Ранец за во училиште

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Dobie, 23 јули 2013.

 1. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  Да меѓутоа кај нас бараат да ги носиме сите книги од часовите што ги имаме денес и плус опрема за фзо супер ви е вас камо и кај нас така да беше :( :angel:
   
 2. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  И јас не планирам да купувам голем ранец, ми треба само да ги собира најпотребните книги затоа што немам намера како од 5-8 да ги носам сите книги ко ретардирана некоја. За понатака може да си купам и таква чанта ко за излегување ама сега за сега ранец е мојот избор ;)
   
 3. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  И нас така не лажеа на почетокот немора сите учебници да ги носите ;) јас само тетратки носев и по 1 учебник (најнеопходниот) 8) Сега оваа година еден тевтер за сите предмети :lol:
   
 4. Lavica8

  Lavica8 Активен член

  Се зачлени на:
  19 август 2013
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  14
  Јас ги имам овие две :D Оваа година ќе ја носам црната, а розевата ќе си ја чувам за другата година :D
   

  Прикачени фајлови:

  На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
 5. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268
  Јас имам два ранци, па во текот на школската година си ги менувам :D
  Иначе сакам да си купам сличен на овој [​IMG] :)

  Еве неколку ранци што ми се свиѓаат :)
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
   
 6. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Има ли некој порачано ранец од интернет? Нешто ова почна да ми шета низ главата :lol:
   
 7. S.W.A.G

  S.W.A.G Популарен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  884
  Допаѓања:
  5.405
  Пол:
  Женски
  и јас сум од септември 1ва година и уште незнам каков ранец ке земам не сум ни размислувала .. :P
   
 8. Lady-in-white

  Lady-in-white Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  53
  Може некоја од вас да постави слики од ранците на Пума, Адидас?
   
 9. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  Повели :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]  [​IMG]

  [​IMG]
   
 10. MiniMouse7391

  MiniMouse7391 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  30
  Леле и јас сум 1ва од септемвери и појма немам каков ранец да си купам :lol: . Ај помогнете предложете нешто, се мислам меѓу адидас најк или конверс, кој е според вас поквалитетен попрактичен :^) ???
   
 11. jovanovska94

  jovanovska94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2013
  Пораки:
  1.077
  Допаѓања:
  3.800

  Ти ли ги слика овие ранци? Некаде од Скопје се или? :)
   
 12. Dobie

  Dobie Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2013
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  240
  Јас си имам конверс денес си го купив со американското знаме сега останува да го видам квалитетот со оглед на тоа што го купив за 2500 се надевам дека е добар :)

  Еве ваков...
  [​IMG]
   
 13. ohana

  ohana Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2013
  Пораки:
  275
  Допаѓања:
  268

  Не не, на интернет ги најдов. :)
   
 14. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  ^ Има пообични во Тера Нова. 350 денари.
  А со шари такви има во Асесорис во Сити Мол, околу 500 денари беа.
   
  На ohana му/ѝ се допаѓа ова.
 15. CocoLady

  CocoLady Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2012
  Пораки:
  212
  Допаѓања:
  76
  Јас во сити мол во Асесорис исто ги глеав и не беа 500 туку 2000 и нешто ..
   
 16. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Конкретно за еден што го гледав јас, 500 денари беше, имаше некои шарки на него. Баш се зачудив зашто знам дека се поскапи и таа ми рече дека бил на попуст.
   
 17. naturally

  naturally Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  856
  Допаѓања:
  2.366
  Јас имам ваков Најк. Го купив 1800 :inlove:

  [​IMG]
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Mosquiita

  Mosquiita Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2013
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  663
  Преубав е ,да не имате видено некаде ваков или сличенн ? :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  106
  Нека ви е со среќа почетокот на школскава година во средно, нема од што да се секирате, се ќе ви биде во најдобар ред. :)
  За ранци гледав сега едно каталогче на Офис Плус и од 1ви септември до 30ти септември има акција на прибор за училиште. Имате интересни ранчиња.
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  [​IMG]

  Јас го имам овој слаткиш. Го земав од Будва кога бев на екскурзија, 25 евра.