1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Резултати од диетата на Жан Митрев

Дискусија во 'Диети' започната од nikita135, 1 април 2015.

  1. nikita135

    nikita135 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Темава ја отворив со цел сите оние кои што ја завршиле успешно оваа диета да напишат колку килограми изгубиле и како сега ја одржуваат килажата.
     
  2. macence4

    macence4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    292
    Допаѓања:
    416
    Јас имам ослабнато 8 кг за нецели 3недели но пак си ги вратив килограмите
     
  3. Sanimk1

    Sanimk1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Може да ја пишите овде диетава или за секој се изработува индивидуално, зависно од крвна група итн?
     
  4. Anaouou

    Anaouou Популарен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2014
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    2.247
    Вакаа имам слушнато дека не е здраво да се држи оваа диета незнам како оди но ова гу имам слушнато од др ..незнаам ако веќ морате да слабеете дали да ви препорачам УН ..ЗАТОА ШТО НА ОРГАНИЗМОТ Е ПОТРЕБНО ДА ВНЕСУВА ПАК ОД СЕ ПО НЕШТО НЕ ТРЕБА ДА Е ПРЕСТРОГА .Незнаам да не звучам како некој советник но само го кажувам чуено.Поздрав :)
     
  5. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Jas oslabev 15kg I ne gi vrativ I krvta mi e super. Dietava e za stvarno debeli a ne za tie sto mislat deka se debeli.
     
    На iloveyou, nikita135 и macence4 им се допаѓа ова.
  6. loveandpassion

    loveandpassion Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2012
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    38
    Ако може да ја напишете диетата плиссс
     
    На Sanimk1 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.784
    Пол:
    Женски
    Ja pocnav i zavrshiv na infuzija. Neznam dali sum edinstvena, no jas nemozev da ja izdrzam poveke od 3-4 dena. Toa e moeto iskustvo so dietava. :)
     
  8. Schizophrenia1

    Schizophrenia1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Оваа диета се препорачува на оние што се со срцеви проблеми и ја држат пред операција, еднаш се нафатив да ја држам ама неможеф повеке од неколку дена бидејки исхраната ми е некако монотона, да има резултати ама за да не ги вратиш килата назад би требало да се придржуваш кон тоа.
    А за тоа дека ке завршите на инфузија да.. доколку со диетава практикувате и вежбање тоа ви е сигурно. бидејки сите оброци ви се ниско калорични. или пак се прегладнувате себеси со надеж дека ке изгубите повеке кила за побрзо време, а во некои случаеви се случува да не бидете подносливи на протеински производи од животинско потекло... затоа првен консултирајте се со стручно лице не се прави се на своја рака.
     
  9. Sanimk1

    Sanimk1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Познавам личност што целосно се промени, симна доста килограми со диетата на Жан Митрев. Но станува збор за индивидуална диета која ја добила после разни испитувања и истата ја чинело околу 1000 евра.
    Девојката и ден денес нема вратено ни кг, а гледам по фб само јади по ресторани :D
    Дали оваа диета, за која вие зборувате е со месо?
     
  10. Schizophrenia1

    Schizophrenia1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2013
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    36
    Пол:
    Женски
    Па протеинска е претежно, кисело млеко, јајца, риба..
     
  11. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.946
    Допаѓања:
    30.784
    Пол:
    Женски
    Во врска со предходниот коментар, не ни вежбав, ни ништо. :D
    Може завршив на инфузија, бидејќи тој период ми беше многу слаба крвта, ако добро се сеќавам. И баш тогаш, јас со мојот ум одлучив да ја држам диетава. Направив грешка знам.
    И топло на сите му препорачувам, прво да си ја проверат крвта, железото тие работи, пред да ја започнат, затоа што секој организам не е ист, и неможе да ја издржи диетава повеќе од 2-3 дена. Ако тоа што го набројав, се е океј, почнете да ја држете зошто да не? Ако не, можете да ја држете УН. Прекрасна диета, значи баш се јадеш и му даваш на организамот се што му е потребно. :)
     
  12. nikita135

    nikita135 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Луѓе навистина не ве разбирам зошто пишувате нешто колку само да е напишано.. па горе многу јасно сум напишала со која цел ја отворив темава и не знам зошто не се држите на темава.. Подобро не коментирајте ништо
     
  13. nikita135

    nikita135 Активен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2014
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Баш ми е мило што успешно си ја завршила диетава. Само кажи ми колку килограми имаше пред да почнеш со диетава? И како сега ја одржуваш тежината?
     
  14. Paul B

    Paul B Нов член

    Се зачлени на:
    26 април 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Jas sum eve prva nedela so dietata i oslabev 3 ipol kila za ovie pet dena.Ke ve izvestam do krajot kolku i so ke e efektot. Inace na tie so se zalat deka gi vratile kilogramite, da ne se obratam bezobrazno ama ako jadete kako s...i posle dietata a ne sportuvate so moze da ocekuvate. Taka da za vrakanjeto kilogrami ste si sami krivi, dietata ne vi e kriva so gnetete :) zatoa decinja ke si sportuvate posle dietata ili pesacete. Pozz
     
  15. Sanimk1

    Sanimk1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    "Сама си отвори тема, сама коментирај си" испадна работава.
    До каде е дојдена "човечноста" па па па.
    Луѓето си пишаа за нивното искуство во врска со оваа диета и не знам што ти е на тебе проблемот. Ако сум побарала информација во врска со диетава не значи дека пишувам колку да напишам. Па и јас од такви како тебе ќе сум чекала помош.
    И за крај, продолжи да гнетиш како с***а после диетата па ќе се одржуваш во топ форма.
    Фала.
    Пријатно.
     
    Последна измена: 27 април 2015
    На macence4 и Paul B им се допаѓа ова.
  16. Paul B

    Paul B Нов член

    Се зачлени на:
    26 април 2015
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Машки
    Taka e be Sani, ja te podrzuvam :)
     
    На Sanimk1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. seka87

    seka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 октомври 2013
    Пораки:
    88
    Допаѓања:
    253
    Devojki,bidejki namirnicite vo ovaa dieta se zemaat po redosled sakam da prasam kolku pauza pravite od zemanje na edna namirnica do druga? Jas gi zemam kako obrok so pauza okolku 5 min,ne znam dali e dovolno?
    :(
     
  18. rose60

    rose60 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јули 2015
    Пораки:
    923
    Допаѓања:
    2.753
    Пол:
    Женски
    Диетата jaс ja држев и ослабев многу имам и слики што ме потсекаат од колку бев(нормално од бременоста) а што станав после тоа ,ама повеке никогаш таа диета и крвта ми ослабе ,барам диета некоja едноставна од 57 да намалам барем уште 3 кг ако знае некоj нека ми препорача од искуство
     
  19. dnikoloska

    dnikoloska Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2016
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Дали ја има некој диетата запишано на word да направи набрзина copy/paste ☺
     
  20. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    Пoзнaвaм 2 личнoсти штo јa применувaa oвaa диетa
    Јaс знaм декa диетaвa е зa дoручек дa се јaде кoрнфлејкс,мусли не зaслaдени ,зa ужинa oвoшје пo избoр, ручек- 2 белки oд јaјце вaрени плус зеленчук нaјубaвo жив или месo сo зеленчук. И сетo oвa требa дa се изеде дo 17:00 чaсoт пoтoa ништo дa не се вечерa. Истo тaкa леб сoсемa дa се исфрли и блaгo. Зa еднa неделa се слaбее 1 килo. Ќе се рaспрaшaм пoубaвo денoвиве пa ќе се сaмoцитирaм aкo требa. :)
    Ќе јa применaм и јaс диетaвa oд нaредниoт месец пa ќе видиме резултaти, дoстa сум пoпрaвенa вo нoзете бутoвите, стoмaкoт, дури и некoи фустaни и пaнтoлoни oд лaни не ми се фaќaaт