1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рафаел Надал

Дискусија во 'Спорт' започната од Lili.lili, 13 јули 2011.

  1. Smilly

    Smilly Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јули 2010
    Пораки:
    2.373
    Допаѓања:
    3.244
    @Rafa Nadal

    No pudo ser... así es el deporte, hay q saber celebrar las victorias y encajar las derrotas! enhorabuena a Lukas por su gran partido!

    It couldn't be...This is sport! You must know how to celebrate wins and assume defeats ! Congratulations to Lukas for his great match!

    :)
     
  2. eminil

    eminil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    130
    Не го заслужи и ова Рафаел ама против некого не можиш да одиш и да го сакаш тоа најмногу....
    Иначе да бев јас таму и то судијата и тој некој си Росол че си се вратеа од кај шо си дошле... -.-
    :!: Најчудно ми е шо прво го немаше на atp, и вчера татко ми ми вика овај Росол бил 100 Singles Ranking.
    Отварам на atp пак го гледам 100-ти и си викам не е можно ова.....и пази шо вика ова бе.. Turned Pro: 2004, моментално 100-ти рангиран, А НАЈВИСОКО рангиран 65 бил на 15.08.2011 бе :!:
    http://www.atpworldtour.com/Tennis/Play ... Rosol.aspx

    И гледај сега отварам Career Titles/Finals и............. :x :x :x
    http://www.atpworldtour.com/Tennis/Play ... .aspx?t=tf
    Видете и сами
    Росол во текот на целиот меч се однесуваше и премногу арогантно а врв на цел меч беше и прекинот од кој и немаше потреба....Сето беше без врска играчите не ни побараа да се затвори покривот и да се пуштат рефлекторите.... И поради тоа Надал реагираше на таков начин, и мене во никој сучај не ми изгледа неспортски. И нема ни причина за што...

    (27)Philipp Kohlschreiber (GER) d. Lukas Rosol (CZE) 6-2 6-3 7-6(6)
    Да ви кажам дека многу ми е мило Филип :)
    Росол можи само вода да му носи на Рафаел Надал ! ништо фазла! :nod:
     
  3. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Море јас да бев, најсигурно дека немаше да победи Росол ( јас цело време го читам ко Расол :D :tmi: ) како и да е, со се судијата у пакет и надвор од терен! :wasntme: :D ]:) А дека може вода да му носи, охо и те како може да му носи, не само Росол, туку и оној аргентинецот што цело време го имитира Надал |( , па оној американецон што кога игра тенис, изгледа ко балет да игра, а не тенис, па Џоле...има веројатно уште што можат да му носат вода, не само на Надал, туку и на Федерер :!:
    Само ако де и тој Росол нека се порадува, да види како е да се победи, шо имат врска, жив човек и тој сака да се радува :D Само победата на овој натпревар, него ништо не му менува, да бил јак тенисер, да се мисли, ама кога не е ни толку познат, јас првпат слушам дека го има човеков :D оти до сега го немало во историјава на тенисот.
     
  4. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.417
    Пол:
    Женски
    Јас гледав делови од мечот и искрено можа да кажам Росол не се испонаша воошто некултурно.
    Си згреши Рафа што си згреши, сеа факт е, многу лошо и неспортски се испонаша, немаше потреба да се искара со судијата и зошто, Росол рипкал пред да сервира он...
    Не го хејтам ни му се ситам, баш ме зачуди, зашто не го очекувам тоа од него.
    Но многу лошо постапи, кој губи има право да се лути многу озбилно ја сватил изгледа.
    И мислам дека никој не го омаловажи, нит го потцени, сега Расол стварно е никој, ама ептен му се посреќи во ситуацијава.
    Ме нериврате што за Џокович правите од влакно јаже, а сега као Росол е крив, ма ајде
     
  5. eminil

    eminil Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 април 2012
    Пораки:
    197
    Допаѓања:
    130
    Не знам кај беше точно но беше на она видео кај што коментираа дали ударот со рамо на Рафаел бил намерно или не се гледа кај што Росол го фрла рекетот во делот од теренот на Надал а тој го чека на мрежа да се поздрави, а овај демек као: HEYY, WOOW :muscle: ми изиграва нешо. И она саркастична изјава шо ја дал не знам само на која страна ја прочитав вика: "Oва е за мене големо чудо, не очекував да одиграм вака феноменално. И навистина му се извинувам на Надал поради елиминацијата од Вимблдон, но јас сакав само да одиграм еден добар меч, најдобро што можам". Вака нешто беше......ејјјјј :fubar: :fubar: :fubar: без мозок чоек :x :x
    Ми се гади од вакви "играчи" како овој :puke: :puke: :puke:
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Искуството си го прави своето, така да џабе што Росол се радува, кога позади него е една кариера на неуспеси, една победа ништо не му менува.Професионалец е оној кој си ја знае работата најдобро, а Рафа си е професионалец, затоа има кариера со успеси.Интересен ќе биде и следниот натпревар, а знам дека ќе победи Рафа и таму, оти за било кој пораз не се припротресува многу, затоа и лесно победува.Туку, сакам да игра заедно со Федерер, интересни ми се да ги гледам двајцата еден против друг :D и двајцата најдобри, па и кога играат, ниеден не попушта :D и после со часови ќе траел натпреварот, па ќе трае нормално :D
     
    На Rozich и Marbella им се допаѓа ова.
  7. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Рафа нема да настапува на ОИ. Баш ми е криво. :(
     
  8. zarah

    zarah Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2012
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    1.557
    Пол:
    Женски
    Еве го образложението на Рафа:

     
  9. Lili.lili

    Lili.lili Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јуни 2010
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
  10. Marbella

    Marbella Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2012
    Пораки:
    615
    Допаѓања:
    342
    Тој уште кога се повреди не требаше да си игра мајтап, недооздравен од повредата почна да игра за да не пропушти се, и на крај не се покажа во најдобро светло, а досега 100 пати ќе беше повратен во одлична форма да не си играше, ама ајде нека си земе време колку што му е потребно,нека закрепне целосно.
     
  11. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Се надевам ке се врати во форма Надал и ке се врати,знам, само му требит време да закрепне, оти целиот е ко расштрафен.Него, и да го нема, па е најдобар :D
     
    На Lili.lili му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    СЕ надевам дека брзо ке се врати во форма..... :D :D :D :D :D
     
  13. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Реков ќе се врати и се враќат :D пак ќе бидел на терените ^_^ ]:) охо ќе биде интересно ко ќе почнит пак да расчистува низ тенисот :D ќе освојуват пак ^_^ Редно е :)
     
    На Lili.lili и Rozich им се допаѓа ова.
  14. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Колку ми е згоден тука, мх,мх.

    [​IMG]


    Баш ми е мило што се враќа. :rock:
     
    На Rozich, Smilly и Gordana10 им се допаѓа ова.
  15. The.Princess

    The.Princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    281
    Допаѓања:
    146
    Аии го обожавааам !!! Најдобар тенисер според мене ии знам дека ќе се врати во најдобрата офрма!!!!
    Околу две години следам тенис и од првиот момент сум за РАФА. Уште од почетокот ме импресионираше ова

    [​IMG] :inlove:
    (Фацата ако некој не разбра)

    А тој е секако секогаш најдобар од сите.. VAMOS RAFA! :*
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Колку фанови имало на Рафа!! Па не ни сумњав Рафа е најдобар :P

    Едвај чекам да се врати на терен!! Се надевам дека е доволно опоравен :)

    [​IMG]
    VAMOS RAFA
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. KN13

    KN13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2012
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Го обожавам.. наскоро се враќана терените според најавуваното на 11 февруари, се надевам дека брзо ке се врати во форма и навистина сакам првото финале оваа година да го игра со ѓокович и да победи.. да му покаже кој е најдобриот.
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Супер ќе биде да се врати :) барем според неговите кажувања.Навистина фали во натпревариве, барем да ја манифестира таа сила, како што беше на почетокот :) А и колку што прочитав, доста се подготвувал, па време му е пак да се појави на терен :)
     
  19. nati44

    nati44 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 декември 2012
    Пораки:
    777
    Допаѓања:
    545
    Не успеав да го догледам натпреварот!! Ми падна батеријата на мобилен :( (не гледав видео само комплетна статистика)
    Но ја добил 6-3 6-2 И мнооогу ми е мило што добро почна!! ^_^ ^_^
    Сега не знам кога му е наредниот меч но ќе најдам линкови за гледање !! :D ..
     
  20. marija-88

    marija-88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    26
    Супер играше !! Вечерва игра дубл со Монако во 10.
     
    На Gordana10 и nati44 им се допаѓа ова.