Резултати од УН диета

Дискусија во 'Диети' започната од edno.devojce, 12 август 2014.

 1. edno.devojce

  edno.devojce Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  6
  Драги феминки, Ве разбирам комплетно за вашето придржување, а воедно и пишување кој што јаде и кој ден ја држи диетата на Обединетите нации, но би сакала во оваа тема да се задржиме на резултатите колку симнати килограми имате за месец дена, два, три... Тоа е многу повеќе мотивирачко отколку кој што јаде во текот на денот. Тоа е пропишано во самата диета. Со сета моја почит, благодарам.
   
  На anakonda88, 1mama и okcenzi им се допаѓа ова.
 2. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.513
  SAMO REZULTATI OD UN-DIETA

  Темава ти е одлична, но мораш да го преправиш текстот во кирилица
   
 3. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  САМО РЕЗУЛТАТИ ОД УН-ДИЕТА

  Јас пак мислам дека темава е вишок штом веќе има тема за УН диета. Не верувам дека модераторите ќе ја остават и оваа. А и горе-доле намената е иста, не гледам зашто да се пишуваат исти работи во различни теми, место најпрактично на едно место. :)
   
 4. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.513
  САМО РЕЗУЛТАТИ ОД УН-ДИЕТА

  Мила јас мислам дека темава е одлична.
  Тука секоја феминка, која ја држи/ла дитетата да може само да ги пише резултатите, значи колку кг и за колку време. Темата на Ун веке е непрегледна и има преголем бр на страни и многу објаснувања. Овде е конкретно само за резултати.
   
 5. lovely-pretty-girl

  lovely-pretty-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  98
  Допаѓања:
  6
  САМО РЕЗУЛТАТИ ОД УН-ДИЕТА

  И мене ми се допаѓа.
  Јас ја држев оваа диета пред 2-3 години и за 60 дена намалив 7 кг од кои подоцна не се придржував на правилото „овошје за појадок“ и вратив 3 кг.
  Сега последната година ептен намалив со активност и зголемив со јадење и се здебелив многу. Планирам да почнам фитнес + УН.
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 6. DigY

  DigY Популарен член

  Се зачлени на:
  4 мај 2011
  Пораки:
  3.479
  Допаѓања:
  6.457
  САМО РЕЗУЛТАТИ ОД УН-ДИЕТА

  Супер е темата, конечно не ке мора да се чита кој ден на кого му е и колку ја ушмрљал диетата.
  Јас ја имам држено ПРАВАТА УН диета (не дека не е оваа истата, ама некако сите нешто си надаваат) пред 9-10 год и ослабев 8 кг за 1 месец. Не ги вратив лесно. :)
   
  На kaja77 и okcenzi им се допаѓа ова.
 7. luci22

  luci22 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  742
  Допаѓања:
  1.498
  Пол:
  Женски
  САМО РЕЗУЛТАТИ ОД УН-ДИЕТА

  Секоја чест за темава! Иначе сметам дека треба да остане, зашто оваа е за постигнатите резултати од УН диетата, а не за совети и сл. како што е другата.. па така дк кога сме веќе кај резултати, јас ослабнав ни помалку ни повеќе туку цели 42кг за 7 месеци! (иако се држи 3 месеци, јас ја држев 7, затоашто ми беше неопходна).... што е огромен успех, се надевам дека ќе мотивирам некого на когошто му е итно слабеење и дека ќе го следи мојот пример и дека за исвесен период на мое огромно задоволство ќе ни се пофали за постигнатиот успех токму од оваа диета! Позз до сите некогашни, сегашни но и идни УН диеталци и диеталки! :* :D
   
  На Antebellum, Miss.N, kaja77 и 12 други им се допаѓа ова.
 8. ristovska123

  ristovska123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 мај 2014
  Пораки:
  214
  Допаѓања:
  64
  САМО РЕЗУЛТАТИ ОД УН-ДИЕТА

  luci22 Соколку кг почна и колку си висока ако не е тајна?
  Темава е супер.Одкако ќе завршам со диетата ќе пишам колку сум ослабнала :)
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 9. vichy

  vichy Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јули 2013
  Пораки:
  727
  Допаѓања:
  1.151
  Пол:
  Женски
  еве и јас да охрабрам некога и самата себе си...
  пред 8години од 90кг со држење на UN 5месеци намалив 25кг и стигнав до 65кг,потоа строго внимавав на исхрана и за дополнителни 6месеци стигнав до 58кг најниска килажа што сум ја имала досега :) ,но не ја одржав за 2години си вратив 22кг и до ден денес мака мачам да си спуштам.пред 4години со некој облик на UN диета спуштив 10кг но пак ги вратив :( .мразам што не сум доследна.а диетава е феноменална и од денес пак ја почнав и пишувајте да се мотивираме меѓусебно со постигнатите резултати.бтњ темава е суперррр :P .
   
 10. okcenzi

  okcenzi Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2012
  Пораки:
  3.522
  Допаѓања:
  9.513
  Феминки ајде кажувајте резултати
   
 11. sheis

  sheis Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  116
  Пол:
  Женски
  пред 4 години ја држев диетата 1 месец и намалив 8 кг :) ама за 4 год си ги вратив 15 кг :D
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Estranged

  Estranged Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  5.599
  3 месеци - 15 кила
   
  На Na Lola majka i и okcenzi им се допаѓа ова.
 13. mimoza.mk

  mimoza.mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јули 2012
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  80
  Двапати по 15 кила,еднаш пред 8 години и вторпат пред 4 години.Само оваа диета ми беше спас после бременост :)
   
  На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.482
  Допаѓања:
  7.844
  Пол:
  Женски
  20 дена резултат болница.
   
 15. Avokado

  Avokado Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2014
  Пораки:
  206
  Допаѓања:
  346
  kako toa?
   
 16. anina

  anina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 март 2011
  Пораки:
  1.141
  Допаѓања:
  5.224
  Пол:
  Женски
  Кај мене оваа диета не делува. Можеби ќе звучи чудно ама јас за 3 месеци симнав само 5 кг. И сите ми велат дека не сум ја држела како што треба, да не сум јадела нешто на страна. Ма немам потреба да лажам. Се придржував според диетата и тоа 100%. А имам многу за симнување.
   
 17. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.482
  Допаѓања:
  7.844
  Пол:
  Женски
  Јас мислам заради тоа што мене лично не ми одговараше, навикнат ми е организмот на протеини, мене ден не ми поминува без месо, павлака/јогурт, млеко а тука 3 дена имаш шеќери а само еден протеини, тоа е и причината што толку споро се слабее, јади ти и компири и месо заедно ама без леб и после тоа ништо пак ќе ослабнеш побргу.
   
  На Avokado му/ѝ се допаѓа ова.
 18. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.933
  Допаѓања:
  50.006
  Пол:
  Женски
  Еве ја мојата приказна. Кога после Нова Година отидов на шопинг во Софија изгледав страшно, што од стрес што од празници се поправив ужасно, подебела во живот не сум била, катастрофа. Отидов на шопинг и купив тесни фармерки, едвај ги закопчував, пред нешто помалку од 3 месеци. За 3 месеци УН и многу вежбање постигнав резултати кои не се за УАУ, али со оглед на тоа што не се држев строго до диетата, јадев повеќе и мешав, знаев и да згрешам, се осеќам како голем победник. Сликите ќе кажат сами ;)
  Еве ме пред 3 месеци, слон, ма свиња е мал збор!
  10308201_4268096997487_6137753521708184444_n.jpg

  Еве ме после 3 месеци :D
  11056080_4966373573965_1764739409397459871_n.jpg
  11082550_4966372933949_3936702025857993066_n.jpg

  Се надевам ќе ви биде доволен поттик на тие што се мислите да почнете со мене заедно ;) Јас ќе продолжувам УН одржување, уште 3 месеци до она што сакам да го постигнам :)
   
  На kikikikirika, SunnyGirl2, anakonda88 и 5 други им се допаѓа ова.
 19. Carlibel

  Carlibel Активен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2014
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  52
  Пол:
  Женски
  Јас од 68кг паднав на 58. Вратив 3кг за 3месеци и еве ја почнав пак ама не толку сериозно неможам дасе воздржам да не ја прекршам. Ме интересира дали турбо ун има побрзи и поефикасни резултати од обичната ун?
   
  На Na Lola majka i и okcenzi им се допаѓа ова.
 20. Na Lola majka i

  Na Lola majka i Активен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2015
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  2Ипол месеци -10 :) милина
   
  На Водолија и okcenzi им се допаѓа ова.