1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рамо за плачење

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Unfaithful18, 8 септември 2010.

  1. Capricorn96

    Capricorn96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2014
    Пораки:
    243
    Допаѓања:
    407
    Пол:
    Женски
    Затворена личност сум и мразам да се жалам. Сама сум си рамо за плачење, не покажувам слабост ни на најблиските, а кога ќе се изнервирам во краен случај може да скршам нешто пред други, а потоа ќе си одам да се исплачам на раат.
    Не велам дека е добро, ама ете...
     
    На JustBeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  2. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Bi ti kazala deka site imame problemi, nekoi golemi nekoi mali, ne mozam da te razberam, nemam doziveano takva zaguba.. Ti imas aktiven socijalen zivot miz internet? Toa ne vredi, nie ke procitame, ke te solazuvame, ke deleme soveti, pak nema da bides dotolku ispolneta, tebe ti fali nekoj sto ke te slusa vnimatelno, sto ke se obiduva da te nasmee (jas imam problemi, no imam takvo ramo sto za se me slusa i trpi), i ti treba da imas nekoja naj drugarka sto nema da se potsmeva.. I sekako bi trebalo da go ispolnis denot so interesni zanimacii i veseli momenti,za da ne mislis na toa. koga ke te kasne zmija begas i od guster, ne mozes da bides ona sto si bila, se dodena ne oformis semejstvo, dodeka ne rodis deca koi ke te bolat poveke od roditelite.
     
  3. peperutche21

    peperutche21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2015
    Пораки:
    326
    Допаѓања:
    986
    Пол:
    Женски
    рамо за плачење најдобро би било мајка сестра брат татко ..друг НИКОЈЈ ни другаркаа ни дечко никој,само ќе прават лице и ќе се ситат на твојата мака
     
    На angelche16 и elimkd им се допаѓа ова.
  4. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.122
    Допаѓања:
    17.686
    Не, не мислев на социјален живот тука на интернет. Имам прекрасна екипа, големи позитивци, интересни луѓе кои целиов период се со мене, не ме оставаат сама во ниеден момент. На почетокот често разговаравме за ова, во последно време наместо со разговори времето го исполнуваме со активности, за викенди кампување, преку недела на стана од кафиња мафиња сите имаме некое хоби и се занимаваме со тоа, јас на пример фотографирам и изработувам накит. Се тоа го правам затоа што го сакам и ми е ок, но не е како порано. Порано ги правев тие работи од љубов, а сега од желба да повторно ми се врати истата љубов.
    Не знам дали ме разбираш што сакам да кажам....
     
  5. anaja1

    anaja1 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.528
    Допаѓања:
    7.421
    Пол:
    Женски
    Биди среќна што ги имаш мака ти,сестра ти и внучето:inlove:
    Јас немам ништо од тоа:(
    Татко ми го изгубив пред 8 год.,мајка ми пред 5 год.,три години без пет дена,мајка ми замина кај татко ми....толку издржа:(
    Мене ми е исто како тогаш,свежи ми се сеќавањата:(
     
  6. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Sosema dobro te razbrav, imame razlicen problem, a slicno se cuvstvuvame...tesko ke bide da bides ona sto si bila..zosto ne pominuvas vreme so sinceto na sestrati, so nego mozes da zboruvas, ne te rezbira, i ti ke si olesnis malku sebesi, i nema da ja rastazis majka ti ili sestra ti..( jas taka nekogas koga bev tazna si go zemav bebenceto od komsii si go setav i mu kazuvav sto me maci, vo momentot se cuvstvuvav olesnitelno). Ne znam da ti dadam sovet koj ke bide efikasen.
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    @smb asr немора да значи дека ако гледа живот и олеснување во социјалните мрежи е несоцијализирана личност. Можеби сака и на непознат да му се изнаплаче не мора да е фб пример фемина или други сајтови,понекогаш и тоа помага и олеснува.

    Понекогаш плачам сама ама најголемо рамо за плачење и утеха ми е мајками.
     
  8. smb asr

    smb asr Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2016
    Пораки:
    776
    Допаѓања:
    9.576
    Kolku ti mi veruvas mene? Ili jas tebe? Dobro se soglasuvam so tebe za problemot na Kiki, tuka nema nikoj da ima loso mislenje ili da ja navredi, no licno za problemot sto go imam jas ne preferiram da go objavam na nekoj sajt ne pa nekomu da mu go kazam, osven na mojot naj drugar, ni na majka mi ne i kazuvam sto me maci. Koga placam sakam sama da sum zosto nemam odgovor koga nekoj ke me prasa "Sto ti e" ..
     
  9. JustBeautiful

    JustBeautiful Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2011
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    1.084
    Пол:
    Женски
    Исто!
     
  10. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.122
    Допаѓања:
    17.686
    Ти благодарам мила на советот :)
    Неколку дена ми се на спиење сестра ми и малиот и нонстоп сум со него. Додека се заспиваме сами во соба, си разговарам со него односно си водам монолог, му раскажувам а тој ми се смее и ме расположува, ме полни со позитивна енергија. Како да ми дава воља за понатаму.
    Од се срце ти благодарам, не мислев дека толку многу ќе ми помогне тоа, ама еве сега гледам и сум среќна што го имам. Решив дека ќе му се посветам максимално, и предходно бев, но сега повеќе :)
    Поминатото време со него ме исполнува, него го радува а и на сестра ми и е од голема помош :)
    Во моментов е со мене малиот, и иако не разбира, сигурна сум дека и он ти е благодарен на советот. :)
    Поздрав и се најдобро ти посакуваме и двајцата :l:
     
    На smb asr му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Queen8

    Queen8 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2018
    Пораки:
    4.279
    Допаѓања:
    20.711
    Пол:
    Женски
    Поддршката е многу значајна, a истата ја даваат секогаш најблиските.
     
    На Lovelybaby<3, Недопирлива5 и Aleksandra9999 им се допаѓа ова.
  12. tel-ef

    tel-ef Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2021
    Пораки:
    518
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Фемина... :D Или пак парче лист. Ќе си пишам што ми тежи на душата и ќе го запалам.
    Друг немам на кого да кажам, за жал. А, и да имам, нема да кажам.
     
    На prashinka и Anah им се допаѓа ова.
  13. prashinka

    prashinka Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2021
    Пораки:
    437
    Допаѓања:
    794
    Најубаво е кога самите ќе се исплачеме без никој да знае за било што (баш дека доаѓа време кога забележуваат и префрлуваат, па излегува дека најдобро е да не се зборува..). :)
     
  14. Marijana93

    Marijana93 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2013
    Пораки:
    1.132
    Допаѓања:
    6.607
    Рамо за плачење ми беше татко ми секогаш ми викаше додека ме имаш мене имаш ослонац на рамену, а сега нема никој нема каде да се потпрам :)
     
  15. Beautiful Dreams

    Beautiful Dreams Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 март 2022
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    1.926
    Пол:
    Женски
    Затворена и тивка личност сум.Не зборувам за моите проблеми(во реалноста).
     
    На Sebastijancom. и st-el им се допаѓа ова.
  16. Puellapulchra

    Puellapulchra Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 август 2022
    Пораки:
    2.021
    Допаѓања:
    6.014
    Пол:
    Женски
    Ко ми е тешко ќе седнам и ќе се исплакам. Мразам кога се приврзувам за луѓе.
     
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.120
    Допаѓања:
    43.665
    Пол:
    Женски
    Јас сум добро рамо за плачење.
    Ме бива за сослушување, гледам да ги разберам луѓето, да дадам совет
    И сама сум си рамо за плачење бидејќи не плачам пред други
    Освен во ектремни ситуации
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.