1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Релаксација на кучиња со музика

Дискусија во 'Дом' започната од papagal4e, 10 мај 2012.

 1. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
 2. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
  Just like people, dogs enjoy listening to music, which can have a soothing effect. While not all music relaxes dogs, with some types even inciting agitated behavior, classical music has a calming effect on dogs that listen to it, according to the American Society for the Prevention of Cruelty to Animals. Use classical music to reduce your dog's stress and anxiety.
  Пушти му ова http://www.youtube.com/watch?v=MPvS0g2papI&feature=related
   
  На papagal4e му/ѝ се допаѓа ова.
 3. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
  Му го пуштив и веднаш заспа |-)
   
 4. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
 5. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  4.838
  а за мачки музика да не знаете ? хахахахаххххаххххаааа :talk: ако знаете кажете ми ве молам :inlove:
   
 6. trendafil1

  trendafil1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  20
 7. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  4.838
  Да и мачката моја заспа веднаш.А ќе ве прашав,што кога ги релаксираме почесто милениците,ќе бидат помалку агресивни или...??? :envy: Благодарам однапред :|
   
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.452
  Jас и пеам песнички, и највеќе додека ја бањам, мајка ми многу убави песнички и пееше и кутрето си сака, си ужива во бањање, ако и пееш :D :D
  имам кажано, највеќе ја сака лул бејби, така нешто се викаше, онаа на бебињата што им се пушта :D
   
 9. kravce

  kravce Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јануари 2012
  Пораки:
  3.793
  Допаѓања:
  52.768
  :o А ја па на мојана Рамштајн и пуштам, која грешка значи :D мислев пошто германски овчар, ќе разбере нешто германски :rofl:
   
  На JoxyTheFreak и Hipster им се допаѓа ова.
 10. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  4.838
  кажете аја уше некој линк??? :rofl: за мачката моја :lol:
   
 11. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
 12. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
 13. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  4.838
  Ви благорам многу...и се допаднаа на дада Вена :drunk:
   
  На papagal4e му/ѝ се допаѓа ова.
 14. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
 15. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  4.838
  БЛАГОДАРАМ ПАПАФАЛЧЕ .... :tmi:
   
  На papagal4e му/ѝ се допаѓа ова.
 16. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  87.629
  Кај нас само на Б-комплекс реагираат :)
   
  На papagal4e му/ѝ се допаѓа ова.
 17. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
  Нема на што,иако сум Папагалче :rofl:
   
 18. kikkki

  kikkki Популарен член

  Се зачлени на:
  31 март 2012
  Пораки:
  2.739
  Допаѓања:
  4.838
  Извини вери вери вери папагалче, пишував без светло ме мрзеше да пуштам ламба(до каде со овааа мрза моја) хахахахахахаха :doh:
   
 19. alison

  alison Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  8
  хахахахахахаха мрднатаа работааа кај ви текналоо хахаха лелел ја пуштив една ке се успиев јас а не максим мој хахахаха ллеле он одма заспа.. сеа неззнам дали од песниве или од што му се спиеше хахахахаха :)) поздрав дечки луди сте... :))))))
   
 20. papagal4e

  papagal4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  135
  знаеме дека сме луди де ;) ,инаку kikkki нема проблем,се случува :)