1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Раце што даруваат(Gifted Hands: The Ben Carson Story)[2009]

Дискусија во 'Филмови' започната од boomsleng, 18 октомври 2012.

 1. boomsleng

  boomsleng Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2012
  Пораки:
  172
  Допаѓања:
  620
  Прекрасен филм, вистинска приказна за животот на еден од најпознатите неврохирурзи Бен Карсон
  Филм кој мора да се гледа, еден од подобрите филмови за 2009 година, со одлично одиграна улога од страна на Куба Гудинг Џуниор(можам сободно да кажам дека ова му е една од најдобрите улоги во неговата кариера)
  Улогите во филмот ги толкуваат: Ел Барда, Куба Гудинг Џуниор, Лорен Бас.
  Режијата е на Томас Картер
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]