1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рафаел Надал

Дискусија во 'Спорт' започната од Lili.lili, 13 јули 2011.

 1. Lili.lili

  Lili.lili Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2010
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  72
  Пол:
  Женски
  Видов дека има тема за Новак џокович а нема за Надал :fubar: Мислам човек е далеку подобар од новак и што ако е втор :D и плус тоа кога го гледас мевлем за очите го обозавам Пааа сто мислите за играта на Надал да не збориме за изгледот шт мозе да се очекува од еден Шпанец :P :inlove: :rofl:
   
  На david-nadal.86, m.kotevska, LoVeR и 3 други им се допаѓа ова.
 2. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  :clap: за темата.
  Обожавам го,бе. Многу ми е убав, омилен спортист,иако моментално е втор на АТП листата.

  Задникот му е.. (смајлиштопрегризувауста) :inlove:
   
  На green.eyes и Lili.lili им се допаѓа ова.
 3. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Што мислам за човечево? Супер е човечево, убав е :rofl: :P од одамна го следам ( на телевизија де :rofl: ), неколку години наназад ги пратам неговите натпревари, знае да игра тенис, најдобар е, секогаш е сконцентриран кога игра и знае на кој начин да игра, имам приметено и на почетокот на натпреварот знае да му попушти на противникот и на крај да го победи, некоја финта му е тоа, ја чува силата :muscle: :rofl: и константо ја има таа кондиција на игра, победа, точно знае како и на кој начин да успее, затоа и успева, тоа ми се допаѓа. Во другата тема е спомнато дека тенисот е на база на ментална подготвеност, точно, засега што најдобро им успева и на Надал и на Федерер, затоа и се најдобри :)

  Најдобар е Надал ]:) :D

  А еве сликица :geek:

  [​IMG]
   
  На eli25, dlikedevil, Dgirlll и 2 други им се допаѓа ова.
 4. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.751
  имам другарка која е ептен заљубена во тенисеров, идол и е, ама мене лично не ме импресионира ни физички изглед, а не следам баш многу тенис, така да :wasntme:
   
 5. green.eyes

  green.eyes Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  31.155
  Пол:
  Женски
  Леле ама ме погодивте со темава, браво!! :D

  Многу долго го следам како игра, одличен е. Мислам дека внесе многу свежина и нешто сосема поинакво во тенисот. Покажа дека понекогаш треба да се трча маааалку повеќе и дека ниедно топче не е невозможно да се врати. Најмногу го ценам од сите денешни тенисери, заради тоа што е невиден фајтер, психички е неверојатно стабилен, и тоа го прави најуспешен (иако моментално не е, ама ќе си се врати пак таму кај што припаѓа :D ).

  За изгледот......нема да коментирам. Само ќе ставам една од моите омилени слики. :D
   

  Прикачени фајлови:

  На eli25 и Gordana10 им се допаѓа ова.
 6. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.663
  Рафа ја доби ESPY наградата за најдобар светски тенисер. Рафа исто така беше номиниран за најдобар спортист, но таа награда му припадна на Дирк Новицки.

  Превземено од Македонски Фан Клуб на Рафаел Надал.
   
  На Lili.lili му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Gioia

  Gioia Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  598
  Одличен спортист а и како човек е доста интересен.Не ме привлекува вака физички ама затоа е одличен во својата професија! :)
   
 8. cool-girl

  cool-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  160
  Супер игра тенис и супер изгледа :inlove:
   
 9. dlikedevil

  dlikedevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  55
  Го обожавам!!!!! Го следам со години уште кога не беше ни рангиран... Vamos Rafaaaa!!!
   
  На Lili.lili му/ѝ се допаѓа ова.
 10. nobodyy

  nobodyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  13
  ооооооооо темата ја обожавам <3 а уште повеќе рафааааа <3
   
  На rozy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. eli25

  eli25 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  14.431
  Допаѓања:
  120.079
  Од кога првпат го видов ми се допадна а и ден денес си навивам за него :inlove:
  Многу ми е сладок,ама ептен,нема некоја којзнае каква убавина ама нешто пак те привлекува кај него :P Па и колку слатка насмевка има :inlove:
  Ете сега го гледам како си губи :sweat: од овој Новак кој јас си го викам
  глувче-зш навистина така личи :lol:
  .
  Морам да признаам дека е во многу подобра форма,браво за него :clap:
  Незнам дали го гледавте видеото кога му се слоши,ептен ми падна жал ;(
   
 12. Simonna7

  Simonna7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  308
  Допаѓања:
  128
  Смирен, згоден и енормно брз за фаќање топчиња. :) Нема што да се коментира, одличен е на полињата на кои се појавил (тенисер а воедно и модел).  П.С. Колку само се нервира, а понекогаш и засмејува кога некој од публика пред почетокот на натпреварот ќе викне на цел глас: Love u RAFAAAAAA! :D И јас :inlove: Рафа
   
 13. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Ај бе ви се молам модел. Тенисер е тоа е он и точка. Нема друго занимање.
  Секој познат спортист си има свои кампањи и спонзори, настапил на ревија и ајт модел. Не ме смејте. И Ноле да не е манекен? :D Сите спортисти се модели, сериозно. Вие фешн ТВ гледате? Или спорт?
  Супер си е Надал стварно, јес да сум страсен навивач на Ноле, но Надал ми е каде каде по омилен од намќорот Федерер.
  Не му иде годинава, колку и да игра добро џабе има подобар противник.
  И се е супер освен што ги вади тоа гаќите од газ и ме вади од ТАКТ со таа постапка 197238536 пати во текот на еден натпревар. :)
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
 14. karina8

  karina8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  4.099
  Допаѓања:
  5.543
  Не му иде во последно време на Надал, повеќе од јасно е дека не му иде. Но кога некого подржувам сум со него и кога е на врв и кога е на дно. Карина ќе си остане верен фан на Надал, се надевам ќе му тргне веќе еднаш.

  Не коментирам за сликава, самата се си кажува. Тоа е најмалку битно во спортот, ама што е добар-добар е :wasntme:

  [​IMG]
   
  На Lili.lili, eli25 и Abeja им се допаѓа ова.
 15. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.631
  Пол:
  Женски
  Незнам дали само јас имам приметено, ама Надал кога сервира нон стоп си брка во газот. Абре на секој сервис :D Не да ми е смешно, ама секад бре. Дали му се тесни тоа шорцевите, па кога ќе го стави топчето во џеб му се пикаат во газ, ама претерува стварно. Или пак можда му е суеверие некое, навика можда, штознам :rofl:
  Извинете за коментаров, ама морав да пишам да видам дали и некој друг приметил :?:

  Edit - еве сега побарав на ју туб и не, не сум приметила само јас :rofl: :lol:
  http://www.youtube.com/watch?v=AhtpjsWJ4uE
  http://www.youtube.com/watch?v=4zpRXVp4 ... re=related
  http://www.youtube.com/watch?v=qbzRViLJ ... re=related
   
 16. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.330
  Тууу бре жено :D . Многу му се знои газот па го нервира кога му се лепат гаќите за газот :lol:
   
 17. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Јас на почетокот кога почнав да гледам тенис, се смеев за ова, се чудев што му е на човеков :rofl: а имам приметено и некои други ритуали има, косата обавезно зад уши ја трга и уште некои не ми текнува, може си мисли среќа му носат, штознам, исто и кога прават пауза, шишињата со вода ги мести едно до друго на иста линија, прецизно :D само незнам што се дешава со човечево, само губи, порке губи :?: стигна до финале за да изгуби :fubar: ај како и да е, млад е , има време ,животот е пред него,па може пак ќе се врати како што беше порано :geek:
   
 18. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.319
  Допаѓања:
  246.360
  Пол:
  Женски
  ^Мајка му се жалеше и шалеше за чепкањево во задникот, дека дневно и стигнуваат разно разни модели на машки гаќички на домашна адреса од обожаватели кои се надеваат дека токму нивниот модел ќе му одговара на Рафа и ќе престане со оваа навика :lol: . Но жената вика дека не било до долната облека, соодветна му била, но Рафа го правел тоа несвесно :^) :o
   
 19. Sunday-Rose

  Sunday-Rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2010
  Пораки:
  349
  Допаѓања:
  123
  Пол:
  Женски
  За Рафа шо да кажам супер си е 4овекот, прво многу голем тенисер, а и како човек мислам дека е многу добар затоа и си го сакам многу.. Со Федерер ми се омилени.... Ина4е тоа за гаќи4ките, тоа секој го знае, ама јас се си мислам дека му е тоа некој ритуал ко шо беше погоре кажано, исто знам и дека шишињата ги мести милиметарски то4но, пие малку од едното, малку од другото.... мислам и други тенисери си имаат некои ритуали, само што овој на Рафа е малку 4уден.. :) :)
   
 20. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Да да!
  И тоа го имам приметено и местењето на косата позади уши едно 10 пати пред да сервира што се вика. :D