1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Ред хот чили пепрс (Red Hot Chili Peppers)

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од avriill, 10 мај 2011.

 1. simona-i

  simona-i Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 април 2012
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  30
  СИТЕ ПЕСНИ МИ СЕ ОМИЛЕНИИИИИИ !! P.S. веќе неколку години рингтон на телефонот ми е Otherside :P
   
 2. hunny20

  hunny20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 декември 2010
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  83
  Кои феминки сакаат да се организираме сега на 1 Септември за на ред хот концертот да идеме ...пишете ако некој е за.. :D
   
 3. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.264
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.904
  Предобар бенд. Омилен ми е Џон Фрушанте, иако повеќе не е дел од бендот. Посебно ми се допаѓа неговата соло работа и песните со Џош Клингхофер, ама да не забегувам од темата.

  Имам повеќе омилени песни, ама најомилена ми е Otherside. Песната за мене е совршенство, нешто најдобро од нив. Така и ми ѕвони телефонот, па понекогаш од што ми е убаво слушајќи ја песната заборавам да се јавам. Други поомилени ми се I could have lied, By the way, Coffee Shop, Can't stop. Еден од најдобрите бендови од Америка дефинитивно.
   
 5. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.027
  Голем фан на РХЧП сум,значи ги обожавам најмногу,во септември одам на концертот во Софија.Ги прочитав сите постови и сфатив дека всушност сите вие ги знаете нивните најпознати песни.Можеби би требало да ги преслушате постарите албуми па да видите колку се навистина добри и колку квалитетни песни имаат.Не можам да ги сфатам тинејџерите што слушаат Џастин Бибер и други што имаат буквално смешни текстови..Жално
   
 6. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Супер ми се,баш онака фенси.Си ги сакам :)
  Омилени ми се: Dani California,Californication,Soul to squeeze,Otherside,Scar Tissue,Under the bridge и др...
   
 7. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
  Многу ги сакам,имам и многу цедиња од нив,сум им била и на концерт дури... Најомилени песни ми се Dani California,The advntures of raindance maggie,Under the bridge,Californication :)
   
 8. rhcpfan

  rhcpfan Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2011
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  1.027
  Ања кај си била на концерт? Јас едвај чекам да одам во Софија :)
   
 9. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.318
  Допаѓања:
  16.771
  Сум ги слушала, пошо брат ми ги пуштал. Искрено не сум ни знаела дека тие песни се од нив.
  Ама сега ете така ги слушам, премногу ми се свиѓа мелодијата на Otherside и Snow. :)
   
 10. Bellatrix

  Bellatrix Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2012
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  26
  Ги обожавам!!
  Има некоја од вас што ќе оди на концертот во Софија? :)
   
 11. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.176
  Едни од најомилените ми се :)
  Ептен ги обожавам,сакав да одам на концертот во софија ама неможам :( :inlove:
   
 12. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  12.246
  Red Hot Chili Peppers се мојот омилен бенд. Беа првиот (асален) бенд кој почнав да го слушам уште во петто одделение (претходно слушав поп, Бритни, Шаќири, Мадони и остала компанија :D), и можам слободно да речам дека ме воведоа во тој жанр, кој денес ми е омилен, рок музиката.
  Во некои периоди ги слушав постојано, во некои помалку, но никогаш не престанав целосно да ги слушам, што се има случено со други бендови. Успеаа да одржат некоја константа низ годините и пораснав со нив, колку и клише ова да звучи :)

  Првата песна што ја слушнав од нив беше Give It Away. Омилен албум ми е By The Way. Омилена песна, не само од нив, туку и на сите времиња, ми е Otherside. Има некоја тажна нишка во песната, начинот на којшто Ентони ги пее стиховите, секогаш ме растажува.

  Ако почнам да ставам линкови од омилени песни ќе ја бомбардирам цела страна :D Дел од нив: Knock Me Down, Breaking The Girl, Scar Tissue, Fortune Faded, Tear, This Is The Place, I Could Die For You, Road Trippin', Wet Sand, Hey, So Much I, She Looks To Me - in no particular order :)

  Од последниот албум сум мааалку разочарана. Stadium Arcadium беше далеку подобар, но од друга страна мило ми е што извадија нов албум.

  Никогаш не сум го сакала 1ви септември, ама овој со душа го чекам! Ги пропуштив на Грин Фестот во Србија пред неколку години, ама овојпат ќе одам. Многу ќе одам! :D

  Ај една за крај :D

  http://www.youtube.com/watch?v=v-nNksBWxNI
   
  На Miss-Angie92, Mishela и L-enna им се допаѓа ова.
 13. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Охх,ги мразам.Незнам како можете да слушате вакво нешто?Треба да слушнете нешто од денешните пеачи а не овие пред сто години -.-
   
 14. Lov3

  Lov3 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2010
  Пораки:
  774
  Допаѓања:
  1.886
  [​IMG]
   
  На A.Fenty, Cacy, rhcpfan и 3 други им се допаѓа ова.
 15. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.318
  Допаѓања:
  16.771
  Ако мислиш дека Слаткар и Виктор4е се подобри од овие, гадно си се заебала. ;)
   
  На simon4etooo му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Нее недај боже нив да ги сакам...Но сватете овие се ретардирани појма немаат од пеење.
   
 17. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  Уште да можеш :)За неколку години сите ке бидат вакви :*
   
 18. pamelche

  pamelche Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  5.318
  Допаѓања:
  16.771
  Кај си земаш за право да кажуваш дека немат појма од пеење, олади молим те.
   
  На A.Fenty му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Elika

  Elika Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  141
  Допаѓања:
  46
  За мене незнаат...
   
 20. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  А кој знае жити се‘? |(