Резолуција 1325

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Feminist20, 17 септември 2019.

 1. Feminist20

  Feminist20 Активен член

  Се зачлени на:
  28 август 2019
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  5
  Што мислите за оваа резолуција, односно што мислите за учеството на жените во процесите на сочувување на мирот и безбедноста? Дали правите дискриминација поради полот? Дали сметате дека можиме да ги смениме традиционалните вредности, ставови како и самата свест на луѓето при гледањето на работи поврзани со полот?