1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ревлон пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од BellaS, 19 јануари 2015.

  1. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Dali kaj nas ja ima revlon cs vo nijansa 300 golden beige?I koi nijansi gi ima kaj nas od onaa za mrsna koza.
     
  2. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Dali nekoja od vas ja ima koristeno ovaa pudra i za kakva koza e?Sakam da ja poracam od ebay,sto mislite kozmetikata od tamu dali e orginal,dosega nemam poracuvano kozmetika preku internet REVLON-Photoready-Liquid-Makeup-Foundation-2.jpg
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.553
    Допаѓања:
    80.604
    Пол:
    Женски
    Мислам дека нема да ти се допадне ако имаш мрсна кожа, не е наменета за таков тип на кожа. Колку што ме држи сеќавање. :)
     
    На mimi**** му/ѝ се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    @mimi**** оваа пудра е наменета за сува кожа. Има внатре светкави честички.
    Инаку во врска со козметика од ибеј wetnwild , nyx и revlon се оригинал , плус евтини се и нема зашто да се прават копии :D од Ревлон колорстеј што ја имаш дома не си задоволна?
     
    На mimi**** му/ѝ се допаѓа ова.
  5. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Zadovolna sum mnogu i bas zatoa sakav da ja probam i ovaa pudra,a ne bese skapa okolu 8dolari,jas imam suva koza pa moze i nea da ja probam.A tie svetkite mnogu li se poznavaat ili se onaka diskretni samo za sjaj i dali e isto pokrivna kako colorstay?
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски
    @mimi**** пробај ја , еве можеш да ја користиш за ноќни излегувања
    а во врска со тоа дали има светки и какви се имам читано на нет дека е со светкав финиш , но исгурно се некои дискретни светки , јас ја немам пробано :)
     
    На mimi**** му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Salome

    Salome Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јули 2012
    Пораки:
    1.224
    Допаѓања:
    10.291
    Пол:
    Женски
    Тие ''светките'' мислам дека ги викаат фото-честички и на слики лицето ти го прават како фотошопирано.Не е многу покривна пудрата ама ако немаш нешто многу за покриванје, земај ја.:)Остава dewy финиш.Што имам гледано на слики, мене многу ми се допаѓа оваа пудра и каков ефект дава ама штета, јас имам мрсна кожа, па не можам да си дозволам вакви пудри.
    А, со free shipping викаш е 8 долари?Па тоа е многу исплатливо.Тука е поскапа.Де стај линк ако сакаш.:D
     
    На LivingGlam, mimi****, cooll и 2 други им се допаѓа ова.
  8. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Deneska gi razgleduvav nijansite od revlon cs za mrsna koza vo cosmo,zatoa sto ja imam koristeno 180,sega bi sakala da zemam edna nijansa potemna,pa ja razgledav 220 no nekako mi ide na rozevo,a vo cosmo gi nema nijansite 240 i 300!Pa bi sakala da ve prasam za mislenje dali nekoj ja koristi 220 i kakva nijansa e,dali e potemna od 180?I da ne znaete dali nekade gi ima nijansite 240 ili 300?
     
  9. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Od mobilen sum ne mozam da stavam link,na stranata na ebay napisi go imeto na pudrata i ke izleze,ako nemozes da ja najdes koga ke bidam doma ke ti pratam link od laptopot.I da vcera ja gledav,nemase siping i bese okolu 8dolari i nesto
     
    На Salome му/ѝ се допаѓа ова.
  10. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    220 нијансата ти оди накај розево и да потемна е од 180. Нарачај си од ибеј, секако се скоро исти цените. Medium beige ти е убава нијанса и не "удира" накај розево.
    Сликав нешто од залихиве што ги имам дома и приметив дека оваа ревлон medum beige e многѕ слична со макс фактор 75 голден. Броеќи од лево кон десно трета е ревлон, четврта макс фактор. Првата е цц кремата на боржуа најтемната а втората е 320 од ревлон. Да напоменам дека оваа нијанса medium beige е од ревлонот како тегличка што е wipped cream 11637990_10208124041440357_647090137_n.jpg 12312503_10208124041560360_688054893_n.jpg
     
    Последна измена: 27 ноември 2015
    На lal и koritsaki им се допаѓа ова.
  11. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    За 300 не сум сигурна ама за 240 мислам дека ја имам видено по аптекиве , оди по Зегин аптекиве мислам дека некаде ќе ја најдеш. Еве @M.laDy ти даде идеја на ибеј ги има сите нијанси порачај си од таму :)
     
    На lal му/ѝ се допаѓа ова.
  12. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    . Ajde prvin ke pominan do Zegin da vidam,edno e vaka na sliki da se gleda nijansata,drugo e od tester da si probas!Vo koj Zegin da baram?
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  13. mimi****

    mimi**** Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 август 2015
    Пораки:
    603
    Допаѓања:
    3.636
    Пол:
    Женски
    Vo zegin mozes da pobaras bi trebalo da ja ima tamu ama jas kako sto znam vo zegin nemaat testeri,barem vo gradot kade sto jas ziveam,neka me ispravat ako gresam devojkite od sk
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    @lal. Вo секoј зегин нo кaкo штo рече @mimi**** немa вo зегин тестери. Нaјгoлем избoр имaш вo гтц и буњaкoвец:)
     
    На mimi**** му/ѝ се допаѓа ова.
  15. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    Стварно имало некоја нова пудра од ревлон што била во мат шише или е некоја дезинформација? Има некој информации?
     
  16. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    [​IMG]

    мислам дека оваа пудра има мат пакување од Ревлон но не сум ја видела кај нас во продажба. Тука пишува нешто повеќе
    http://cosmetic-candy.com/revlon-colorstay-mineral-mousse-matte-make-up-review/
     
    На M.laDy му/ѝ се допаѓа ова.
  17. CherryBerry

    CherryBerry Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    132
    Девојки ако може мала помош. :) Веројатно нема да бидам во можност да ги пробам тестерите на Revlon ColorStay, а итно ми е, па ако може да ми одговорите околу нијансите би ви била благодарна. На страната findation.com ми испадна дека најмногу ми одговара 110 Ivory, но читајќи ве разбрав дека и 150 Buff е прилично светла, па тоа ме замисли, сепак не сакам да изгледам како дух :lol:. Инаку имам многу бел тен со неутрален накај жолтеникав подтон, сува до комбинирана кожа, до сега ги имам користено Manhattan Powder Mat Make Up - 80 Sand и Bourjois Flower Perfection Youth Extension Foundation - 52 Vanilla. Исто сакам да прашам и дали често се наоѓа Ivory? Ви благодарам :*
     
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.822
    Допаѓања:
    102.690
    Пол:
    Женски

    Шерибери , јас мислам дека оваа Ivory ја нема во Мк. А и некоја нијанса ако ја нема мижеш од ибеј да порачаш. Јас овде во Грција ја имам видено во една парфимерија и е многу светла но со розев подтон. 150 ката јас ја користев и е исто така светла и подтонот е повеќе неутрален накај жолт. И јас ја користам на Буржуа флауер перфекшн 52ката. Оваа 150 сигурно ќе ти одговара.
     
    На CherryBerry му/ѝ се допаѓа ова.
  19. CherryBerry

    CherryBerry Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2010
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    132
    Ти благодарам :)
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  20. lal

    lal Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Zdravo!Bi sakala da prasam dali nekoj znae ovaa nova revlon pudra so spf 15 se razlikuva vo nijansite od starata so spf 6?Zatoa sto sekade testerite se od starata,e sega neznam novite nijansi dali se identicni?