1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ред хот чили пепрс (Red Hot Chili Peppers)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од avriill, 10 мај 2011.

 1. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Ред хот чили пеперс е калифорниска рок група. Почнале како панкери, но со време преминувале на побавен звук со мешање на панкот и алтернативниот рок и со фанк басот направиле нов стил - фанк панк. Групата била проводник во панк рок почетоците на крајот на 80-тите и почетокот на 90тите. Пеперси направиле чекор понатаму во внесувањето на елементи од блуз, психоделичен рок и ска во нивната музика. До денеска продале преку 50 милиони албуми ширум светот, освоиле многу награди и неколку пати биле прогласени за најдобар концертен бенд на светот.


  Мислам дека нема ваква тема.
  А сега, што мислите за групава?
  Дали ви се допаѓаат дечките а и музиката..?
  Мене ми се омилена групааа! Ги обожавам! Особено Ентони, мн.ми се допаѓа. :* :inlove:
   
 2. HeartlySmile

  HeartlySmile Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2011
  Пораки:
  160
  Допаѓања:
  50
  ГИ ОБОЖАВААММ(музиката,текстовите,поракатаа....се)
  Суперр сее! :clap:
  ова беше првата песна што ја слушнав од нивв... :*
  http://www.youtube.com/watch?v=2N1XbKHNH7Y
   
 3. sweety-m

  sweety-m Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2011
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  52
  Едноставно ги обожавам :inlove:
  сите песни му се добри и некако ме релаксираат и ме прават среќна..
  една од моите омилени песни
  http://www.youtube.com/watch?v=4x23l6BGu3w :inlove:
   
 4. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
 5. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.729
  Допаѓања:
  7.096
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  Ентони е легенда. Делото е незаборавно.

  Нема многу вакви бендови во денешницава. Повеќето се педе*чиња со гитара во рака што лупаат со неа во ѕид.
  Ги обожавам, им се клањам.
  Омилен албум Californication. Преку него се запонав со бендот.
  Blood Sugar Sex Magik е лудило. :x
  Омилена песна? Хмм..Under the bridge, Tell me baby, Dani California. :)
   
 7. hey.you

  hey.you Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2011
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  18
 8. innablood

  innablood Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  788
  Допаѓања:
  1.324
  На musicgirl55 и Beauchamp им се допаѓа ова.
 9. avriill

  avriill Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 март 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  16
  Пол:
  Женски
  Сега на 30.Август новиот албум ќе пристигне!
   
 10. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  Gi obozavam omilena pesna mi e can't stop :rock: :rock:
   
 11. Domino

  Domino Популарен член

  Се зачлени на:
  15 ноември 2010
  Пораки:
  971
  Допаѓања:
  1.037
  Леле, не знам зошто ама не ги сакам. Претпоставувам дека песните се добри, ама просто при спомнувањето на нивното име ми се врзува чвор во стомакот :puke:
  Немам ништо против нив, навистина но претпоставувам дека се едни од оние работи во животот кој ти се антипатични без причина. :|
   
 12. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Почитувам, многу.
  Омилени песни - Can't stop, дефинитивно.
  И последно време, кога незнам што да слушам..приметив дека изборот паѓа на нив.
  Одлични се.
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Belisima

  Belisima Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2010
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  26
  Ги обожавам стварно се супер :inlove:
   
 14. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.607
  Пол:
  Женски
  ги обожавам!!!!!! :inlove: еден од моите омилени бендови :)
  многу песни им сакам,посебнo by the way,around the world,the zephyr song,the adventures of rain dance maggie,dani california.. и уште многу! :D ;)
   
 15. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.611
  Допаѓања:
  23.199
  Пол:
  Женски
  Не ми се на врвот меѓу омилените бендови, ама секако дека се тука негаде. Не само што ми одговара типот на музика, туку и сентиментално сум поврзана со нивната, со нив почнав да слушам таков тип.
  Имам многу, многу омилени, ама:
  http://www.youtube.com/watch?v=mvAn8PzM-c8
  и
  http://www.youtube.com/watch?v=ZKapVmknD74
  Овие две ми се врв.
   
  На L-enna му/ѝ се допаѓа ова.
 16. lovemebaby

  lovemebaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 август 2011
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  174
  Не дека ги слушам нон-стоп али има неколку песни што ги сакам најј и многу ги слушам, се истите.Califoniation,By the way,Under the bridge,Тhе Adventures of raindance Maggie,Snow,Otherside овие ги знам само :$
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.639
  Допаѓања:
  80.775
  Пол:
  Женски
  Значи не можам да се воздржам и да не чкртнам некое зборче за РедХот - омилени ми се, најомилени и повеќе од тоа - ако има, де.
  Прв пат ги слушнав во 6то одделение, ја даваа Give it away на Vh1 и интересен ми се виде спотот, ама не ги ставив многу при срце.
  Ги сакам многу, ептен ми годат во комбинација со утринското кафе, попладневната дремка и све по списак. Значи ко зараза ми се - не минува ден да не си ја ислушам плејлистата од РХЧП, дури и ме будат секој ден со новата песна од летово.
  Пријатно ме изненадија со новиот албум, во главно ми се допаѓаат повеќето песни и уште сум во фаза на анализирање на оние кои не ми се слушани, ама нема да го сменам мислењето, њет, ауф кајнем фал.

  http://www.youtube.com/watch?v=RtBbinpK5XI
  http://www.youtube.com/watch?v=GLvohMXgcBo
  http://www.youtube.com/watch?v=JnfyjwChuNU

  ... и да не ги редам сите други, многу ќе бидам досадна.
   
 18. Towelie

  Towelie Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2011
  Пораки:
  517
  Допаѓања:
  688
  Една од моите најомилени групи,првото музичко цеде што го купив беше нивниот албум By The Way кога бев 4то одделение,или 5то,и го прегорев од слушање со години. Ми се сфиѓа тоа што направија одличен камбек а сепак го задржаа оној стил на постарите песни. Омилени песни од нив:Californication,Around The World,Cabron,Dani California и Can't stop.
   
 19. evelyn993

  evelyn993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2011
  Пораки:
  488
  Допаѓања:
  314
 20. cupcake27a

  cupcake27a Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  21
  им слушам некои песни, што ми се свиѓаат и ми се интересни. слушам рок али не сум многу по фанк-рокот. последниов албум им беше ок ,онака само тхе адвентурес оф раинданце меггие ми се свиѓаше