Ревлон пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од BellaS, 19 јануари 2015.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.859
  Допаѓања:
  106.007
  Пол:
  Женски
  И јас мислам дека 220 ќе ти одговара.
   
 2. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  dan mi izgleda kako pasteta na licevo? patem koj broj ti go koristis ?
   
 3. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  vo mojot grad samo vo zegin ima
   
 4. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  Buba4e koristi 220pogore ima pisano
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.859
  Допаѓања:
  106.007
  Пол:
  Женски
  Па 220. Абе пробај тестер, на врат стави или директно малку на лице и види која ти одговара таа. Пробај во Космо тестер, а од Зегин земи ја.
   
  На anakonda88 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  5.055
  Пол:
  Женски
  Ако во сте од Тетово, тестери имаат во парфимеријата Версаче. Не сум била во магацинот, може и таму има, но сум 100% сигурна за во парфимеријата. Јас од таму ја зедов и кога ја прашав продавачката дали имаат тестери на Ревлон женава ги извади од под каса, таму ги кријат :D
   
  На anakonda88, IronLady и Sky-butterfly им се допаѓа ова.
 7. Elaria

  Elaria Активен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2015
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  182
  Пол:
  Женски
  Девојки, веќе еднаш ја постирав странава, ама еве пак http://findation.com/ ; значи внесуваш која марка и број пудра користиш, и веднаш ти дава кој број од друга марка ти одговара.
  @MiloMalo , според таа страна, на Manhattan 80 Sand, од Revlon одговара 180 Sand Beige.
   
  На MiloMalo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  31.086
  Пол:
  Женски
  Деееииии, не ни ми текнало на памет да прашам таму.
  Најнајмногу ти благодарам за информацијава :hug:
  Баш ме изненади :dance::lol:
   
 9. kanella

  kanella Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2015
  Пораки:
  489
  Допаѓања:
  5.055
  Пол:
  Женски
  Нема на што. А уште посмешно е што не ти ни даваат да ги допреш тестерите, тие ти ставаат на рака да пробаш :D Количински, за цело лице да го нашлакаш. :tmi:
   
 10. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.684
  Допаѓања:
  74.299
  Пол:
  Женски
  Јaс вчерa си јa земaв Ревлoнoт 150кaтa oд Зегин вo гтц, првo бев вo кoсмo нo 180кaтa темнa ми е 100% a oвaa нијaнсaтa штo јa купив ептен ми е пoгoденa :)
  Прoизвoдствoтo е 05.2015 гoдинa
  Инaку кoгa јa oтвoрив мирисoт е прoменет нa пoдoбрo, минaтиoт пaт мирисaше нa вoдени бoи сегa скoрo и дa немa мирис, дaли тaкa ми се чини, незнaм. :D
   
  На crazylady, MiloMalo, Elaria и 2 други им се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.859
  Допаѓања:
  106.007
  Пол:
  Женски
  Мило ми е што си ја нашла соодветната нијанса.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.257
  Да знаете само дека 220ката мава маалку на розево, да не ви смета тоа доколку имате жолт тен.
  Јас сега планирам да ја земам нијансата 180 бидејќи 200 ја нема, а не сум тип што обожава да порачува работи онлајн, сакам да видам, да опипам, да пробам...
   
 13. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.129
  Допаѓања:
  29.020
  Пол:
  Женски
  Кај нас најсветла е 150ка така? Посветла нема?
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.859
  Допаѓања:
  106.007
  Пол:
  Женски
  Да, мава на розево ама убаво легнува на оние со среден тен.
   
 15. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  Ја има во сите градови по зегин аптеките или не? Не сум од скопје, а и ризично ми е да порачувам преку други да ми ја купат, ќе сакам да си пробам само тестерче. А баш ме заинтересиравте за пудрата...
  :?:
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.684
  Допаѓања:
  74.299
  Пол:
  Женски

  Jenniffer би требaлo вo секoј зегин дa јa имa, нo тестери немa пo aптеките, сaмo вo кoсмo имa
   
  На Jenniffer му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.406
  Пол:
  Женски
  А во зегин е поскапа за разлика од другите места кај што се продава нели?
   
 18. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.634
  Пол:
  Женски
  Ne poevtina e 749
   
  На mssuniquee, koritsaki и Jenniffer им се допаѓа ова.
 19. anakonda88

  anakonda88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2010
  Пораки:
  2.598
  Допаѓања:
  4.471
  Пол:
  Женски
  да си жива и здрава за страницава што ми ја кажа , според ова 220 од ревлонот би ми одговарал
   
  На Elaria му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Rirri

  Rirri Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2011
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  179
  Девојки колку пари е Revlon Color stay за комбинирана/мрсна кожа ??