1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Распоред на здрава исхрана

Дискусија во 'Храна и пијалоци' започната од The.Pink.Angel, 30 јули 2012.

 1. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Здраво може ли да ми дадете некој распоред за здрава исхрана фала :)
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  417
  На каков распоред мислиш? Јас мислам дека нема некои строги правила, важно е само да се здрави продукти и да не се мешаат јаглехидрати со протеини. Исто така се препорачува покалорични работи да се јадат наутро (на пр. шеќери за да ти дадат енергија за денот), а нискокалорични навечер (препорачливи се протеините затоа што им треба повеќе време да се сварат и ќе те држат подолго време сита).
   
 3. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.349
  Пол:
  Женски
  Да не мислиш на пирамида на исхраната?
   
 4. sofijanoka

  sofijanoka Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  2.652
  Допаѓања:
  15.512
  Пол:
  Женски
  Веројатно мислиш на режим на исхрана?
  За тоа неможеш тукутака на форум да прашуваш,ќе си појдеш кај нутриционист и тој ќе ти даде урамнотежен и прилагоден спрема тебе.
  Не сме сите исти,неможе за сите да има ист режим.Токму затоа диетите се лоши за практикување.
   
 5. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  2.358
  Допаѓања:
  9.240
  Пол:
  Женски
  Пирамида на исхрана жкитариците, лебот тестенини, па овошје зеленчук, млечни и месни производи па после слатките мислам така беше.