Ревлон пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од BellaS, 19 јануари 2015.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.903
  Допаѓања:
  106.359
  Пол:
  Женски
  220 natural beige одговара за оние со среден тен. Мене ми одговара одлично.
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  74.538
  Пол:
  Женски
  Уууууу жениии кaкo ме изрaдувaвтееее!! Тaмaн се спремaм и тaкa дa јa купaм. Кaжувaјте кaде јa имa и рaзликaтa е сaмo вo пумпицaтa или?
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  31.086
  Пол:
  Женски
  Да ја дотрошам оваа што ја купив скоро и со задоволство ја купувам оваа со пумпица.
  Само кажете кај ја има :)
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 4. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  Off jas mislev 180 e za sreden ten , jas ke ja zemam od zegin bidejki nema testeri me zamisli sega a vo mojot grad ja nemat vo parfemeriite .... se mislam sega izmegu 180 i 220 ....
   
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  74.538
  Пол:
  Женски
  Сегa ги прaшaв oвие oд Ревлoн, некaде вo 2016 гoд е плaнирaнo дa јa дoнесaт пудрaтa сo пумпицa. Сегa зa сегa јa немa. Јaс ќе oдaм денoвиве вo кoсмo и зегин и ќе прaшaм
   
 6. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Еј супер што ќе ја има со пумпица :party: Добро што не земав, зегинци немаа тестери кај нас па одложив малце со купувањето, среќа у несреќа работава :lol:
  Туку девојки, ми треба малку помош. Според рецензиите на нет (оти до тестер не успеав да дојдам) мислам дека нијансата Buff 150 би ми била најсоодветна, но сепак да се консултирам прво. Вака, од MaxFactor lasting ја имам 101 ivory beige ама таа ми е светла, додека Менхетен црната ми е 80 sand и таа ми е најтаман. Дали Buff нијансата би ми одговарала според ова, светол тен, блед, штознам како да го опишам :?:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.903
  Допаѓања:
  106.359
  Пол:
  Женски
  Па коритсаки ја има 150 buff мислам, ако си светла ќе ти одговара.
   
  На koritsaki и MiloMalo им се допаѓа ова.
 8. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  Kazi koi pudri gi imas koristeno i koja brojka ti odgovara od niv,ako imam koristeno nekoja od tie pudri ke ti kazam koja brojka ke ti odgovara,jas ja koristam 180,a imam sreden ten
   
 9. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  74.538
  Пол:
  Женски
  @MiloMalo
  Јaс јa имaм кoристенo oвaa нијaнсa oд Менхетен и сегa нa Ревлoн 150 buff супер ми е нијaнсaтa :) рaзгледaј и спoреди нa гугл нијaнси oд сите три пудри тaкa нaјубaвo ќе знaеш :)
   
  На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Значи нема утка, супер :party:. Фала многу :*
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.903
  Допаѓања:
  106.359
  Пол:
  Женски
  Јас се водев спрема ова кога ја зедов, дефинитивно 150 е светла, а 220 ми се чини ко за среден тен.
  [​IMG]
   
  На toogood, anakonda88 и MiloMalo им се допаѓа ова.
 12. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  Maxfactor FaceFinity all day Flawless 3 in 1 , spf 20 , golden75 ,
   
 13. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  200 mi se cinit deka ke e sovrsena za mene , a kade e 180 ?
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.903
  Допаѓања:
  106.359
  Пол:
  Женски
  Јас мислам дека 660 deep ќе ти одговара, ако се водиме спрема Макс фактор, ако сакаш посветла од неа една нијанса тогаш medium deep.
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. MiloMalo

  MiloMalo Популарен член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  2.914
  Пол:
  Женски
  Мхм, таа е готово @buba4e89 . Инаку на еден блог видов оваа верзија со пумпица уште во јули 2013 ја имало :o еве во спојлер, Едит, видов и на yt и на неколку други места дека од поодамна ја има, а кај нас тек сега ја презентираат ко нова...
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.903
  Допаѓања:
  106.359
  Пол:
  Женски
  @anakonda88 правев споредба меѓу макс факторот 75 и на гугл ми излезе темна и барав таква да ти помогнам, во случај да грешам еве овде ги има нијансите. На слика е едно,подруго е во живо.
  [​IMG]
  @MiloMalo па ние сме години наназад во се, а не па во пудри. :rofl:
   
  На anakonda88 и MiloMalo им се допаѓа ова.
 17. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  Ja nemam koristeno ovaa pudra sega gi poglednav nijansite na google i definitivno 180 ke ti bide svetla,najdobra bi ti bila200
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.702
  Допаѓања:
  74.538
  Пол:
  Женски
  200 мислaм јa немa вo мк aмa мoжеш oд нет дa јa пoрaчaш :)
   
 19. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  leleee toa sto mi treba :/
   
 20. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  Mozes da ja probas 220 na tester,tamu kaj sto ja ima,pa ke ja kupis od zegin;)
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.