Форумџика на годината 2022
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Релаксирање!

Дискусија во 'Слободно време' започната од gwen, 20 јануари 2010.

 1. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  78
  Значи си знаеме што не нервира, што ни предизвикува стрес,
  Што не вади од такт....Што ви е потребно за релаксација??? :D
   
 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  Да бидам сама, во цела куќа, САМА. Да е дење, да има сонце и многу гласна музика. И да си го напнам скутникот и да се фрлам в кујна. :D
   
 3. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  660
  Topla kada so kupka za opustanje ,mediteranski miris...topla voda mnooogu!
  Vo kadata jas i mojot soprug .....PO RELAX OD OVA NE BI ZNAELA :lol: :lol: :lol:
   
 4. gwen

  gwen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  78
  И јас сум за полна када, црвено вино и Џеф Бек :D
  Во последно време спиењето најмногу ме релакса,
  13 саата спиење и ко нова сум :mrgreen:
  Па уште ко ќе си добијам фри масажа мфмфмфмфмф :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
 5. babyketi

  babyketi Популарен член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  1.302
  Допаѓања:
  660
  A da zaboraviv crveno vino...fala ti GWEN sto me potseti :lol:
   
 6. Magnolija

  Magnolija Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  1.674
  Допаѓања:
  7.636
  Масажааааа, добра и долга масажааа...тешко друго нешто да ме релаксира :lol:
   
 7. Lolipop92

  Lolipop92 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  15
  Добро друштво и присуството на саканата личност...ова ми е најрелаксирачко :D
   
 8. magic

  magic Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  187
  Допаѓања:
  79
  Пол:
  Женски
  И јас сум за масажа :lol: :lol: ммммммм идеална релаксација, а може и читкање на некое книџуле :lol:
   
 9. GlamGirl

  GlamGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  3
  Добро друштво,омилена музика и храна :D спиење едно 4-5 саати,играње на музика,масажи... :mrgreen:
   
 10. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.183
  Пол:
  Женски
  Edinstveno joga me opusta i sekako dobra muzika:)
   
 11. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.141
  Допаѓања:
  120.827
  Ако сум ептен нервозна - ќе викнам едно плачење, и после како нова сум.
  Ако не сум до толку - црвено вино, и/или муабет со некој близок.
  Ако сум малку - музика до даска.
  И се разбира - чоколадо, за било кое ниво на стрес, во било кој дел од денот или ноќта :D
   
 12. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.983
  музика до даска и пеење и играње и лудување најчесто многу ми помага да се ослободам од стресот и напнатоста
  и обожавам кога ќе сум сама дома и ќе се релаксирам и опуштам и ќе си посветам внимание на себеси и на разубавување 8)
   
 13. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.510
  Епа вака:
  - Самотија
  - Музика
  - Полна када со вода

  :mrgreen:
   
 14. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.437
  Пол:
  Женски
  Земам еден час пауза на форумов од оправдани причини, недела е ден за бањање :D како што се вели хигиената е пола здравје , сега ќе си ја наполнам кадата , ќе ставам малку миризлива сол и ќе уживам :D
   

  Прикачени фајлови:

 15. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Да сум сама дома да екнам музика до даска и од басот да лупаат прозорите... хммм мај плежр ! :lol:
  Па да викнам да пеам... да се извикам и на крај да викнам некоја дргарка која секогаш знае да ме ислуша и да се напиеме по едно кафе :mrgreen:
   
 16. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.085
  Допаѓања:
  193.990
  Пол:
  Женски
  Музика, музика, музика... добро црвено вино, саканиот до мене... што уште ми треба?
   
 17. Shelea

  Shelea Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  4.201
  Допаѓања:
  41.379
  Сама дома.
  Тргнати теписи, Роисин Марфи на рипит, и танцување додека не се препотам.
  После тоа, топла купка со некој убав мирис, (чоколада или ванила, за чувство на сигурност:), па третман на стапала, мачкање со креми и вовлекување во кревет и гледање добар филм, читање книга или списание.

  Сама дома.
  Гласна музика, а јас во кујна, си готвам што ми душа сака откако сум направила еден џамбо шопинг у супермаркет!

  Пеење. Секогаш и секаде, дури и во себе.
   
 18. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.849
  Пол:
  Женски
  Исто! И плус едно големо пионир со лешници и литар вода,тоа за после капењето :D
   
 19. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Чаша добро црвено вино.Уф,како само релаксира во комбинација со смирена музика
   
 20. yummy

  yummy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  319
  Допаѓања:
  48

  уф и ја го сакам Џеф Бек до мене :D :D :D