1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Реклами

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од RainBow, 2 јуни 2010.

 1. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.024
  Пол:
  Женски
  Има ли некоја реклама што ви го фатила вниманието?
  Од кока-кола почесто има интересни реклами, а на фанта најмногу ме нервираат.
  Рекламиве всушност се корисни само за извршување на некоја потреба(најчесто трчанката до вц).
  Која ви иде на живци, а на која се насмевнувате?
  Мене оние реклами за прашоци ме убиваат, поготово онаа со Марија :^)
  Ама ете и телевизииве мора од негде приход да имаат.
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  :D Браво Rainbow, јас и другарка ми, за Марија и Bonux можеме мини елаборат да напишеме, до толку сме ги простудирале рекламите! :D Многу се бедни Господе, просто прашокот да не сакаш да го купиш. :rofl:

  Генерално, многу од рекламите се глупави, што е жалосно, тоа е сепак една развиена машинерија, во која би требало да се вложува. Не за џабе се вели - 90% од производот е во рекламата! Ама маркетингот е катастрофа! А за нашите реклами... Ааааа!!! Не сакам да зборувам за нив. :lol: :rofl:

  Реклами OUT - Bonux со мадам Марија, СИТЕ реклами за гуми за џвакање (ама сите до една), и нормално рекламите од времето за кремата Lepten! Значи уште се смеам, кога и да се присетам.

  T-Mobile имаат неколку интересни реклами, а моја омилена е една за Seat во стил на хорор филм, со мажите што зборуваат во барот, како го виделе Seat-от уз поминување, така темна и малку морбидна... Убава реклама. :)
   
 3. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  На marina22mk и Strumfeta93 им се допаѓа ова.
 4. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.703
  Допаѓања:
  65.024
  Пол:
  Женски
  Леле лептен :D :D :D Оф кај ти текна :rofl:
  И оние за космодиск рекламине :^)
  Ако се почне да се набројува кај им е крајот :D
   
 5. PinkPanterka

  PinkPanterka Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  498
  Допаѓања:
  138
  Најдосадни реклами ми се тие за Хедис маркетисо гратис сапун :rofl: ,а најглупа реклама ми беше таа за вода еден на дрво качен и завива како волк :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 6. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.181
  Многу ја сакам оваа, ме крева секогаш кога мислам дека не можам нешто. Не дека е нешто посебно, ама мене ми е посебна.

  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/E-6vU5mt3ZY&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/E-6vU5mt3ZY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/s-f-tni_H9Y&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/s-f-tni_H9Y&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  Еве ја мојата реклама... ;) ОДЛИЧНА! :y:
   
  На Dulceee му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.700
  Допаѓања:
  130.181
  Инаку од кока кола се главно интересни, ама оние со семејството (зад секоја успешна домнаќинка се крие нејзината мајка, и уште некоја со истите ликови) беа ужас :D

  Мобилните оператори имаат добри реклами.

  За Марија и Бонукс не сакам ни муабет да правам :D . Кога сме кај прашоциете, страшно ме нервираше рекламата за Дуел со Маја Гроздановска Панчева, каде што таа глумеше домаќинка.

  Почна да ме нервира многу онаа со К15 за бум тв (е дека е де). Често гледам К15 телевизија, и ја претераа ептен со емитување, па почна да ме иритира.
   
 9. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Није свеједно :D Добри реклами :D

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/CKuRtYgy7Lw&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/CKuRtYgy7Lw&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>

  <object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Qx77Ao9H1ms&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/Qx77Ao9H1ms&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>
   
 10. angelce1

  angelce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2009
  Пораки:
  387
  Допаѓања:
  234
  Според мене една од "најинтересните" ми е МАМО САКАМ ДА КАКАМ ВО ТОАЛЕТОТ НА КОЛЕ Значи уште не можам да се начудам како ја снимиле :?:
   
 11. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Ајде на журка кукло :D

  А онаа за Кожувчанка, со дедото и внучко што треба да му верува на дедо дека таа е Кралица на водите. Земаат од фрижидер едно шише вода и ја ставаат во полна корпа, а на врвот од купот производи тоалетна хартија Перфекс :rofl: :rofl: :rofl:
   
 12. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ја имам забележано тоалетната хартија и секогаш се смеам за тоа :rofl: бесплатна реклама за PERFEKS :rofl:
   
 13. Ema.Sk

  Ema.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2009
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  4.752
  мразам реклами .. ама најголем впечаток ми беше онаа Рама маргарин , рама маргарин ... Сакамеее рамааа :D :D
   
 14. OrdinaryGirl

  OrdinaryGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  1.453
  Допаѓања:
  497
  Марија и прашоците не ми беа толку иритирачки колку онаа бабетината со „novi Мerix bademovo mleko, kristalna belina“... :rofl: Или пак онаа за сокот Бонго - Bongo Bongo Bongo - Bongo!!
  Интересни ми се рекламите на Пепси, па и рекламите за автомобили не се лоши. ;)
   
 15. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.590
  Ах девојки, што ми направивте, ме инпириравте рано отсабајле! :D
  Што мислите за рекламите на Александар Митевски -
  Епинал, Епинал, Епинал, Епинал, Епинал, Ееееепинаааааал :^) :D
  или онаа Ле Гранд Казино, Ле Гранд Казино, вап шу ап, вап шу ап.... :rofl: :rofl: :rofl:

  Нели се она стварно најдобри? :?:
  :rofl: :rofl: :rofl:
   
 16. Malechk0

  Malechk0 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2010
  Пораки:
  510
  Допаѓања:
  87
  Hah мразам реклами, особено на сред филм -.-

  пред некое време видов на фб направиле и група : Досаден си ко реклама на а1 на сред филм !!! ;) :lol:
  али интересни ми се за фанта и кока кола !! :D
   
 17. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Од македонските третолигашки реклами ... :rofl: ,се тоа глуп непрофесионализам, не можам да изберам која од која е поглупа. Добро, ај, Скопско се обидува, ама уште многу треба. И пари требаат. А од сите останати, многу ми се интересни рекламите на Нектар, није свеједно, Кока-кола, секогаш, рекламите сега за светско првенство, на Тафт, со Хајди Клум и има и други, не ми текнува сега. Ќе пишам и други, ќе постирам...
  Оваа дефинитивно ми беше хит...
  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/DIaK8q5HT7k&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/DIaK8q5HT7k&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]
   
 18. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.598
  Допаѓања:
  31.682
  Пол:
  Женски
  Не сакам реклами. Многу ме нервираат рекламите за Бонукс, а најмногу ми одеа на нерви рекламите за Лептен и Рама маргарин. Најдобар впечаток ми оставаат рекламите за Кока-Кола и Није свеједно.
   
 19. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.894
  Допаѓања:
  198.320
  Пол:
  Женски
  Мене рекламите за Хајнекен ми се бендисуваат...
  [youtube]<object width="640" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/S1ZZreXEqSY&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/S1ZZreXEqSY&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="640" height="385"></embed></object>[/youtube]

  [youtube]<object width="480" height="385"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/3M8Dp7wGBe4&hl=en_US&fs=1&"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/3M8Dp7wGBe4&hl=en_US&fs=1&" type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>[/youtube]

  А инаку, во суштина мразам реклами на сред филм, серија и слично... посебно на нашиве телевизии, знаат да забегаат, па некогаш ќе заборавиш што си гледал. Да, треба да живеат од нешто, ама не мора толку да го тупат.
   
  На 1209 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  Најмногу ме нервираат оние за космодиск и дормео,марија со бонуксот хахаха,реклами за коли,онаа за фанта сокот и мн. др.
  Моментално не би одделила некоја што ми се допаѓа :D