1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ранети птици (Канал 5)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од EnderArgunLove, 1 мај 2020.

  1. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.191
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Ќе направат ДНК тест и не знам како ама ќе испадне позитивен, и тоа видеото што @Matea^_^ го има поставено погоре го гледав со превод и Левент и кажа на "мајката" на Омер да го чува и да се грижи за него. После неколку епизоди ќе бидат многу тажни, јас синоќа ги гледав, онаа Нурѓул ке го носи Омер за Германија, Мерием многу ќе плаче, Левент ќе биде уништен дека ги изгубил. Ама нема да си отидат, вечерта ќе се вратат ама не разбрав зошто се вратија и наредниот ден ќе се видат Омер и Мерием со Левент. Ама таа "мајката" на Омер нема да се изгуби од серијата, уште ќе глуми дека му е мајка ама мислам дека Левент ќе ја открие, гледав сцена како ја слушна додека таа зборуваше на телефон.
     
    На Nightwish11, Matea^_^, tace73 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Мелис ќе се обиди да ја убие Мерием, но ќе се спаси. Кога Левент ќе ја запросува Мерием ќе дојди полиција и ќе заврши во затвор. Обвинет ќе биди за убиство на Кудрет (кое мислам дека Теќин го имаат сторено). Теќин ќе ја уценува Мерием да се омажи со него ако не прифателс Теќин ке го убиел Левент. Мерием прифатила понудата а Теќин и ветувал дека Левент ќе го ослободат од затвор на денот од венчавката.Во меѓу време Бахадир ќе ја избрка Хулија од домот. Поради мажењето на Мерием, Левент ќе биди многу тажен и ќе сака да замини повторно.
     
    На xNUTELLAx18, marchi-cool, Nightwish11 и 2 други им се допаѓа ова.
  3. Miki4eca

    Miki4eca Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2019
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    Ja ima nekade so prevo da Angliski cela serija na youtube ima captions do 30 eipizoda povekje ne , besplatno da se gleda ??
     
  4. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    Ретко ја гледам не ми е ништо посебна
     
    На elimkd и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  5. xNUTELLAx18

    xNUTELLAx18 Активен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2020
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    50
    Пол:
    Женски
    Порано редовно ја гледав ама сега намалив. Интересна е ама премногу епизоди се и се врти едно исто.
     
    На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Miki4eca

    Miki4eca Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2019
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    bash e ubava serijata , turcite se podobri i podobri serii pravat
     
    На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Сега мислам дека ќе се појави Оја. Таа ќе го сака Џемил. Доган ќе и кажи дека бракот им е лажен па Оја ќе започни да игра подмолни игри за да може да биди заедно со Џемил, и секако во тие игри ќе биде замешан и Доган па ќе се плаши да не се открија нивната игра.
    Ајше ќе поднеси барање за развод и ќе му кажи на Џемил дека не сака да ја игра повеќе играта со нивниот брак.
     
    На Mrs.Precious и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    а нели Џемил ја засакал
     
  9. badem4e

    badem4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 април 2011
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    178
    Пол:
    Женски
    Leven brzo li ke doznae deka omer ne e sin na taa ili ke vleckaat sega moze da pisete ?
     
    На cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  10. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.191
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Омер ќе си замине со Нурѓул, но истата вечер ќе се вратат ама не разбрав зошто ќе се вратат бидејќи не разбирам турски. А вистината дека таа не му е мајка не знам кога ќе се открие. Но како што гледаме на женава веќе не и се "глуми" мајка па не знам до каде ќе ја тупат со тоа.

    Едит: Мислам дека Џемил не постапи добро со тоа што прифати да одат на вечера заедно со Оља. Без разлика што нивниот брак со Ајше е лажен, сепак не требаше така да постапи. И јас да бев на местото на Ајше ќе се налутев. И мислам дека таа ќе биде во право на крај ако поднесе барање за развод. Сепак и Џемил треба да се однесува како што треба.
     
    Последна измена: 11 август 2020
    На Nightwish11, tace73, Matea^_^ и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Џемил ќе ја засака Ајше, како што разбрав, и ќе прават свадба при крајот на серијата. Мислам дека Џемил нема да ја сака Оја и нема да биди со неа, не сум сигурна денеска или утре ќе гледам што ќе се случи па ќе пишам пак.
     
    На marchi-cool и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  12. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Мерием ќе се омажи за Теќин иако тоа не го сака. Ајше ќе ја прашува за вистината... Но Мерием ништо нема да и кажи. Теќин ќе биде нервозен бидејќи неговата жена го сака Левент па ќе мисли план за нешто да му направи на Левент. Мерием ќе се обиди да го кажи планот од Теќин на Ајше но таа нема да сака да ја слуша после се што сторила. Мерием ќе појди во вилата но нема да влези, ќе ги гледа од далеку Левент и Омер. Омер ќе ја примети но таа ќе се сокрие. Мелис ќе му кажи одма на Теќин дека Мерием ја виделе кај конакот. Мерием, Теќин и Левент ќе се сретнат на некоја вечера, и нормално Теќин ќе го нервира Левент. Мерием и Левент ќе останат насамо па тој ќе се труди да разбери зошто Мерием си заминала од конакот но таа не му ја кажува вистината. И сето тоа ќе го слуша во уживање Теќин.
     
    На Nightwish11, cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  13. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Омер ќе се врати во вилата. Кога Мерием ќе се омажи за Теќин, Омер ќе остани во вилата. Тој е многу тажен бидејќи е далеку од сестра му, а на Левент му е тешко да го гледа како што плачи. По неколку епизоди ќе појди Мерием да го види но домашните од куќата нема да се однесуваат добро кон неа и ќе ја избркаат. Тука ќе се вмеша и Теќин па ќе го земат со нив Омер. Левент кога ќе види дека Омер го нема ќе биди шоќиран и ќе го испрати Јашар за да го врати назад, но нема да успее. Теќин сфаќа дека со тоа што го зеде и чува Омер има земено поени кај Мерием па нема да сака да го врати кај Левент.
     
    На cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  14. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.889
    Допаѓања:
    14.246
    Пол:
    Женски
    ептен ја комплицираат серијава
     
    На eliesaab, cresa-jagoda, Matea^_^ и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Асли и Бахадир ќе бидат се поблиски и поблиски. Асли е пресреќна но настапува Мелис која разбира за нивната тајна. Бахадир ќе почни да се кае за ситуацијата со Асли. Тој ќе сака да се разведи од Хулија. Хулија ќе биди испратена во клиника мислам, но ќе се појави пред сите и ќе глуми дека ја изгубила меморијата.
     
    На cresa-jagoda и Mrs.Precious им се допаѓа ова.
  16. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Сафије нема да ја прифаќа одлуката за развод на Ајше и Џемил, но и Џемил не сака да се разведи но изгледа ќе прифати. Џемил ќе ги види Оја и Доган како го бараат документот за развод. Џемил и Ајше ќе бидат се поблиски и поблиски. Оја ќе и кажи на Сафије дека бракот помеѓу Ајше и Џемил е лажен. Сафије ќе ја натера Ајше да се спакува и да си замини од куќата на Џемил. Оја ќе признае на Џемил дека е вљубена во него. Џемил ќе и признае на Ајше дека ја сака, таа ќе биде многу среќна но тоа ќе се обиде да го сокрие пред мајка и.
     
    На Nightwish11, tace73, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Mrs.Precious

    Mrs.Precious Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2019
    Пораки:
    3.191
    Допаѓања:
    19.877
    Пол:
    Женски
    Зошто Бахадир ќе сака да се разведе од Хулија? Заради Асли?
     
    На Matea^_^ му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Matea^_^

    Matea^_^ Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2020
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Мислам дека да, заради Асли.
     
    На Mrs.Precious му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Miki4eca

    Miki4eca Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 ноември 2019
    Пораки:
    433
    Допаѓања:
    205
    Пол:
    Женски
    ja ima li cela barem so angliski prevod mn se ceka kaj nas sinhronizirana ?
    na youtube ja ima do 40 epizoda so prevod mislam na yarali kuslar kanalot drugovo e se na turski i spanski
     
  20. Nightwish11

    Nightwish11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    406
    Допаѓања:
    1.998
    Пол:
    Женски
    Ама досадна оваа Мерием ко некој кип само ќути |(
     
    На tace73 и Mrs.Precious им се допаѓа ова.