого ... тоа е многу лошо бидејќи се задржувам во себе , но тоа е :)
     
  6. Chocoholic

    Chocoholic Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2011
    Пораки:
    747
    Допаѓања:
    987
    И јас многу тешко се отворам, а најчесто "рамо за плачење" ми е перницата во децка :)
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Ретко ми се случува да се жалам, да плачам пред други но колку и да се правам силна потребно ми е да имам некој до мене што ме разбира и да знам дека е секогаш тука за мене. Среќна сум што имам на кого да се доверам. :)
     
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    во принцип некако сум затворена личност кога станува збор за моите проблеми. Сакам да ислушам да дадам совет да помогнам на некого би го дала цело срце. Но моите проблеми работи кој ме нервираат па и порано кавгите со дечкото не ги знаел никој. Дали поради фактот што, да ги сакам луѓето но некако не им верувам секогаш сум си ги слушала моабетите од други и поука ми останало ете сама да се борам. Кога станувало збор за љубовни кавги кој пак за среќа покрај мене имам вистинска личност и работите сме ги решавале брзо имало само краткотрајно пуштање на солзи и нервирање во себе. Останатите домашни проблеми, финансиски, работни и се останати ги споделувам со мажулето и со никој друг. Тој ми е најголема подршка и најголемото рамо за плачење и само тој ме нема изневерено во поглед на довербата
     
  9. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    За плачење не, ама за жалење, и за споделување на сите проблеми и дилеми, тука ми е дечко ми. А за буквално ПЛАЧЕЊЕ кога е потребно, тука ми е перницата.
     
  10. swetty

    swetty Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    25
    единствено рамо за плачење ми е сестрамии.....неможам да си го замислам животот без неаа... :D :D добро е кога во животот знаеш дека секогаш ке имаш некој кој навистина се грижи за тебе.... :) :)
     
  11. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    рамо за плачење па најчесто тоа е дечко ми ме разбира и ме подржува во се заедно се справуваме со проблемите и сум му благодарна за тоа и секако сестра ми која е тука секогаш за мене инаку другарките и пријателките ги поштедувам од тие работи така некако да кажам бидејки некој од нив тоа го злоупотребуваат или си сфакаат здраво за готово и затоа пред нив не си ги споделувам моите лични проблеми.
     
  12. dankee

    dankee Популарен член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    772
    ЈАс знам често да се залам ова она но пред никого не сакам да плачам не сакам да ме сметатза слаба личност но моето креветче си знае како ми е ,еден вид рамо за плачење ми е :) 8)
     
  13. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Буквално истово... несакам да покажам слабост пред некој друг
    и потполно се пронаоѓав во еден дел од песната од pink - nobody knows Баш за ова

    Nobody knows but me
    That I sometimes cry
    If I could pretend that I'm asleep
    When my tears start to fall
    I peek out from behind these walls
    I think nobody knows
     
  14. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Не сум сигурна дали кога ми е тешко попрво сакам да ме расположат, или пак да ми помогнат да го решам проблемот.
    Не сум затворена на ова поле и лесно можам да си ја отворам душата и да кажам се што ми лежи на неа, кога станува збор за личност на која можам да сметам. Најчесто го гледам како рамо за плачење дечко ми. Чувствувам дека ме разбира и дека е доволно свесен да би ја разбрал ситуацијата во која се наоѓам, па кај него и ја барам ваквата поддршка.
     
  15. Primavera

    Primavera Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    405
    Допаѓања:
    1.517
    Искрено пред се гледам сама на себе да си помогнам, е сега кога ќе видам дека нема излез, моето рамо за плачење е дечко ми.Можам да се изнаплачам и да му кажам се знаејки дека ке ме ислуша и ке ми даде совет
     
  16. Anely

    Anely Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 април 2011
    Пораки:
    788
    Допаѓања:
    225
    Дечко ми...порано сите кои наводно ме тешеле всушност се сителе на моите солзи....
    бичис |(
     
  17. kankus

    kankus Популарен член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    1.472
    Допаѓања:
    870
    на дечкоми сестрами и другарките ама прво кај дечкоми :$ :$ :$ :$
     
  18. miss.ella

    miss.ella Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    2
    мајка ми дефинитивно, најдобро ме разбира и секогаш најдобрите совети ми ги дава
     
  19. Unica

    Unica Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2010
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    603
    Другарка ми која ми е бквално како сестра. И јас сум нејзино рамо за плацење за возврат :D
     
  20. HeidiDiWalt

    HeidiDiWalt Популарен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    1.513
    Другар ми од детство, кој пред 5 години се пресели во Белград =( И сеуште го тормозам за се и сешто. Едноставно знае да ме утеши во секоја ситуација и секогаш ми се наоѓа....Знам да му свртам во ниедно време, и веднаш да се прибере од кај и да е, да седне на скајп, и да ме сослуша до раните утрински часови. Се додека не ме насмее онака вртоглаво- да заборавам на секој проблем кој сум го имала. Едноставно го обожавам... Се гледаме колку што можеме често, но едноставно секогаш ми е малку, и најголема несреќа ми е што ми се пресели од маало ;( Иако, сеуште се имаме еден со друг, и ништо не е сменето..
    Човек кој постојано ги има вистинските одговори... Такво пријателство е бесценето, и најсреќен е оној кој го поседува!
     
    На baguf4e и Wild.Child им се допаѓа ова.