1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Револуција (Revolution)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од unconditionaLove, 31 октомври 2012.

 1. unconditionaLove

  unconditionaLove Активен член

  Се зачлени на:
  8 април 2012
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  9
  Незнам колку од вас слушнале за оваа серија, бидејќи е прилично нова, имаат излезено само 6 епизоди досега ( секоја недела излегува по една епизода). Приказната почнува со тоа што во целиот свет снемува електрична енергија..авионите паѓаат од небото, болниците затвораат, не постои веке никакво средство за комуникација, фамилиите кои биле во различни градови, држави остануваат разделени,никој повеќе на никого не верува, луѓето почнуваат да се убиваат помеѓу себе, се со една цел...да преживеат..
  Наводно никој не ја знае причината за тоа, лугето се приморани да се навикнат на таквиот начин на живот па така поминуваат цели 15 години живеејќи без електрична струја...
  Серијата е посебно фокусирана на едно семејство,каде таткото Бен наводно ја знае причината за т.н. "помрачување" , кој има некаков вид на усб, со помош на кое би се вратила енергијата...
  Не би сакала нешто повеќе да откријам, серијава вреди да се гледа, еве и линк ако сакате да видите трејлер ;) :rock:
  http://www.youtube.com/watch?v=JwfCRAtkYEI

  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. AngeliMakedonija

  AngeliMakedonija Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  13
  Не сакав да ја гледам, бидејќи мислев дека е слична како Тера Нова, од која се откажав по првата епизода. Ја погледнав Revolution и одлична е! Ги изгледав сите епизоди што излегле, следната во март излегува. :@
   
 3. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Ми ја препорачаа серијава за гледање и имам намера да ја изгледам.
  Е сега... проблемот е што не можам да ја симнам !?
   
 4. Sara123

  Sara123 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2011
  Пораки:
  3.278
  Допаѓања:
  2.299
  Пол:
  Женски
  Почнав да ја гледам, премногу ми се допадна.
  Уште малку ќе ја изгледам првата сезона. :)