Ревлон пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од BellaS, 19 јануари 2015.

 1. IronLady

  IronLady Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2014
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  31.086
  Пол:
  Женски
  ^ Во космо е 850-860 ден (таму имаш и тестери, да видиш која нијанса ќе ти стои).
  Додека во Зегин е 749 ден, но нема тестери да испробаш.
  Можеш да си одиш во космо, да видиш нијанса, па во зегин да си ја земеш ^^
   
  На koritsaki и Rirri им се допаѓа ова.
 2. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  61.585
  Пол:
  Женски
  Девојки во мк кои нијанси ги има?
  Ја земав пред два месеци но ја утнав нијансата, пред некоја недела барав за да земам нова и ми понудија 150,180,220,280 ,330 само овие нијанси као демек ги имале и низ цела мк биле исти.
  Мене 220 ми е малку светла.
  Мислам дека 240 ќе ми е таман. Денес сакав да ја земам од зегин кај нас во охрид ја немаше. Па каде можам да најдам 240 од оваа пудра.
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.683
  Допаѓања:
  74.293
  Пол:
  Женски
  Лoвми пoрaчaј јa oд ebay истa ценa е тaму кaкo и вo мк a сите нијaнси ги имa :)
   
  На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  61.585
  Пол:
  Женски
  Сега вратив низ стр и видов така било немале средни нијанси.
  Чекањето многу ми кочи иначе ќе ја нарачав. Фала ти.
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.683
  Допаѓања:
  74.293
  Пол:
  Женски
  На lovemme му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LaraSolare

  LaraSolare Популарен член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2013
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  6.609
  Пол:
  Женски
  Девојки само што прочитав на еден американски блог дека почнале да произведуваат нови тубички со пумпа за Ревлонот и дека старата формула од 2013 која ја сменија во однос на spf и покривност е повторно вратена(не знам ова колку е точно ама ако е мноооогу сум среќна,старата покривност беше многу подобра) :)
   
  На senza.parole, Marinelce92, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.618
  Допаѓања:
  1.069
  Дали пудрата Colorstay е за помлада или позрела кожа? Да не е многу тешка?
   
 8. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.572
  Допаѓања:
  26.162
  Пол:
  Женски
  200 nijansata ja ima vo Cosmo CityMall , pred nekoj den ja kupiv :)
   
 9. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.257
  Ама за каков тип на кожа?
  За сува одамна ја има нијансата 200, проблемот е кај онаа за мрсна кожа.
   
  На mssuniquee му/ѝ се допаѓа ова.
 10. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  10.748
  Пол:
  Женски
  Smrt mi e koga treba da biram pudra,nikako da pogodam nijansa,ili mi e bela ili mi dvoi.denes zedov revlon colorstay 180,tamu probav tester ama imav staveno pudra od doma i sea mi e strav da si ja probam,da nesum utnala kako i obicno.nekoj ako koristi 180ka zbor dva da pise za nijansata kako sto??^_^:drunk::rofl:
   
  На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
 11. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.927
  Допаѓања:
  13.927
  Пол:
  Женски
  За мрсна нијансата 200 ја видов во Зегин кај Веро-Аеродром пред 3-4 дена, така да ја има сигурно. Ден пред тоа прашував во Зегин Сити Мол, им беше потрошена таму.
   
  На sesilija му/ѝ се допаѓа ова.
 12. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.927
  Допаѓања:
  13.927
  Пол:
  Женски
  Јас ја имам, презадоволна сум. Инаку мене тенот ми одговара на Bourjois 52, Loreal infallible Matte 11 Vanilla, значи светла сум ама не од ептен најсветлите :) Ревлон 150 ми е пресветла на пример. Еве ти ја за споредба со Loreal infallible Matte 11 Vanilla, Ревлонот е од десно.
  [​IMG]
   
  На koritsaki и bella.s им се допаѓа ова.
 13. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  10.748
  Пол:
  Женски
  Ke ja probam utre ke vidam na sto sum,ovde nekoj kaza bila zolta kako morkov pa toa se mislev.:Dtnx,lollysky:handshake:
   
  На LollySky му/ѝ се допаѓа ова.
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.858
  Допаѓања:
  106.006
  Пол:
  Женски
  Стигнаа тие со пумпички ?
   
  На glosipgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 15. LollySky

  LollySky Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јануари 2016
  Пораки:
  2.927
  Допаѓања:
  13.927
  Пол:
  Женски
  Во Космо има акција, со секоја купена Ревлон пудра даваат подарок некој друг производ од ревлон, кармин, сенки, молив, зависи што имаат на залиха во моментот. Таму Ревлон е 870 денари.
   
  На Rose96, koritsaki, AnaKarenina и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. bella.s

  bella.s Популарен член

  Се зачлени на:
  27 август 2013
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  10.748
  Пол:
  Женски
  Jas iskreno ocekuvav pogolema pokrivnosr od revlonot,a mi doaga kako bb krema.dodusa samo 2,3 pati staviv dosega onaka brzinski.teksturata mi se dopaga,lesna e ubavo se nanesuva,ne mi dvoi,sto mi e bitno.uste da bese malku po pokrivna,super,ama toa e.
   
 17. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Од пудрите наменети за масна кожа, дали 240 е многу потемна од 220 и дали удира на розево или жолто? :)
   
 18. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  887
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  @Bloom19 Кај нас ја нема 240 па тешко дека некој ќе знае каква е. Ја користев друга верзија од ревлон со име medium beige и ако е истата нијанса тогаш оваа ми е некако неутрална и одговара за среден тен.
   
 19. Bloom19

  Bloom19 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2015
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Јас мислев дека ја има тука. ;( Чим ја нема, која е следна после 220, што е потемна?
   
 20. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.683
  Допаѓања:
  74.293
  Пол:
  Женски
  @Bloom19 , ако нема некоја нијанса што ти треба порачај си ја од ибеј