Ревлон пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од BellaS, 19 јануари 2015.

 1. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.684
  Допаѓања:
  74.301
  Пол:
  Женски
  @lal ќе јa oзнaчaм @Mishela нa пoстoт мoже знaе нештo пoвеќе :)
  Истo и @sesilija
   
 2. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  15.300
  Пол:
  Женски
  Која нијанса од Ревлонот одговара со МФ фејсфинити 75 и Боржуа АирМат 03, ако не се лажам @Sexybaby86 ги употребуваше двете:)
   
  На lal му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  3.322
  Допаѓања:
  68.807
  Пол:
  Женски
  @kala21 180, jas taa ja koristev. Inaku, od MF ja koristam 60, ama sega 75 ke ja zemam, nekako 60 mi e malku belicka. A od Bourjois, da, br. 3 ja koristev. 180-kata super ke ti odgovara :)
  P.S. od mob sum, se izvinuvam za lat.
   
  Последна измена: 15 декември 2015
  На lal и kala21 им се допаѓа ова.
 4. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  15.300
  Пол:
  Женски
  Јас ги употребував овие двете што ги спомнав погоре,додека беше попустот во Дм мислев пак да ја земам МФ ама решив за Н.Г. да се почастам со Ревлон нели ред е да се купи нешто:D
  Фала:hug:
   
  На lal и Sexybaby86 им се допаѓа ова.
 5. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  @kala21 Види ја 220 natural Beige доколку ти одговара зашто малку оди накај розево оваа нијанса.
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. CherryBerry

  CherryBerry Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2010
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  73
  Јас да дадам сега една кратка рецензија и да си прашам повторно за совет. :D Изгледа дека сум една од ретките на која не им се погодила, но ете јас веќе избрзав и ја купив хахах. Ја земав 150 buff и во однос на нијансата совршено ми одговара, меѓутоа згрешив што ја земав таа за комбинирана кожа (обично ми е таква кожата,но поради студот ми е посува сега). Кога ги пробав двете ми се допаѓаше текстурата на оваа повеќе,а и нијансата ми изгледаше подобро. Ги испробав на виличната коска што ми беше грешка бидејќи немав баш увид како изгледаат на деловите од лицето што ми се посуви, па затоа денес по првото носење (само со крема како подлога) ми се појави проблем. Прво не е баш lightwear како што пишува, јас се чувствував како да имам гипс на лицето.Во текот на првите три часа ми стоеше како што беше нанесена, но сепак со мало истакнување на сувите делови. Кога се вратив дома по 4 часа забележав дека на делови од брадата,околу носот,над усните ми се избришала, се познаваа некои точки, изразени пори, cakey изглед на поголемиот дел од лицето. Еден збор- катастрофа! Со никоја пудра не ми се случило ова, па ни со Manhattan која е исто потешка. Затоа ќе ве замолам да ми дадете совет околу крема за лице, прајмер, пудра во прав, што и да користите со што би можело да се поправи барем малку ефектов.
   
 7. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  15.300
  Пол:
  Женски
  Уште не сум купила денеска ги споредив во Космо ама 220 ми изгледа доста по светла:?:
   
  На lal му/ѝ се допаѓа ова.
 8. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  @kala21 Тоа и им е недостаток за пудрите ревлон, 220 е светла (барем сега за мене а ја користам 75ката на макс фактор) а следната после нејзе достапна во Македонија е 320 true beige и стварно е темна, а измеѓу нијансите ги нема во Македонија. За нас со среден тен нема друго решение освен да се земе потемна па да се меша со потемна па така да се добие некоја нијанса што одговара.
  Значи доколку не ти одговара 220 единствено решение ти е да ја мешаш со некоја потемна поевтина пудра.
   
  На kala21 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.684
  Допаѓања:
  74.301
  Пол:
  Женски
  @kala21 i @M.laDy нијансата 300 ја имате на ибеј , пудрата е иста цена како и во Мк и ги имате сите нијанси
   
  На M.laDy и kala21 им се допаѓа ова.
 10. kala21

  kala21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2013
  Пораки:
  1.792
  Допаѓања:
  15.300
  Пол:
  Женски
  Ја имам 320 одамна купено и си стои цела може веќе и е поминат рокот премногу е темна,немам време деновиве ќе одам пак следната недела веројатно и ќе ги разгледам подобро.Фала за одговорите:)Ќе ви пишам:hug:
   
  На koritsaki и M.laDy им се допаѓа ова.
 11. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  @koritsaki Јас знам и имам нарачано друга од ревлон ама заборавив да спомнам за ибеј. Таму има избор и за тие со среден тен :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lal

  lal Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  20
  I jas sega ja koristam 75 od maxfactor facefiniti i sega sakam od revlon da zemam,koja nijansa odgovara?
   
 13. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Девојки јас имам комбинирана кожа, мрсна ми е кај носот, челото и брадата, а образите ми се нормални. Ќе ми одговара оваа на Ревлон за мрсна кожа?
   
 14. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.671
  Допаѓања:
  37.069
  На koritsaki и kjukli им се допаѓа ова.
 15. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Фала ти @Rose96 :D Гледам сите сте задоволни, па да ја пробам и јас.
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.859
  Допаѓања:
  106.007
  Пол:
  Женски
  И мене ми е мрсна таму и ревлон најмногу ми одговара.
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.671
  Допаѓања:
  37.069
  Девојки конечно Ревлон со пумпица и во Македонија! :party: 10152402_588466417975034_5054741968959275325_n.jpg
   
  На papillonP, macka91, Artemission и 16 други им се допаѓа ова.
 18. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.129
  Допаѓања:
  29.020
  Пол:
  Женски
  Таман се спремав да ја купам деновиве Ревлонов :D
  Ја има веке со пумпица во продажба или сега ке ја донесат :wasntme:
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.671
  Допаѓања:
  37.069
  @anastasijaki На официјалната страна објавиле дека ја има, би требало да ја има во продажба. :)
   
  На anastasijaki му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.859
  Допаѓања:
  106.007
  Пол:
  Женски
  Ќе си купам уште една со пумпица.