babylove овошни кашички

Раскажи ми ги соништата (Сидни Шелдон)

Дискусија во 'Книги' започната од Unica, 2 ноември 2011.

 1. Unica

  Unica Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2010
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  601
  Ако темата е дупла клуч или избришете ја .


  Раскажи ми ги соништата е една од книгите која ме оставила без сон , без јадење, пиење :D
  Дефинитивно една од најдобрите книги кои ги имам прочитано.
  Се работи за девојче кое потекнува од прилично богато семејство, татко и е познат кардиохирург.
  Меѓутоа како мала доживеала страшни трауми кои довеле до тоа да кај неа се појави тешко психолошко пореметување . Таа е возрасна кога дејството почнува да се развива. Некој сака да ја убие , ја демнат , почнуваат да се случуваат многубројни убиства за кои таа ке биде осомничена но не можат да ја осудат поради недостаток на докази и на чудни околности.
  Со помош на адвокатот кој е должник на татко и , работите ке почнат да излегуваат на виделина.

  Дали ја имате прочитано и какви се вашите впечатоци ?
  Ме интересираат вашите впечатоци и критики.
  Повелете :)
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  73
  Раскажи ми ги соништата ( Сидни Шелдон )

  Ја имам прочитано , и да мн ми беше интересна, и бев буквално шокирана од крајот, никогаш и не ни очекував дека станува збор само за една личност, која пати од растројство на личности. Интересна книга која баш како што кажа ако ја почниш не можеш да ја оставиш за утре. :D Се на се, никогаш немав порано прочитано нешто вакво,нешто кое и пак да би го читала нема да ми биде досадно, напротив сега би ги барала оние скриени интриги и загатки кои сум ги пропуштила ..Во два збора Супер Книга :D
   
  На Unica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sadangel

  sadangel Популарен член

  Се зачлени на:
  7 март 2010
  Пораки:
  983
  Допаѓања:
  772
  Раскажи ми ги соништата ( Сидни Шелдон )

  Интересна книга која те влече да ја прочиташ до самиот крај. Додека ја читав се прашував во каква врска би можеле да бидат сите тие ликови и каде би се сретнале. А крајот :o не верувам дека некој од читателите претпоставиле дека ќе биде таков.
  Одлична книга - им ја препорачувам на оние кои сеуште не ја прочитале.
  Би им се допаднала. :)
   
 4. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  570
  Значи ја обожавам книгава, ја прочитав за максимум 2 дена!
  После неа, решив да ги прочитам сите од Сидни Шелдон, затоа што слушам дека има и други дела, исто вака интересни!
  А оваа ја препорачувам обавезно! Баш мој тип на книга е, ги обожавам ваквите! :) :)
   
 5. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  670
  Допаѓања:
  538
  Моментално ги читам книгите од С.Шелдон но до оваа сеуште не сум стигнала,но во план ми е сега секако оваа :)
   
 6. Acerola

  Acerola Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2011
  Пораки:
  537
  Допаѓања:
  628
  Прва книга од Шелдон што ми падна в раце.Ја прочитав во еден здив и многу ми се допадна. :up:
   
 7. keti.kety

  keti.kety Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 август 2011
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  50
  Mногу интересна книга лесна и брза за читање.
   
 8. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.545
  Исто и јас прва книга што ја прочитав од Шелдон и ептен ми се допадна, многу интересна и непредвидлива содржина, на сите ја препорачувам ;)
   
  На INSIDIOUS му/ѝ се допаѓа ова.
 9. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Првата книга од Шелдон што ја прочитав беше токму оваа, дури мислев дека авторов е всушност авторка :D
  Раскажи ми ги соништата е страшно непредвидлива книга на која со душа ќе го чекате крајот. Многу добра приказна има, нема ни да претпоставите каков пресврт и каков крај ќе има книгава. Иако е прилично обемна, многу брзо се чита.

  Доколку ја немате прочитано, ставете си ја на листата, нема да зажалите :)
   
  На Unica му/ѝ се допаѓа ова.
 10. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.821
  Допаѓања:
  29.786
  Пол:
  Женски
  Според мене оваа му е најдобра книга на Шелдон, а ги имам прочитано сите.Многу оргинална приказна и многу неочекуван крај.Уф морам пак да ја препрочитам, одамна беше, ама се сеќавам многу детално на содржината.Одлично дело, кое мора да го прочитате.
   
 11. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.376
  Допаѓања:
  1.092
  Пол:
  Женски
  Прекрасна книга како и сите останати од Шелдон. Во текот на читањето имав претчуство дека ќе испадне дека сите се една личност, ама на крајот воопшто не претпоставував дека таа всушност нема да се излечи...
  Извонредна книга која трипати до сега ја имам читано и никогаш не ми здосадила.
   
 12. Agatha

  Agatha Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  287
  Допаѓања:
  878
  Јас бев запрепастена од книгава, и тоа некаде околу средината кога се открива дека сите три лика се една личност, три пати го прочитав тој дел да се уверам дали сум прочитала како што треба. Инаку ја препорачувам на сите и досега оние кои што ја прочитале биле презадоволни.
   
 13. joana18

  joana18 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  29
  Ја имам прочитано, прекрасна книга... за миг помислив дека гледам хорор филм, те држе во не извеснот ... една вечер додека ја читав заплакав :D
   
 14. MotherMonsterI

  MotherMonsterI Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  835
  Ми се допадна ептен книгава интересен сплет на приказни кои се соединуваат во една... кратка спакована спастрена убаво напишана без тегнење и здосадување :D ја препорачувам :*
   
 15. SnowWhite91

  SnowWhite91 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2012
  Пораки:
  1.153
  Допаѓања:
  1.397
  Мојата омилена :inlove: