1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Распоред на собите во домот

Дискусија во 'Дом' започната од TheSecret, 3 ноември 2012.

 1. TheSecret

  TheSecret Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2011
  Пораки:
  3.705
  Допаѓања:
  7.532
  Пол:
  Женски
  Епа вакааааа :rofl: не сретнав ваква тема ако грешам делит со вереникот планираме после свадбата да живееме сами (тој има стан, скоро го купија) но распоредот воопшто не ни одговара. Значи има две големи соби, кујна и wc нормално :) е сега терасите се попуштени така да има простор за уште една соба и комотна тераса. Со оглед на тоа што планираме 3 соби да имаме треба да направиме некаков распоред и сето тоа да почне веќе да се средува, но немаме никаква идеја како сето тоа да го направиме :fubar: Би ми биле добредојдени вашите совети и вашиот распоред на собите. :*
   
 2. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  15.008
  Пол:
  Женски
  Радо би ти помогнала, но те молам макар груб нацрт на расоредот да ни дадеш, зошто вака ништо не правиме.
   
 3. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.794
  Допаѓања:
  25.467
  Пол:
  Женски
  Станот ми е двособен. Плус кујна. Има и две тераси. На едната тераса се излегува од кујната, а на другата од спалната и дневната. Собите се големи. Купатилото е мало, ама тоа ич не ми е проблем. Дневната и кујната ги дели врата. Ходникот е голем. Задоволна сум од распоредот.
   
 4. Anita Nikoloska

  Anita Nikoloska Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2021
  Пораки:
  378
  Допаѓања:
  496
  Пол:
  Женски
  Јас во станот имам кујна и трпезарија во една соба, дневна во друга и спална и вц.
  А во куќата нова трпезарија и кујна и дневна ми се пуштени со полу круг и имам спална и детска соба салон вц и тераса исто се и двата ката истиот распоред го имаат само што во долниот кат има плус уште една соба односно подрум.

  Поздрав.
   
  На Arjanit2021 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nikolina35

  Nikolina35 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 февруари 2021
  Пораки:
  956
  Допаѓања:
  12.822
  Пол:
  Женски
  Јас би платила архитект да ми направи план и распоред. Братучед ми така направи, ко кутивче го средија станчето.