Ревлон пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од BellaS, 19 јануари 2015.

 1. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Повлечени се и во Cosmo :(
   
 2. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.473
  Допаѓања:
  3.780
  Пол:
  Женски
  Ја најдов во Зегин кај железничка. Само што си ја утнав нијансата, па морав да ја мешам.
   
 3. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Ја има уште? Зашто секаде ја барав и не ја најдов :(
   
 4. Giovanna

  Giovanna Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  1.184
  Допаѓања:
  7.111
  Јас пред една недела купив во Зегин ГТЦ и тоа на попуст. Не ми спомнаа ништо за повлекување :?:
   
 5. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Јас денес во Куманово ја барав, ми кажаа дека ја повлекле.
  Фала, ќе побарам таму.
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.193
  Допаѓања:
  74.711
  Пол:
  Женски
  Ревлон Колорстеј доби ново пакување неодамна (мал редизајн на шишето), па затоа веројатно ја нема старата верзија.

  Белким ќе продолжат да ја увезуваат како и досега, најдобра пудра на сите времиња ми е.
   
  На Sleepy, buba4e89, Noemi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Ја има во Зегин, ново пакување. 540 ја земав :)
   
  На duffi и Mishela им се допаѓа ова.
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.193
  Допаѓања:
  74.711
  Пол:
  Женски
  Да не случајно знаеш до кога им е на акција? Да побрзам ако е до крајот на неделава. :)
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Да не те излажам, не сум сигурна, но мислам дека е до крајот на месецот.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.193
  Допаѓања:
  74.711
  Пол:
  Женски
  Фала ти, ајде утре ќе проверам па може и ќе имам среќа да ја уловам.
   
  На QueenBeyonce и duffi им се допаѓа ова.
 11. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.742
  Допаѓања:
  119.126
  Пиши ни да знаеме.
  Ја земав МФ Фејсфинити ама не сум нешто посебно задоволна. Ревлон ми е подобра.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.193
  Допаѓања:
  74.711
  Пол:
  Женски
  Не ми одговара ни мене таа од МФ и ич не ја сакам, немаше ни добра нијанса за мене и ја баталив.
  Ревлон си е Ревлон, белким не е сменета формулата нешто многу, тоа повеќе ме секира. Ќе пишам утре.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 13. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  9.742
  Допаѓања:
  119.126
  Се надевам не. Оти и мене совршена ми е. Не знам оти ја сменив. Читав позитивни коментари за МФ и ајде.
  А и нијансата ми лежи. Ама ми ги истакнува ептен сувите делови. Плус магично ми испарува од лицето по само неколку часа.

  Од друга страна ,додека ми е свежа нанесена дава баш убав природен изглед на лицето и не е тешка.

  Ама Ревлон си е Ревлон, не ја менувам повеќе. И скоро на пола е со цена кога е на акција.
   
  На mal.ecka и Mishela им се допаѓа ова.
 14. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.193
  Допаѓања:
  74.711
  Пол:
  Женски
  Мене за едно половина час по нанесувањето ми "испливува" на површина пудрата од МФ и ептен лошо изгледа, како растечена торта, а не ни ставам нешто многу пудра. Затоа си кажав, никогаш повеќе пудра од Макс Фактор.

  Инаку не ја најдов Ревлон во најблискиот Зегин, поточно ја немаше мојата нијанса. Таа е цената и до утре е на попуст.
  После ако не ме мрзи ќе отидам до друг Зегин, ако не ќе чекам друга акција.
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Знам некој беше загрижен дали новата Ревлон се разликува нешто од старата. Ја земав истата нијанса (220 за комбинирана) и малку е потемна(минимално). Освен тоа, нема друга разлика. :)
   
  На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Elena1001

  Elena1001 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2016
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  1.469
  Пол:
  Женски
  Да не е пожолта од претходно.
  Каде би можеле да се најдат тестери од новата ревлон.
  Јас користам 180 ама за нијанса ми е светла а сакам пожолт подтон да има. Може со новава ќе ми се погоди.
   
 17. QueenBeyonce

  QueenBeyonce Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2014
  Пораки:
  164
  Допаѓања:
  567
  Пол:
  Женски
  Нее, не е пожолта.
  Не знам колку може да се забележи разликата на сликата, ама деф не удира на жолто.
   

  Прикачени фајлови:

  На Elena1001 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.351
  Допаѓања:
  4.897
  Новиот Ревлон е сеуште 549ден во Зегин(проверено во провинција ја земав денес) за кој не стигнал да си го купи.
  Препакувањево жива смешка, сменета бојата на капачето и бојата на фонтот на шишето :D
  Само формулата да не ја уништат, 7/8години сум претплатена на неа. ]:)