Растење по менструацијата?

Дискусија во 'Тело' започната од Dream-Girl, 8 јули 2013.

 1. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што од кога добив до сега сум растела по 7цм годишно, тогаш сум ималааа околу 135цм.
   
 2. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.487
  Допаѓања:
  7.847
  Пол:
  Женски
  Јас ко што добив пред 12 мислам дека не пораснав воопшто после, може 2-3 цм, висока сум 172-3.Абе фармерки од тогаш уште ми се точни (јес да ги расцепав сега пред брзо време:D)
   
 3. Аliсe

  Аliсe Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јули 2015
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  6.976
  Како бе само во Америка после менструација не се расте?Нешто воздухот влијае или?Дали ако кога сум добила одма сум отишла во Америка немало да пораснам? @anamola
   
 4. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  До брзата храна им е... :lol:
   
 5. anamola

  anamola Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  епа супер:l:
   
 6. anamola

  anamola Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Таму се ко пореметени.Девојки од 15 год.личат на 12 по висина и изглед.Иди ти таму на 12 год. па ќе ти викаат 16 годишна дека си :rofl:
  Не растат дека се лоши :devil::D
   
 7. anamola

  anamola Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Така ти се чини,а и да е така не растеш дека си ја добила идеалната висина
  над 170 за женски.Телото расте се дур не ја добие идеалната висина според обликот и другите карактеристики.:hai:
   
 8. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  8.395
  Допаѓања:
  38.827
  Пол:
  Женски
  Само гените се земаат во обзир за тоа колку ќе пораснете.
  Овие мислења останале од старите бидејќи во тој период кога девојката добива прва менструација, пополека пубертетот за неа завршува а со тоа и растот. Генерално земено женските растат во просек до кај 15-16 година, а машките до 18-20.

  Јас лично добив на 12 а се сеќавам дека на 11год бев 155см. На систематски на 15год бев 175см. Сега сум 177.
  Само незнам од каде го извадивте просекот на растење по 7см годишно (facepalm)
   
  На MilaP му/ѝ се допаѓа ова.
 9. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.520
  Допаѓања:
  12.071
  Пол:
  Женски
  Абе ајде,не ме зезај.Американците пореметени во физичкиот изглед?Како не.За џабе не се најубавите пејачки,актерки и маникенки од Америка. :rofl:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  А девојчето упорно мора сите да не реплицира.
  Ние многу растеме од ајварот, затоа сме такви, големи. :D
   
  На GirlRose и ColoursOfTheRainbow им се допаѓа ова.
 11. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.405
  Пол:
  Женски
  Господ здравје да ти даде за сарказмот, а и некој центиметар повеќе :D
  Инаку јас кутричката растам највеќе 1 центиметар годишно, знак прашалник е дали и толку. Некако слабо ајвар јадам :D Ми дојде на 13 и пол, ама некако растењето во висината не дојде толку до израз, како што дојде до израз растењето на градите :D
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 12. anamola

  anamola Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Абе.просек е просек тоа е видено низ население Ха . него се расте да и после мменструација шо има везе тоа жити све
   
 13. anamola

  anamola Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Да со 1тон шминка нели а?
   
 14. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  7.176
  Допаѓања:
  174.879
  Ана бре, да растевме во пубертет по 7цм месечно, а пубертетот трае некаде од 11-17 години, тоа се веќе некаде 72 месеци, што испаѓа во просек нешто на 500цм.
  Математикава не ти чини :) И од каде информацијава за растот на Американките? :o
   
 15. anamola

  anamola Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  7
  Пол:
  Женски
  Да бе за тоа е печатна грешка не е месечно туку годишно за машките а женските може за време на пубертет да пораснат дури 20цм.sorry. А за американките како мали велам 12 годишно девојче личи на 9 год. најди некое познато девојче на интернет од америка и види споредба со нашиве и низ европа бааајјј :l:
   
 16. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.520
  Допаѓања:
  12.071
  Пол:
  Женски
  Оф бе девојче.Ние од Европа сме од шарените крави.Бааај :l:
   
 17. Црвче

  Црвче Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2015
  Пораки:
  122
  Допаѓања:
  562
  Пол:
  Женски
  Јас добив на 13, ама не се измерив тогаш :D. Сега сум 162 висока, а имам 15. Деновиве ме фати некој страв дека нема да пораснам повеќе. :( А инаку слаба сум, со здравата исхрана тек-тук (си јадам и нездраво :wasntme:),а физички не сум активна секој ден. Кажете ми, ќе припораснам? (waiting)
   
 18. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.500
  Допаѓања:
  18.831
  Пол:
  Женски
  дечки нема врска тоа 6-7 цм што зборат јас 10 сантими се извишив ем бидејќи спортував ем имав време за растење и здраво се хранев..
   
 19. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  5.188
  Пол:
  Женски
  Телото се развива до 22-ра година, така да тоа не е никаков проблем.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.276
  Допаѓања:
  20.594
  Пол:
  Женски
  Индивидуално е, секој организам е различен.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 4 други им се допаѓа ова.