1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рафаел Надал

Дискусија во 'Спорт' започната од Lili.lili, 13 јули 2011.

  1. Lili.lili

    Lili.lili Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Видов дека има тема за Новак џокович а нема за Надал :fubar: Мислам човек е далеку подобар од новак и што ако е втор :D и плус тоа кога го гледас мевлем за очите го обозавам Пааа сто мислите за играта на Надал да не збориме за изгледот шт мозе да се очекува од еден Шпанец :P :inlove: :rofl:
     
    На david-nadal.86, m.kotevska, LoVeR и 3 други им се допаѓа ова.
  2. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    :clap: за темата.
    Обожавам го,бе. Многу ми е убав, омилен спортист,иако моментално е втор на АТП листата.

    Задникот му е.. (смајлиштопрегризувауста) :inlove:
     
    На green.eyes и Lili.lili им се допаѓа ова.
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Што мислам за човечево? Супер е човечево, убав е :rofl: :P од одамна го следам ( на телевизија де :rofl: ), неколку години наназад ги пратам неговите натпревари, знае да игра тенис, најдобар е, секогаш е сконцентриран кога игра и знае на кој начин да игра, имам приметено и на почетокот на натпреварот знае да му попушти на противникот и на крај да го победи, некоја финта му е тоа, ја чува силата :muscle: :rofl: и константо ја има таа кондиција на игра, победа, точно знае како и на кој начин да успее, затоа и успева, тоа ми се допаѓа. Во другата тема е спомнато дека тенисот е на база на ментална подготвеност, точно, засега што најдобро им успева и на Надал и на Федерер, затоа и се најдобри :)

    Најдобар е Надал ]:) :D

    А еве сликица :geek:

    [​IMG]
     
    На eli25, dlikedevil, Dgirlll и 2 други им се допаѓа ова.
  4. srcekrsacka

    srcekrsacka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    1.752
    имам другарка која е ептен заљубена во тенисеров, идол и е, ама мене лично не ме импресионира ни физички изглед, а не следам баш многу тенис, така да :wasntme:
     
  5. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Леле ама ме погодивте со темава, браво!! :D

    Многу долго го следам како игра, одличен е. Мислам дека внесе многу свежина и нешто сосема поинакво во тенисот. Покажа дека понекогаш треба да се трча маааалку повеќе и дека ниедно топче не е невозможно да се врати. Најмногу го ценам од сите денешни тенисери, заради тоа што е невиден фајтер, психички е неверојатно стабилен, и тоа го прави најуспешен (иако моментално не е, ама ќе си се врати пак таму кај што припаѓа :D ).

    За изгледот......нема да коментирам. Само ќе ставам една од моите омилени слики. :D
     

    Прикачени фајлови:

    На eli25 и Gordana10 им се допаѓа ова.
  6. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Рафа ја доби ESPY наградата за најдобар светски тенисер. Рафа исто така беше номиниран за најдобар спортист, но таа награда му припадна на Дирк Новицки.

    Превземено од Македонски Фан Клуб на Рафаел Надал.
     
    На Lili.lili му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    600
    Пол:
    Женски
    Одличен спортист а и како човек е доста интересен.Не ме привлекува вака физички ама затоа е одличен во својата професија! :)
     
  8. cool-girl

    cool-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    305
    Допаѓања:
    160
    Супер игра тенис и супер изгледа :inlove:
     
  9. dlikedevil

    dlikedevil Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    55
    Го обожавам!!!!! Го следам со години уште кога не беше ни рангиран... Vamos Rafaaaa!!!
     
    На Lili.lili му/ѝ се допаѓа ова.
  10. nobodyy

    nobodyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    13
    ооооооооо темата ја обожавам <3 а уште повеќе рафааааа <3
     
    На rozy му/ѝ се допаѓа ова.
  11. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.714
    Допаѓања:
    122.024
    Од кога првпат го видов ми се допадна а и ден денес си навивам за него :inlove:
    Многу ми е сладок,ама ептен,нема некоја којзнае каква убавина ама нешто пак те привлекува кај него :P Па и колку слатка насмевка има :inlove:
    Ете сега го гледам како си губи :sweat: од овој Новак кој јас си го викам
    глувче-зш навистина така личи :lol:
    .
    Морам да признаам дека е во многу подобра форма,браво за него :clap:
    Незнам дали го гледавте видеото кога му се слоши,ептен ми падна жал ;(
     
  12. Simonna7

    Simonna7 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    128
    Смирен, згоден и енормно брз за фаќање топчиња. :) Нема што да се коментира, одличен е на полињата на кои се појавил (тенисер а воедно и модел).



    П.С. Колку само се нервира, а понекогаш и засмејува кога некој од публика пред почетокот на натпреварот ќе викне на цел глас: Love u RAFAAAAAA! :D И јас :inlove: Рафа
     
  13. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Ај бе ви се молам модел. Тенисер е тоа е он и точка. Нема друго занимање.
    Секој познат спортист си има свои кампањи и спонзори, настапил на ревија и ајт модел. Не ме смејте. И Ноле да не е манекен? :D Сите спортисти се модели, сериозно. Вие фешн ТВ гледате? Или спорт?
    Супер си е Надал стварно, јес да сум страсен навивач на Ноле, но Надал ми е каде каде по омилен од намќорот Федерер.
    Не му иде годинава, колку и да игра добро џабе има подобар противник.
    И се е супер освен што ги вади тоа гаќите од газ и ме вади од ТАКТ со таа постапка 197238536 пати во текот на еден натпревар. :)
     
    На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
  14. karina8

    karina8 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    4.099
    Допаѓања:
    5.544
    Не му иде во последно време на Надал, повеќе од јасно е дека не му иде. Но кога некого подржувам сум со него и кога е на врв и кога е на дно. Карина ќе си остане верен фан на Надал, се надевам ќе му тргне веќе еднаш.

    Не коментирам за сликава, самата се си кажува. Тоа е најмалку битно во спортот, ама што е добар-добар е :wasntme:

    [​IMG]
     
    На Lili.lili, eli25 и Abeja им се допаѓа ова.
  15. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Незнам дали само јас имам приметено, ама Надал кога сервира нон стоп си брка во газот. Абре на секој сервис :D Не да ми е смешно, ама секад бре. Дали му се тесни тоа шорцевите, па кога ќе го стави топчето во џеб му се пикаат во газ, ама претерува стварно. Или пак можда му е суеверие некое, навика можда, штознам :rofl:
    Извинете за коментаров, ама морав да пишам да видам дали и некој друг приметил :?:

    Edit - еве сега побарав на ју туб и не, не сум приметила само јас :rofl: :lol:
    http://www.youtube.com/watch?v=AhtpjsWJ4uE
    http://www.youtube.com/watch?v=4zpRXVp4 ... re=related
    http://www.youtube.com/watch?v=qbzRViLJ ... re=related
     
  16. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Тууу бре жено :D . Многу му се знои газот па го нервира кога му се лепат гаќите за газот :lol:
     
  17. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Јас на почетокот кога почнав да гледам тенис, се смеев за ова, се чудев што му е на човеков :rofl: а имам приметено и некои други ритуали има, косата обавезно зад уши ја трга и уште некои не ми текнува, може си мисли среќа му носат, штознам, исто и кога прават пауза, шишињата со вода ги мести едно до друго на иста линија, прецизно :D само незнам што се дешава со човечево, само губи, порке губи :?: стигна до финале за да изгуби :fubar: ај како и да е, млад е , има време ,животот е пред него,па може пак ќе се врати како што беше порано :geek:
     
  18. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.624
    Допаѓања:
    251.158
    Пол:
    Женски
    ^Мајка му се жалеше и шалеше за чепкањево во задникот, дека дневно и стигнуваат разно разни модели на машки гаќички на домашна адреса од обожаватели кои се надеваат дека токму нивниот модел ќе му одговара на Рафа и ќе престане со оваа навика :lol: . Но жената вика дека не било до долната облека, соодветна му била, но Рафа го правел тоа несвесно :^) :o
     
  19. Sunday-Rose

    Sunday-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    349
    Допаѓања:
    123
    Пол:
    Женски
    За Рафа шо да кажам супер си е 4овекот, прво многу голем тенисер, а и како човек мислам дека е многу добар затоа и си го сакам многу.. Со Федерер ми се омилени.... Ина4е тоа за гаќи4ките, тоа секој го знае, ама јас се си мислам дека му е тоа некој ритуал ко шо беше погоре кажано, исто знам и дека шишињата ги мести милиметарски то4но, пие малку од едното, малку од другото.... мислам и други тенисери си имаат некои ритуали, само што овој на Рафа е малку 4уден.. :) :)
     
  20. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Да да!
    И тоа го имам приметено и местењето на косата позади уши едно 10 пати пред да сервира што се вика. :D