Ранец за во училиште

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Dobie, 23 јули 2013.

 1. tinna-biebs

  tinna-biebs Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 април 2013
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  19
  ист имам :) 1900 го купив,и стварно вреди 2 години го носам ко нов е :D бтв среќно на сите за 1ва средно што сме :D
   
  На SlAtKi4ka.SlAtKi4ka и naturally им се допаѓа ова.
 2. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Луге дали е арен ранецот за 1-ва средно?
  [​IMG]
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Pufkaa236

  Pufkaa236 Активен член

  Се зачлени на:
  30 август 2013
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  4
  а зошто да не.. :)
  мене лично ми се допадна..
  имаш ваков, или сакаш да си купиш? :wasntme: :)
   
 4. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Да, супер е. Многу е срцкаст. Од каде ти е ?
   
 5. M-e-r-i

  M-e-r-i Активен член

  Се зачлени на:
  29 август 2013
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  9
  Ранец воопшто не сакам да носам.Не ми се допага.Сакам да носам ташна,тие што се на едно рамо.Но каде во Ск можам да најдам и по која цена?
   
 6. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Побарај во Ферги. Мислам дека е во Рамстор.
  Јас пре-лани си купив една ташна, така на едно рамо со Американски принт, 350 денари.
  Има навистина многу убави ташни, по прикладни цени.
   
  На M-e-r-i му/ѝ се допаѓа ова.
 7. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.391
  Допаѓања:
  4.238
  Пол:
  Женски
  [​IMG] јас оваа си ја купив :inlove:
   
 8. HollyWoodGirl

  HollyWoodGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  665
  Допаѓања:
  314
  Јас сега планирам да си купам, ама не ранец, оние ташните како поштарски што се, само поголеми и појаки, за книги и тетратки нели. :lol:
  И така преку рамо да си ја носам.
  Доста ми е од ранци веќе. :|
   
 9. richgirl998

  richgirl998 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  286
  Јас не се интересирам многу за ранци и такви дрангули. Имам еден црн ранец и најчесто него го носам или пак чанта за на рамо и тие ги менувам секогаш. Средна големина се, но доволно ми е толку затоа што сум средно и не носам многу книги. Во прва по две книги носев и неколку тетратки. И, сега така ќе биде :D
   
 10. Matee

  Matee Активен член

  Се зачлени на:
  28 април 2013
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  3
 11. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.737
  Допаѓања:
  4.820
  Пол:
  Женски
  Мене пак не ми е гајле каква шарка ќе има ранецот,битно ми е само да ми е удобен.
  Имам 3 ранци.
  Едниот ми е ваков : [​IMG] само што е бело со зелено и црно,некоја глупава боја.Па не го носев ниту еднаш за на школо бидејќи не ми беше воопшто удобен.И почнав да го користам за други намени.
  Имам еден црвен и тој ми е многу убав,целиот е црвен.Тој го носам уште од 5 или 6 одделение,не памтам.Исто така ми е многу удобен [​IMG] од назад е целиот ваков и ми е супер исто и прерамките се добри,па планирам да си го носам и годинава.Ми собира во него буквално се' и книги и тетратки и опрема за на физичко ( тоа ми е најбитно).
  Имам еден исто така еден црн со сиво од некоја си фирма Target мислам дека е тогаш ми го фалеа многу демек добар е вака така земи го.Го платив 2000 денари,и ми е жал за парите што ги дадов.За ништо не го бидува,на најдолу платното му е многу текнко и кога тогаш можам да си очекувам дека можат да ми изпаднат книгите.Кај него пак задниот дел е како сликата подгоре,удобен е за носење ама џабе.
  Ако најдам годинава [​IMG] некој ваков по некоја пристапна цена планирам да си земам,а да го платам многу скап за две години да го носам не ми се исплаќа и така.

  Раскажав една глупава приказна за моите ранци,ама ако :) :rofl: :rofl:
   
 12. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Јас имам три ранци еден од бенеттон..
  [​IMG]овој го купив во теранова пред две години...многу е добар
  и најновиот :inlove:
  [​IMG]
   
 13. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.209
  Допаѓања:
  7.392
  Последно кога поминав видов дека продавницата на Саломон во ГТЦ ја затвориле. Подобри ранци од тие нема, тврдам! Се наоѓаа и за малку попристојна цена од 1800 па до 3000-4000 се движеа цените, ама нормално не треба од најскапите за на школо, ќе завршат работа и тие со попристапна цена.
  Прво е многу удобен со анатомски сунѓери на рачките, второ колку сакаш полни го, малтретирај го, не попушта ни конче.

  Имам таков ранец од прва средно кога бев, нема каде не е носен овие години, освен што сум го перела, друго одржавање и поправање не сум требала да правам.

  Така што ако евентуално сеуште може да се најдат овие ранци во Македонија, попрво би купила од таму, него било каков од адидас, пума, рокси и сл.
   
 14. SlAtKi4ka.SlAtKi4ka

  SlAtKi4ka.SlAtKi4ka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 мај 2011
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  313
  Пол:
  Женски
  Го порачавме од e-bay треба да стигне за ден два :)
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.893
  Пол:
  Женски
  Јас ко учев имав еден црн ранец со бели точки душа му извадив го носев цеело средно, ама знам дека Татко ми го зема многу скапо.
  Сега ранец за в школо не ми треба, ама имам еден за кога одам некаде на два-три дена за најбитни работи :)
  [​IMG]
  Eве некои кои ми се допаѓаат :)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 16. green-angel

  green-angel Активен член

  Се зачлени на:
  16 август 2013
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  7

  Многу е убав ранецот addidas :inlove: . Од кај го купи и колку пари?
   
  На Barca-Gril му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Barca-Gril

  Barca-Gril Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2013
  Пораки:
  869
  Допаѓања:
  924
  Пол:
  Женски
  Го купив во швајцарија....имаме ист вкус за ранец,штом ти се допаѓа :)
   
 18. Dog-lover

  Dog-lover Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2013
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.736
  Пол:
  Женски
  ^^ Пак си купив сличен на предходниот :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

 19. Milky.Way

  Milky.Way Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2013
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  71
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Ваков си земав за 1800 од Спорт М во Охрид.
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 20. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  ранецот, според мене, треба да е анатомски и да има доста прегради и патенти (за да собира секакви ситници. дизајнот не е толку важен, ама се прифаќаат цветчиња, риги и други принтови. секако, мора да го исполнува првиот услов. мојот ранец е темно виолето со сиво и го имам веќе 3 години. анатомски е, затоа што тежи 2-3 кг :D