1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ранец за во училиште

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Dobie, 23 јули 2013.

 1. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  ако ви е глупа темава и не поттикнува дискусија слободно можи клуч или в канта барав ваква тема но не најдов :)
  Па феминки во оваа тема можете да постирате слики од вашите ранци за во школо,какви ранци ви се допаѓаат,какви ранци не ви се допаќаат,ранци за во средно,основно и така ајде да видиме колку ќе се развие дискусија на темава :D :D
   
 2. xchocolatex

  xchocolatex Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  РАНЕЦ ЗА ВО ШКОЛО

  Јас сакам ваков ранец 8)
  [​IMG]
   
  На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  РАНЕЦ ЗА ВО ШКОЛО

  во план сум да си купам некој ваков ранец за во школо но незнам дали се носи сеуште да не изгледа старомодно да не ми се смеат (зашто во средно ќе одам :P )па.....

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На FromWonderland и xchocolatex им се допаѓа ова.
 4. xchocolatex

  xchocolatex Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  9
  РАНЕЦ ЗА ВО ШКОЛО

  Цветниот ранец-десетка :angel:
   
  На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
 5. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  РАНЕЦ ЗА ВО ШКОЛО


  Овие горе мене некако не ми се за на училиште , поготово не средно , овој цветниот најдоле може ами тие како вреќуфви што се некако ми се чудни :) Инаку јас за мене си купив од Охрид од лининк ефтино го начекав за 800 денари намален од 1900 . Иаку мојот е црвен со бели точки :inlove:
   
  На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.267
  Пол:
  Женски
  РАНЕЦ ЗА ВО ШКОЛО

  Јас носам ваков ранец за војнички и средно сум и сите ми го сакаат, ама време ми е за нов. Така да воопшто нека не ти е гајле каков ранец носиш, затоа што некои мои соученички дури детски ранци носат :!:
   
  На Dobie му/ѝ се допаѓа ова.
 7. tirkenbal

  tirkenbal Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2013
  Пораки:
  1.654
  Допаѓања:
  12.229
  Пол:
  Женски
  Хм.. јас сакм мали ранци со по еден-два патента и да се во светли бои. Не ми се допаѓаат оние што се носат на рамо, мислам дека не се удобни поради тежината од книгите. :)
   
 8. Tumblr

  Tumblr Популарен член

  Се зачлени на:
  22 март 2013
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  992
  Пол:
  Женски
  мојот нов ранеец :inlove:
  [​IMG]
   
  На sweet-star и Sara123 им се допаѓа ова.
 9. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.073
  Допаѓања:
  1.405
  Пол:
  Женски
  Имам ваков ама помал е ;)
  Си го обожавам практичен е и не е многу голем.Поклон од мојот покоен дедо кој не би го сменила за било каков модерен ранец.Ќе го износам уште некоја година :D
  [​IMG]
   
 10. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.418
  Допаѓања:
  4.391
  Пол:
  Женски
  Јас имам скроз ист ваков и многу сум задоволна еве го носам скоро цела година и гајле нема го земав во октомври бидејќи ми се скина другиот и го фатив на попуст - 1500 денари а и супер е на изглед :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  • 50172-2.jpg
   50172-2.jpg
   Големина на фајлот:
   50,8 KB
   Прегледи:
   631
  • 50172-3.jpg
   50172-3.jpg
   Големина на фајлот:
   43,5 KB
   Прегледи:
   630
  • 50172-1.jpg
   50172-1.jpg
   Големина на фајлот:
   66 KB
   Прегледи:
   632
  • 50172.jpg
   50172.jpg
   Големина на фајлот:
   71,1 KB
   Прегледи:
   632
 11. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.743
  Пол:
  Женски
  Јас имам ваков од 5то одделение го носам :rofl: имам уште еден ист ваков ама не е црн туку портокалов е,незнам со кој памет го купив портокалов :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На Sara123 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Ве молам дајте некој предлог за ранец за средно..Од 2 септември сум прва година и врска немам што да купам.. :D
   
 13. Lili.lili

  Lili.lili Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Јас имам ваков само црно со бело и сиво веќе две години и ептен сум задоволна :)
   

  Прикачени фајлови:

 14. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.738
  [​IMG] имам ваков само бојата е различна,мојот е нешто како боја на црвено вино :?:
  и да никогаш не сум имала ранец со барбка :^) сум имала со коњи,со коцки,еднобојни,шарени,ама барби не :)
   
 15. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.413
  Допаѓања:
  31.470
  Пол:
  Женски
  Како прво честитки и со лесно прва година,биди си опуштена не се срами првиот ден(нормално е ако имаш мала доза на нервоза ;) ) Еве нешто предлози од мене:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Поздрав :*
   
 16. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Ти благодарам за честитките, а што се однесува на предлогот и јас сакам нешто во стил првите два модели па веројатно тоа ке да е :wasntme:
   
 17. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  :hai: и јас сум од септември 1 година така да и јас сум преокупирана со тоа еве и мои предлози :)

  [​IMG]

  [​IMG]


  [​IMG]

  а можи и нешто вакво (јас ако најдам секако ќе си купам)
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Инаку каде можам да најдам ваков ранец?
  [​IMG]

  бтв Нека ни е со среќа на сите што одиме 1 година средно од септември :*
   
  На Lady-in-white му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Еве нешто и од мене :P
   

  Прикачени фајлови:

  • 92825.JPG
   92825.JPG
   Големина на фајлот:
   426,9 KB
   Прегледи:
   172
  • 92826.JPG
   92826.JPG
   Големина на фајлот:
   639,2 KB
   Прегледи:
   172
  • roxy-backpack.jpg
   roxy-backpack.jpg
   Големина на фајлот:
   17,9 KB
   Прегледи:
   172
  • wildkin_14085_500.jpg
   wildkin_14085_500.jpg
   Големина на фајлот:
   278,5 KB
   Прегледи:
   172
  • Panorama 1.JPG
   Panorama 1.JPG
   Големина на фајлот:
   115,9 KB
   Прегледи:
   172
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 19. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.539
  Допаѓања:
  4.267
  Пол:
  Женски
  Воопшто не ви требаат големи ранци.. И нема врска какви се важно да бидат практични, а може и обична чанта за излегување кај мене во школо такви носат повеќето.. :)
   
 20. sara3

  sara3 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2012
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  383
  И јас од септември сум прва година, па планирам да си купам ранец ама не од оние за на едно рамо,
  и сакам да биде од лукас или орка, ќе видам каде има подобри :)