1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Резолуција 1325

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Feminist20, 17 септември 2019.

 1. Feminist20

  Feminist20 Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2019
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  3
  Што мислите за оваа резолуција, односно што мислите за учеството на жените во процесите на сочувување на мирот и безбедноста? Дали правите дискриминација поради полот? Дали сметате дека можиме да ги смениме традиционалните вредности, ставови како и самата свест на луѓето при гледањето на работи поврзани со полот?