1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ранети птици (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од EnderArgunLove, 1 мај 2020.

 1. EnderArgunLove

  EnderArgunLove Нов член

  Се зачлени на:
  1 мај 2020
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  8
  [​IMG]
  РАНЕТИ ПТИЦИ
  Ова е играна турска серија која се емитува на Канал 5, од неодамна започна. Многу е трогателна и вистинита, морам да признаам на неколку пати и ми се насолзија очите... ;(;(

  Детенцето е многу слатко, но неговата судбина ме трогна навистина. ;(;(;(
   
  На Nightwish11, ohlalalala и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
 2. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  19.210
  Пол:
  Женски
  И јас ја следам серијава. Но немам многу време да ја гледам на тв, пошто ја даваат рано, па повеќето ја гледам на јутјуб, иако сега баш не ми е интересна, чекам да почне интересното на тв па да почнам да ја гледам. Инаку фала богу што и на турски една епизода трае околу 1 час, па не морам да дремам со саати за да ја гледам.
   
  На Nightwish11 и ohlalalala им се допаѓа ова.
 3. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.232
  Допаѓања:
  4.855
  Пол:
  Женски
  Јас не гледам турски серии, ама во карантинов гледаат моите па и јас со нив тек - тук. Убава е серијата.
  Оваа сигурно му е мајка на омер а не сестра. Така уште од првата епизода мислев.
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  19.210
  Пол:
  Женски
  Не му е мајка. Таа не му е ни сестра, само го одгледала. Татко му е Левент а мајка му е почината, нели ја убиле.
   
  На ohlalalala и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 5. Kjutche

  Kjutche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  96
  И јас почнав да ја гледам серијава од вчера. Нешто разбрав, ама како детето завршило кај Мерием?
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  19.210
  Пол:
  Женски
  Омер нели кога бил мал си бил со неговото семејство, ама една вечер мајка му ја убиле, а него го украле. Истата вечер Левент останал и без жена му, и без неговото дете. Омер (кој тогаш се викал Ефе), го украл Дурмуш кој е татко на Мерием и сакал да го продаде за пари, но не успеал затоа што влегол во затвор а за детето немало кој да се грижи, па затоа Мерием го одгледала. Таа не му е сестра како што кажува, таа само го одгледала.
   
  На cresa-jagoda, ohlalalala и Kjutche им се допаѓа ова.
 7. Kjutche

  Kjutche Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2018
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  96
  И сега значи дека овој Левент му е вистински татко на Омер?
   
  На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  19.210
  Пол:
  Женски
  Да!
   
 9. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Интересна е серијава, не е лоша.
  Ја загледуваам понекогаш.
  Омер какво е душиче.:inlove::l:
  Ама сега видов баш серијава има 165 епизоди:o , којзнае што све ќе се деси до тогаш ама што е многу многу е.
  Кај нас којзнае колку епизоди ќе направат.  @Mrs.Precious
  ти на турски ја гледаш и стварно трае само 1 саат? Пошто нели кај нив по 2 ипол саати траат, се забораваат, а нашиве праат од една поише, за цела недела.
  Бар така е до сеа со другите серии.
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 10. marr15

  marr15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Ја загледувам и јас некогаш на канал 5 де за викенд де за работни денови ја даваат сал туку мењаваат. Да на турски има 165 епизоди и траат по 1 саат бидејќи серијата се емитуваше денски на Канал Д. Актериве Левент и Мерием се слатки, а тој што го синхронизира Омер алал да му е:inlove:
   
  На Mrs.Precious, cresa-jagoda и ohlalalala им се допаѓа ова.
 11. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Да бе стварно не се нормални со ова шо мењаат само термини.
  Затоа не можам да ја начекам саглам да ја глеам.
  Нека се одлучат и нека ја остават во еден термин.
  Според мене поарно само за викенд да ја даваат и онака нема ништо , све репризираат.
   
  На Mrs.Precious и marr15 им се допаѓа ова.
 12. marr15

  marr15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2018
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  32
  Пол:
  Женски
  Сега според новиот термин од понеделник до петок во 19.40 часот, а сите репризи за викенд ги даваат рано насабајле околу 9-10 часот што е стварно рано. Колку да потполнат нешто тогаш ја ставиле.
   
  На Mrs.Precious и ohlalalala им се допаѓа ова.
 13. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  1.458
  Допаѓања:
  12.307
  Пол:
  Женски
  И јас ја гледам серијава. Интересна е но многу комплицирана.
  Обично така даваат кога е некоја серија при крај. Сега незнам точно која би била при крај ама така имаат почесто правено.
  Која е онаа жена во чифликот што го згрижува Омер? И е нешто на Мерием? А онаа што многу зборува и што не сака Левент да е тука што против него има? Зошто си заминал на остров да живее?
   
  На Mrs.Precious, cresa-jagoda и ohlalalala им се допаѓа ова.
 14. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Па не знам која серија е при крај.
  Тажна жена и Забрането јаболко има уште многу да траaт.

  Таа жената,ако мислиш на Улвије, мајката на Левент таа всушност му е баба на Омер.
  Таа другата жена е куќна помошничка.Ништо не и се на Мерием.
  Нели не знаат дека му е син на Левент.

  Таа што многу зборува и се праи газдарица у куќата, не знам како се викаше, му е снаа од брат на Левент.
  Не го сака зошто не и одговара да е тука и да биде глава на семејството, оној маж и братот на Левент е папучар невиден,збор нема у куќата, све праи како ќе му нареди жена му.
  Таа е злобна, љубоморна и алчна за пари.

  А на островот заминал во тага и очај,бидејќи во несреќен случај ја убиле неговата сопруга, а син му Омер го киднапирале.
  Случајно Дурмуш го нашол,па Мерием толку многу го засакала и го задржале.
  Мисли дека син му не е жив,а всушност Омер е токму неговото дете.
  Зошто мислам дека ќе се појави жената на Левент и ќе им праи проблеми :^)
   
  Последна измена: 2 мај 2020
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  19.210
  Пол:
  Женски
  Да, се зачудив но навистина и на турски по толку траат.. Некоја по 1 час, некоја по 55мин, некоја по час и 15мин, така некако. Да, има 165 епизоди, но за разлика дека и таму една епизода трае околу 1 час, па и овде побрзо ќе ја истераат, сепак нема да биде толку брзо, но барем не траат и на турски епизодите по 2 ипол часа, фала богу.
  Да, во серијата ќе се појави една жена која ќе тврди дека е мајката на Омер, но секако дека не е така, мајка му на Омер е Лале односно нели жената на Левент која починала, и не знам како така ќе се појави жена која ќе вели дека е мајка на Омер.Тоа не можам да го сфатам.
   
  На ohlalalala и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  19.210
  Пол:
  Женски
  Левент замина на остров да живее бидејќи ги загуби жена си и детето и тоа во исти ден, па поради тоа си замина.
  А таа што не го сака Левент е Хулија - жена на брат му на Левент и таа не сака тој да остане со нив, бидејќи ако остане ќе управува со фирмата и демек од наследството немало ништо да им остане на нив, па затоа не го сака. Женава и во една епизода си кажа дека да немале толкаво богатство, немало ни минута да седи во таа куќа. Се познава дека мисли само на пари и затоа сака маж и да управува со целата фирма, а Левент да си замине од куќата.
   
  На ohlalalala и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. Nightwish11

  Nightwish11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2020
  Пораки:
  401
  Допаѓања:
  1.995
  Пол:
  Женски
  Jas ne ja razBiram sodrzinata :wasntme:
   
 18. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Колку ми е жал за Омер,Хулија како го заплашува и му се заканува.:(
  Оној Левент стварно ама ладен и груб чоек...|(
  Ај бар почна да ја забележува Мерием и да се грижи за неа.:)
  Некако многу ја влечкаат серијава,се споро се случува и почна досадна да е малку, а само што почна.
   
  На Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 19. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  519
  Допаѓања:
  3.292
  Пол:
  Женски
  Таа сестра и на Хулија ама е одвратна, му се залепи на Левент и проблеми ќе си имаат, ќе им смета на Левент и Мерием.|(

  Овие двеве сестри се здружиле и им се пикнале на мутавиве браќа.
  Колку што разбрав порано се сакале они двајца, па овој ја откачил?

  Тој па постариот колку е дебилен.:x
   
  На tace73, Jelena250, Nightwish11 и 2 други им се допаѓа ова.
 20. tace73

  tace73 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  Никој не ја прати серијава? Знае некој што ќе се случува да пише во спојлер?
  Не ми е јасна ситуацијата со Ајше и со другар му на Левент, Џем ли се викаше? Ќе си најдеш друг, трт-прт, ептен глупо го направиле, па нели и тој ја симпатишеше или пак не си признава?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.