1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Рачна работа или “Hand Jobs”

Дискусија во 'Секс' започната од shverkova, 13 февруари 2011.

 1. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  69
  Моето прашање е следното: Дали го практикувате и колку често?
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ocajna93

  ocajna93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2010
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Многу често. Дечко ми обожаваше така коа само ќе седевме да му направам една “масажа„ :lol: ама во принцип многу често го практикувавме ;)
   
  На Симона31 и Lolo5 им се допаѓа ова.
 3. Anely

  Anely Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  225
  Пробувам понекогаш ама не успевам дај лично да издржам до крај....имам и јас свои потреби! :P :$
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  Да, ама немам пракса. :rofl: Рачето одма почна да ме боли :rofl:
   
  На Lolo5 и Fudbaler4e им се допаѓа ова.
 5. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  650
  Пол:
  Женски
  Кога бев тинејџерка, сега не.Мислам дека дури тоа и не е за возрасни како мене :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  А што е тоа :$ :wasntme:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. sexualka

  sexualka Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  12
  и јас практикувам често но многу ме возбудува кога го гледам него како сам си ја врши таа работа врз моите цициња а истовремено јас да се самозадоволувам
   
  На TheNotorius, Lolo5 и Fudbaler4e им се допаѓа ова.
 8. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ако си озбилна и ова не е сарказам ->
  дркање.

  Dude. Не ми се верува дека го кажав зборов.
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. IwyDior

  IwyDior Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  42
  Онака...Ми се допаѓа,само најодвратно ми е кога бара да ја пијам... (puke)
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Kristina443

  Kristina443 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2011
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Некој да ми каже како да го правам тоа? :worried:SS
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Faline

  Faline Популарен член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  543
  Упс :lol: Го знам како самозадоволување па и помислив на тоа,ноо да се осигурев затоа прашав :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Да, но доколку девојката му го прави тоа на дечкото, не е САМОзадоволување, сфаќаш сега? :tmi:
   
  На Lolo5 и Ruby.rose им се допаѓа ова.
 13. xxMxx

  xxMxx Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  линкче од изведување на hand job??
  (по можност да не биди онака одвратно од порничите :) )
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.470
  Допаѓања:
  146.983
  Леле рачна работа бе...не баре заперувам на рака или завезувам нешто.
   
  На Amateur, Lolo5, krEM4Eto и 4 други им се допаѓа ова.
 15. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.642
  леле бруки :tmi:

  ама 5 април па :^) грешка мора да е...
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  5.312
  Допаѓања:
  5.795
  За почеток помирете се со лошата вест: Никогаш нема да бидете толку добра за да се натпреварувате со неговите сопствени самозадоволувачки вештини. Тоа е како да преземете ролја од Никола Ристановски и да мора да ја одиграте со ист квалитет.

  Но во овој случај дозволено ви е мала имитација. Кажете му на вашето момче дека сакате да гледате како се самозадоволува, дека не ви е чудно тоа, туку напротив секси. Обрнете внимание со која рака го прави тоа, на кои места се фокусира и каде започнува со палецот и показалецот.

  Сместете се во позиција во која ќе можете да го имате истиот фат и започнете:

  Колку да го притискате?

  Тоа е пенис, не цвеќе, па нема да го повредите. Можете и навистина цврсто да притиснете. Вистинската количина на притисок варира од маж до маж.

  Колку да одите надолу-нагоре?

  Со оглед на тоа дека жените се одлични детективи, сигурно забележавте колку тој оди нагоре-надолу. Задржете го истото темпо плус додадете некои игри си кожичката, сигурно ќе добиете плус за иницијативноста.

  Клучот е да се задржите во комфорната зона и да внимавате да не ја истегнете премногу кожата под главата на пенисот што ќе му предизвика болка и ќе го омекне.

  Лубриканти во играта...

  Кога лубрикантите стапуваат во игра ситуацијата е сосема поинаква. Ако купивте лубрикант и ставивте на раката тогаш можете слободно да ја третирате раката како вашата уста или вагина и се што ќе правите него ќе му биде пријатно. Се уште е препорачливо да го имитирате, но тој нема да забележи ако не сте совршени во тоа.

  Колкава брзина е потребна?

  Брзината е важна. Најдобро е да започнете со бавни долги потези и потоа полека да забрзувате се додека се движите во дозволената зона на горе-долу. Со другата рака можете да си играте со неговите тестиси или да му го масирате перинеумот.

  Време е за забава!
   
  На Dejan4o, Lolo5, elenkata20 и 2 други им се допаѓа ова.
 17. kiki.sunshine

  kiki.sunshine Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  30
  Практикуваме.. всушност, најчесто така почнуваме со чинот :D
  Само еднаш сум издржала до крај, јас да му ја завршам целата работа, ама со последните сили хахаха.
  Ама ЗАДОВОЛСТВО ми е да го гледам како тој сам си го прави тоа! Уживам! Посебно во глимасите што ги прави Уффф!!!!! :tmi:
  Толку време сме заедно, и јас неможам да се опуштам така како него и јас сама да се самозадоволувам а тој да гледа... чудно ми е мене.. јас да лежам и работам а он пред мене хахаха НЕ.. најчесто на доги, коа не ме гледа право во очи :$
   
  На Amateur, Lolo5 и elenkata20 им се допаѓа ова.
 18. blabla1

  blabla1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 март 2011
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  имаш рачиња??? :) :rofl:
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Blostur

  Blostur Активен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  5
  Толку добро објаснето што и машко не би објаснило толку добро .. Секоја чест :D
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Festim

  Festim Нов член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  155
  Допаѓања:
  34
  едноставно ние машките уживаме девојките да ни праат handjob а секоја девојка знае тоа како да го напраи ама во комбинација со орален без тоа не
   
  На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.