1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рачна изработка на тантела/чипка

Дискусија во 'Мода и стил' започната од persefora, 19 мај 2014.

 1. persefora

  persefora Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  Дали познавате некој во Скопје што изработува тантели/чипки. Пред неколку години Антонија Ристевска во својата колекција имаше вметнато ваков тип тантела, па ако има некој инфо нека пише. Фала :)
   

  Прикачени фајлови:

  На Ivana2018 му/ѝ се допаѓа ова.