1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ранетиот орел (Ranjeni orao) [Сител]

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од nena2010, 4 јануари 2011.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ранетиот орел ( Ranjeni orao)[Сител]

    Изгледа јас ќе сум една од ретките на кои серијава не остави ептен силен впечаток. Ја гледав летово на интернет и ми беше онака, супер за опуштање на мозок. Јас сум си по плачките со тажен крај ауууу :lol:

    Како и да е, добра поента, силни емоции, убава содржина...
     
  2. talentirana

    talentirana Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    248
    Пол:
    Женски
    Ранетиот орел ( Ranjeni orao)[Сител]

    Мене ми се бендиса серијава ама јас мислам дека Грех Њене Мајке е многу поубава и многу посилен впечаток ми остави.Ја изгледав во еден здив.
     
  3. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Ранетиот орел ( Ranjeni orao)[Сител]

    А исто интересно ми беше тоа што цело време мислев дека Ранетиот Орел е наслов кој се однесува на Анѓелка, а на крај уствари излезе дека воглавно е Ненад (иако после се' што доживеа и преживеа тој наслов на некој начин се однесува и на неа).
     
  4. TS-310

    TS-310 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    37
    Ранетиот орел ( Ranjeni orao)[Сител]

    Убава ми е серијава,неколку пати ја имам гледано
     
  5. crtanfilm

    crtanfilm Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2012
    Пораки:
    581
    Допаѓања:
    79
    Ранетиот орел ( Ranjeni orao)[Сител]

    Ја гледав често затоа што беше зима кога ја даваа и немав друго што да правам :D Ама многу ми беа убави како се облекуваа и местата каде што снимаа а за интересна не беше. Ангелка беше убава :)
     
  6. ivinakit

    ivinakit Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2012
    Пораки:
    829
    Допаѓања:
    576
    Пол:
    Женски
    Ранетиот орел ( Ranjeni orao)[Сител]

    ја имам гледано на интернет, убава серија е, единствено што не ми се допадна неколку парчиња облека се вртеа во целата серија, а нели имаше прерипување од неколку год, од почеток на серија до крај можеби поминаа 6-7 год, а англека го носеше истиот фустан што и на почеток, можеле малку повеке да се потрудат околу тоа :^) исто и пилотот не беше зор во униформа да жмие на село и така должноста му беше завршена
     
  7. Happy....girl

    Happy....girl Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    24
    Ранетиот орел ( Ranjeni orao)[Сител]

    Една од омилените серии.Сум ја гледала мнооогу пати.А за облеката што Ангелка ја носеше мн ми се допага,мн убаво изгледа,облека за вистинска жена,а и Ангелка е убава. :)